Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1586 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

TaLu
18.02.2019 5 z 5

A život plyne dál. A já beru ty nové řádky o naší "staré známé" opět nově. Kus dalšího života. Nesrovnávám s díly minulými, vždyť i v našem životě z minulosti zůstanou pouhé vzpomínky. Důležité, mnohdy určující, ale přesto vzpomínky. A tak jediné na čem opravdu záleží je Louisino tady a teď. A to je život v New Yorku. Na pozadí všeho, co se odehrává a že je toho opravdu hodně, se mi moc líbil ten lidský rozměr. Snad nejkrásnější byl příběh o opuštěném stáří uprostřed davů. Autorka mi vždy podtrhne atmosféru mých dnů. Děkuji a doporučuji.
Knihu si zařadím do Výzvy, i když Anglii ani New York zřejmě nikdy nespatřím na vlastní oči , mám tato místa ráda, i když většinou díky knihám a filmům.

Princezna22
18.02.2019 5 z 5

Třetí pokračování se povedlo na jedničku s hvězdičkou. Líbilo se mi o dost víc než druhý díl. Pěkné,čtivé,nedokázala jsem dělat nic jiného jen číst a číst . Proč jsem sakra tu knihu odkládala nechápu . Nakonec příjemné překvapení,doporučuji :)

Micha-Él
18.02.2019 5 z 5

Třetí pokračování příběhu ze života Lou se mi moc líbilo. Po trochu nepovedeném druhém díle velmi příjemné překvapení a myslím, že "Sama sebou" je pro mě jen o pár stupínků níže než "Než jsem tě poznala", které je pro mě nepřekonatelné :)

janyska13
17.02.2019 4 z 5

Ze začátku trochu slabší, ale konci jsem furt jenom brečela a moc se mi to líbilo. Jsem ráda za to, jak to všechno nakonec dopadlo, hodně jsem si to přála. Konec nebyl předvídatelný, myslela jsem si, že to nakonec dopadne trochu jinak.. :)

martinka07
16.02.2019 5 z 5

Když se řekne Jojo Moyes, všem se nejspíš vybaví kniha Než jsem tě poznala. Je totiž jedním slovem skvělá. Ovšem já nemůžu jinak, než že Sama sebou byla ještě lepší. Závěrečný díl se mi prostě líbil nejvíc.

Macinka-a
16.02.2019 3 z 5

Hezké rozloučení s potrhlou Louisou Clarkovou :)

mabell
15.02.2019 2 z 5

Tak tohle na mě bylo už moc. Druhý díl se mi líbil mnohem víc a přišel mi i mnohem živější. Tohle bylo takové utahané.

Venny345
14.02.2019 3 z 5

Louisa Clark je zpět! A s ní i další díl ságy Než jsem tě poznala. Musím však konstatovat, že jsem od tohoto dílu neměla velka očekávání, protože již druhý mě tolik nezaujal. Budu se asi opakovat, ale pro mě příběh skončil prvním dílem, další díly už byly výplodem setrvačnosti - rozvést děj dál a dál . Já jsem tuto knihu vlastně také přečetla ze setrvačnosti, neb v druhém dílu byl otevřený konec a kdo by přeci nechtěl vědet, jak se příběh vyvine dále? Kniha by jako samostatný román obstála, byť je její děj snadno předpovídatelný a v ničem mě nepřekvapil , ale na druhou stranu byl čtivý. Už mi to prostě nepřišlo, jako ta stará známá Louisa, bylo to něco úplně vytrženého z kontextu a k první knize tento díl vůbec nepasoval. Postrádala jsem tu spojitost s Willem, díky které jsem si první díl tak oblíbila.

raty
13.02.2019 5 z 5

Krásné zakončení trilogie. Jakmile jsem knihu dočetla, začalo se mi po Luise stýskat. Chudáci postavy z další knihy, kterou otevřu. Budou mít vysokou laťku :-)

Bobina74
10.02.2019 4 z 5

Tak tohle už je zase ta stará dobrá Jojo Moyesová. Zakázané ovoce jsem nedočetla a byla rozhodnuta, že jsem s touto autorkou už skončila. Ještě, že mi to nedalo a já nahlédla do Sama sebou. No nahlédla...nahlédla ráno a zavřela v hluboké noci. Za mě dobrý...

Audrina
09.02.2019 5 z 5

Je samozřejmé, že ani jedno pokračování příběhů od Louisy nedosáhne kvality prvního dílu, i přesto mám všechny díly ráda. Ten třetí snad o to víc, že se odehrává v New Yorku, kde Louisa znovu hledá sama sebe. Čtená na čtyři hvězdičky, pátou přidávám za Deana Martina

Haldasha
08.02.2019 4 z 5

Na první díl to nemá :-) Ale dalo se to číst...

lencin
05.02.2019 4 z 5

Je to tak. Romány pro ženy nevyhledávám, ale Jojo Moyes to se mnou prostě umí. Líbilo. Moc.

Viky007
05.02.2019 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se do knížky tak "zažrala" (což je dost blbé, když musím psát bakalářku :-D) - četla jsem až do noci, protože jsem chtěla vědět, jak to skončí. Příběh Louisy Clarkové se mi zaryl do srdce. Neberu ho jako vyloženě romantický příběh. Je hlavně o hledání sebe sama a o tom, co od života vlastně chci. A já doufám, že se mi to také jednou podaří.

anezur33
04.02.2019 4 z 5

Po druhém slabším díle se třetí hodně povedl.

devildeny
04.02.2019 5 z 5

Kvalitou srovnatelné s prvním dílem. Pro mě kniha hodně emotivní, protože jsem se neustále buď usmívala, nebo mi bylo do pláče. Louisa Clarková pro mě i po tomto díle zůstane jednou z nejsympatičtějších knižních postav.

Tirisa
04.02.2019 4 z 5

Po druhém dílu, který mi přišel po skvělé jedničce slabší, jsem si zase pěkně početla. Dala bych tak 4,5 hvězdy.

t8175
02.02.2019

hrozně hezky se četla, párkrát jsem si poplakala, ale i zasmála. Nádherně napsaný příběh.

Jandýs
02.02.2019 4 z 5

Tento díl je o moc lepší než 2., a přesto jsem knihu četla déle, v jistých událostech mi přišla zdlouhavá a neudržela mou pozornost. Celkově se mi ale líbila, mezi těmi pasážemi, kdy Clarková nevěděla, co se sebou, tak to vždy autorka okořenila něčím, co mě rozesmálo. A né jen, takový to uchichtnutí, ale smích, který jsem nemohla udusit pouze ve své schránce :-) . Také se mi líbilo, jak autorka vyzdvihla přirozenost ve všech směrech :-) A konec byl moc hezký.

melien
01.02.2019 5 z 5

Hezké završení příběhů jak najit samu sebe, a i přesto,že jsem tušila jak příběh dopadne, presto jsem rada za další večery ve společnosti Lou. . A vlastně me tak trochu mrzí že jich nebude vic.

Jojo Moyes
anglická, 1969