Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1586 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Dada077
11.03.2019 5 z 5

Louisa Clarková prichádza do New Yorku, aby sa stala asistentkou pani Gopnikovej, poľskej prisťahovalkyne, druhej manželky úspešného a bohatého muža. Do svojho nového zamestnania sa vrhá s pre u príznačným nasadením a vervou. Mladá pani Gopniková vyzve Louisu, aby sa stali priateľkami.
Avšak v momente, kedy Luisa vie až príliš veľa tajomstiev mladej panej, stane sa nepohodlnou a z hodiny na hodinu sa stane nezamestnanou prisťahovalkyňou bez domova. Vyskúša si všetky stránky života vo veľkom meste, od dobre zarábajúcej ženy, žijúcej v prepychovej bubline svojich zamestnávateľov, až po bezdomovkyňu bez strechy nad hlavou a bez budúcnosti. Zároveň odlúčením utrpí aj jej vzťah so záchranárom Samom, ktorý zanechala doma v Anglicku. Ocitá sa na dne.
Nijaká dych vyrážajúca zápletka, či námet. Ale počas celého románu sa neustále niečo deje, nič nie je rozvláčne, aj vzťahy sa rozoberajú, aj láska je tam, nenudila som sa, prečítala som ho razom a bez dlhého odkladania. Celkom milý príbeh pre ženy.

michaela7087
11.03.2019 5 z 5

Úžasné zakončení příběhu Luisi Clarkové. Moc jsem si jí zamilovala. A i když Will už dávno není, při čtení jsem měla pocit, jako kdyby nikdy neodešel. Děkuji autorce za tuto krásnou knihu.

simona5r
10.03.2019 4 z 5

Milé shledání s Louisou, která se konečně našla. Knížka pomalu plyne s Luisinými (ne)všedními dny a vede k očekávanému konci.

Pavlína79
10.03.2019 4 z 5

láska, romantika, není nad to si občas poplakat a připomenout, že na ničem jiném než na lásce nezáleží, a ta si občas velká gesta zaslouží :-)

Jinak kniha je přesně taková jak se od ní očekává - milá a jednoduchá.

simviki
08.03.2019 5 z 5

Sama sebou je podle mě nejlepší román autorky vůbec, i když se to těžko odhaduje, protože je moje srdcovka. Akorát jednu výtku k němu mám.Spoiler :Opravdu se v Americe, kde se lidi soudí i s kavárnou, že neupozornila na kávu, která je " překvapivě " moc horká, najde člověk, co na sobě nechá ležet křivé obvinění? A to i za cenu , že mu totálně zničí další život ? To vše jen proto, aby nepodtrhl osobu, která ho s chutí hodila přes palubu? Louisa musí mít zajisté nad hlavou svatozář. Doufám, že autorka vymyslí nějaký způsob , jak ji mnohokrát naklonovat a poslat k nám, obyčejným lidem, co se hádají a přou pro každou maličkost. Co si neumějí vážit úplně jednoduchých věcí a považují je za samozřejmé. Co neumějí odpouštět, protože jim to připadá jako slabost. Prosím paní spisovatelko, udělejte to nějak..Cože? Že jste to právě udělala a dál je to na nás... ?

Kamienkova33
08.03.2019 5 z 5

Jednotka super, pri dvojke som bola trošku sklamaná, ale stará dobrá Lou je späť :-)

bookcase
07.03.2019 5 z 5

Ano, tohle byla stará dobrá Louisa se čmeláčími punčochami. :) Ale mně se líbila i ve dvojce. Potřebovala si pobrečet, truchlit po Willovi, aby ve trojce ukázala, že je zpátky. Parádní!

Jane007
07.03.2019 4 z 5

Příjemná kniha, docela si oproti předchozímu dílu polepšila, ale ten konec byl až moc americký. Každopádně bylo fajn se znovu potkat s Lou.

roman9276
07.03.2019 5 z 5

Ach jo. Tohle přece nemůže bejt konec! Poslední setkání s vtipnou, hodnou, obětavou, ztřeštěnou milovnicí módy Louisou Clarkovou bylo úžasný. Od prvních stránek mě děj vtáhnul a několikrát jsem se přistihnul, že se nahlas tlemim jak dement. Tuhle postavu jsem si zamiloval už od prvního dílu. Louisa se protlouká New Yorkem a my s každou další stránkou s ní rosteme a prožíváme tu její strastiplnou cestu plnou humoru i smutku. Četlo se to tak lehce, tak snadno plynul děj, stránky jsem hltal jednu za druhou. Budeš mi chybět Lou! Jsem rád, že ses rozhodla žít Clarková.

