Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267956/bmid_nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4 720 172

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Walk To Remember , 1999

Attirantef
30.06.2013 5 z 5

Smutné jako vždy, brečela jsem jako želva :o)

hrubik
03.06.2013 5 z 5

Nicholas Sparks to se mnou prostě umí! Jeho knihy mě vždycky dostanou, dojmou, nadchnou, donutí přemýšlet nad životem, sebe samou a na konci knihy vždycky brečím jako želva, ačkoli ten příběh znám (viděla jsem dříve filmové zpracování) a vím jak to dopadne. Tohle bylo vážně nezapomenutelné....

Esko*
28.04.2013 5 z 5

Moc pěkný, smutný příběh. A film byl taky úžasný.

Mitsuko
09.03.2013 5 z 5

Na knihu jsem čekala 2 roky zatímco jsem si pořád pouště film, který mě velmi oslovil. Byla jsem sice trochu zklamaná, že film není tak úplně podle knihy, ale co už. Jediné, co mi vážně na knize vadí je to, že dlouho dělají jakože nic...a najednu: Bum! jedna akce, druhá akce. A je konec knihy.

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Pohodové čtení a je tu láska.

kacimilek
21.09.2012 5 z 5

Bože, jak tohle dílo je úžasné! Jelikož jsem viděla nejdříve film (neměla jsem potuchy, že je podle knižní předlohy), byla jsem ze začátku dost zklamaná. Všechno bylo samozřejmě úplně jinak. Ale já jsem se nezvdala a četla dál a dál, přečetla jsem ji za chviličku a udělala jsem dobře. Dlouho jsem u žádné knihy neplakala, ale tady se to Sparksovi povedlo. Klobouk dolů a doporučuji! =)

mayinka
16.08.2012

obal knizky je strasny :)) ale pribeh paradni... kdo chce si poplakat, ma prilezitost.

petrak
30.07.2012 3 z 5

Kraťoučká kniha, která se dá za chvíli přečíst. Kniha mi nevadila, ale už by se k ní nevrátila.

Miru
27.06.2011 3 z 5

Příjemné, nenáročné čtení. Neurazí, ale ani nenadchne.

kroftik
05.06.2011 4 z 5

Klasický Sparks aneb inteligentní "červená knihovna" v pozitivním smyslu slova. Romantický a dojemný příběh, který se báječně čte.

-Lenicka-
16.05.2011 4 z 5

Čekala jsem něco více, ostatní romány jsou "lepší, zajímavější" .. ale tak dalo se to číst :-)

dawson321
30.11.-0001 5 z 5

Tak to je kniha mého srdce!!! S citem vylíčená novela, vyprávějící nešťastnou lásku bohatého, rozmezleného kluka a chudé, věřící dívky. Právě tato kniha mě přivedla ke čtení Bible. Jak sám Nicholas Sparks říká, kniha je určena převážně mladým čtenářům a má jim přinést hlavně, aby nebyli lhostejní ke svému okolí. V roce 2002 byla kniha zfilmována a vznikl film Dlouhá cesta s Mandy Moore v hlavní roli Jammie.