nicole1990
06.03.2019 5 z 5

Moc krásný příběh mám ráda příběhy Louisy Clarkové bylo by fajn,kdyby bylo ještě nějaké pokračování. Za mě super užasně čtivé

Renike
05.03.2019 5 z 5

Ten dil se povedl..ale autorka zrejme nezna vubec plemeno a povahu mopse..ale vubec :))

veronika0382
04.03.2019 5 z 5

Sama sebou předčila předešlý, druhý díl s názvem Život po tobě. Ten mi totiž přišel takový nemastný, neslaný. Lou zde stále truchlila po Willovi a nebyla to tak úplně ona. Ale tento, třetí díl, je mnohem lepší. Je to opravdu povzbudivý a zábavný závěr trilogie. Je opravdu hodně dobrý a já v něm opět viděla tu starou, dobrou, správňáckou Louisu, kterou známe z prvního dílu Než jsem tě poznala. Více v mojí recenzi zde v záložkách- Veru, Knihy na cestách

Evišťátko
03.03.2019 5 z 5

Zpočátku jsem byla na rozpacích, číst si příběh ,který se odehrává mezi bohatou US smetánkou, mě nelákal . Přesto jsem zkusila dát knížce šanci a vyplatilo se! Opět mě autorka přesvědčila, že její romantiku dokážu zkousnout.

Kikuse13
03.03.2019 5 z 5

Pěkná knížka, doporučuji.

kiki11
25.02.2019 5 z 5

Konečně jsem se dostala k přečtení této úžasné knížky a jsem za to moc ráda. Druhý díl byl tak o půl hvězdičky horší než díl první, ale "Sama sebou" se zase kvalitou vrací k "Než jsem tě poznala".

Louisa Clarková si uvědomila kým je, kde chce být a s kým. Moc se mi líbí poselství, které čtenářům autorka předává a myslím, že spoustu z nás to nakopne k tomu, abychom se zamysleli nad vlastním životem a třeba i podnikli nějaké kroky k vlastním cílům.

Trilogii o Louise Clarkové (která má čestné první místo v žebříčku mých oblíbených literárních postav) jsem si opravdu zamilovala - dokonce mě po přečtení napadlo, že začnu od začátku :) - a jsem hrozně ráda, že jsem ji objevila. Na jednu stranu mě mrzí, že se nemůžu těšit na další díl, na druhou stranu ale vím, že všechno musí jednou skončit. Zase přijdou další krásné knížky. Vím ale, že k Louise se určitě v budoucnosti vrátím. :)

JJJ007
25.02.2019 4 z 5

Pěkná kniha. U mě vyhrává Než jsem Tě poznala. Kniha Sama sebou se mi četla pohodově.
Doporučuji.

JaKa1974
24.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, čte se prostě sama.

Barbara182
24.02.2019 2 z 5

Kniha by se dala stručně shrnout jako "newyorská dobrodružství Louisy Clarkové". Rozhodně je to míň depresivní čtení než předchozí díl, ale vlastně je to takové až moc obyčejné, protože se řeší všední, každodenní starosti a strasti, a přestože je to relativně čtivé, ve srovnání se skvělou knihou Než jsem tě poznala mi to přece jen přišlo jako kvalitativní skok dolů (srovnávání se člověk v případě pokračování zkrátka nevyhne :-(. Takže přečíst mi stačilo jednou a dost, na rozdíl od prvního dílu se k téhle knize asi vracet nebudu.

Terrez93
23.02.2019 5 z 5

Moje prvni prectena knizka od Jojo a jsem mile prekvapena. Dejove linky super, nejen ty se Samem, ale i pracovni.Kupa zvratu novych pribeholu. Super, super, super. Jedine co bych vytkla byl ten konec,predvydatelny a az moc americky :D

Ivana11
20.02.2019 5 z 5

Povedené další pokračování o Louise, o jejím životě v New Yorku. Bylo to vtipné, smutné, zamilované, škoda, že mám dočteno..

Jojo Moyes
anglická, 1969