Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8351 2069

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

kokina74
01.08.2015 3 z 5

Knihu jsem si vybrala podle hodnoceni. Nic méně z ni nejsem tolik nadsena. Postavy podle me neodpovídají svým chováním veku, kterým vy jim mel byt. Ale sila pribehu to nakonec zachránila i když to místy vazlo.

Loriel
30.07.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že je vážně skvělá! :)

NikolZ
29.07.2015

Občas mi příjde, jakoby mě některá knížka posunovala dál a dál, jako bych si z ní něco vzala. Takhle byla jedna z nich. Od začátku do konce jsem celé dva dny seděla a nemohla jsem přestat číst. Je pravda, že občas byl děj trochu předvídatelný a nemohla jsem se srovnat s věkem postav, ale stejně jsem byla napnutá a na konci mi ukápla slza. Dokázala mě rozesmát i rozbrečet a když jsem knížku ještě ani neměla dočtenou, chtěla jsem ji číst znovu. Těším se na další. :)

MíšaK.
29.07.2015 5 z 5

Nejlepší příběh. Nádherný, vtipný, romantický, nečekaný. Určitě si to přečtu ještě jednou. Konec jsem asi nečekala.

michaelka84
28.07.2015

Naprosto úžasná knížka, kterou jsem dnes dočetla a celý den na no myslím. Úžasně se mi četla a ten konec mě prostě dohnal k slzám :-)
Už se i velice teším na filmové zpracování této knihy, která by měla být v roce 2016. Moc se těším a hrozhodně doporučuji! Dokonalá kniha.

Paja.12
26.07.2015 5 z 5

Za kvalitní knihu označuji většinou tu, která mě dokáže rozesmát, rozplakat nebo zaujmout svou myšlenkou. Kniha Než jsem tě poznala dokázala splnit na sto procent všechny tyto požadavky. Velice silný (ač možná poněkud nereálný) příběh, s velice hlubokou myšlenkou. Jsem nesmírně vděčná autorce, že zvolila konec, který zvolila, protože v opačném případě by se z příběhu stala jen další bezduchá romanťárna, což jistě nebylo záměrem této knihy. Rozhodně doporučuji, pokud hledáte knihu, kterou z hlavy jen tak nedostanete...

lucie8168
26.07.2015 4 z 5

Knížku jsem si přečetla, kvůli velkému hodnocení a mnoha doporučení. Musím ale říct, že jsem byla trošku zklamaná. Čekala jsem něco jiného než klasickou romanťárnu, která byla hrozně předvídatelná. Musím uznat, že konec překvapil, ale slza neukápla. Jak už jsem zde četla, věk postav mě také zarazil. Ani jsem se nezačetla a ke konci jsem se musela nutit k dočítání... škoda :(

marti7729
25.07.2015 4 z 5

Tak toto byla moje první od jojo Moyes a musím říct, že se mi celkem líbila. Ikdyž mnohdy to znělo spíš jako scifi (nějak nemůžu uvěřit že by se normální děvče, zamilovalo s prominutím do postiženého ). Co mi také trochu vadilo byl věk hlavních postov. Louisa i Will působily minimálně o 6 - 7 let mladší než je v knížce popisovánmo. Určitě jsem u toho nebrečela jak tu někteří píší, ale musím říct že kniha se úžasně četla, skoro sama. Jojo Moyes má určitě talent na čtivé knížky a rozhodně doporučuji přečíst, nudit se rozhodně nebudete :)

tisha8409
25.07.2015 odpad!

Ajej, tak tohle byl přešlap.... romantický blábolíky o tom, že dva nesourodí si sedli... což v reálu není možné.

Kalima206
25.07.2015 5 z 5

Musím říct, že to byla opravdu krásná kniha.. ale stačilo mi to jednou.. hodně silný příběh, dostalo mě to. Furt sem tak nějak doufala, ale na druhou stranu Willa chápu a nemohla bych mu to vyčítat.. Na druhou stranu mi bylo hodně líto Lou, protože city se prostě nedají ovládat :(
Určitě zamýšlím nad další knihou od této autorky, ale až za čas, teď musím rozdýchat tohle :D

tereza8951
24.07.2015 5 z 5

Toto byla moje první knížka od J.Moyesové ,ale určitě ne poslední.Hned jakmile jsem ji dočetla už jsem si objednávala další :) Úžasné počtení se smutným koncem. První čtyři kapitoly mě nechytli vůbec,že jsem si myslela že tu knihu ani nedočtu,ale jakmile dostala Lou novou práci,čtení knížky šlo jako po másle. Konec byl absolutně neočekávaný,myslela jsem že dopadne úplně obráceně :)
Stoprocentně doporučuji :)

Jonny
24.07.2015 2 z 5

Ta kniha je při nejlepším průměrná. Vůbec nerozumím z čeho jsou všichni nadšení (ale rozhodně to nadšení nikomu neberu).

Hlavní postava (Luisa) mi vůbec nebyla sympatická (ani její sestra, či matka).
Děj byl hodně předvídatelný (dobře, alespoň to Švýcarsko trochu překvapilo).
Postoj Willa (který byl sympaťák) mi připadal těžko uvěřitelný. (Když to srovnávám s vědomostmi z http://www.databazeknih.cz/knihy/o-stesti-a-smyslu-zivota-88189)
Alespoň že ten závěr je takový jaký je.

Mauj
24.07.2015 5 z 5

Tahle knížka je naprosto bravurní dílo Jojo Moyes - sedí mi její fantastický styl, hlavně vyprávění z pohledu i ostatních postav, nejen hlavní hrdinky. Do té doby mě ještě žádný autor nezvládl udržet v takovém napětí až do konce (posléze se to ještě povedlo sérii Drahokamy od Kerstin Gier - také doporučuji!). Oceňuji i, že Moyes odolala happy endu, i když ani ten by mi určitě nevadil - hlavním hrdinům jsem moc fandila! Knížka vás donutí hodně k zamyšlení, jak byste se chovali na místě hlavní hrdinky a jak na místě Willa, který se sice zamiloval, ale ví, že po zbytek života by Lou nemohl ani sevřít v náručí... Knížka do vás cosi obtiskne a dlouho na ní musíte myslet. Je pak problém začít číst něco jiného - následující kniha u mě propadla, ale když se na to kouknu z dnešního pohledu, tak to spíše bylo, k její smůle, tím, že přišla na řadu právě po Moyesové a Než jsem Tě poznala. Už se těším na právě natáčené filmové zpracování :-)

Marký14
23.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla! Zamilovala jsem si jak Willa tak Lou a celý příběh mě naprosto pohltil. 100% knihu doporučuji

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh byl velmi dojemný. Moc se mi líbil. Celou knihu jsem podporovala Willa. Místy jsem u knihy i plakala.

vavria01
19.07.2015 4 z 5

V rámci žánru románů pro ženy jde, podle mého názoru, o velice nadprůměrnou knihu. Je čtivá, během čtení vyvolává emoce a konec není předvídatelný.

Odehnalka
15.07.2015 4 z 5

Za dva dny přečtená... To snad ani nepotřebuje další komentář...

haski
13.07.2015 5 z 5

Doporučuji. Není to jen romantický blábol. Je v tom hodně citu, lásky a pravdy. Člověk se stále může něčemu učit.

adela1485
13.07.2015

Zamilovala jsem si hlaní postavy a až do konce v jejich lásku věřila. Líbilo se mi pár kapitol věnovaný pohledu jiných postav. Doporučuju pro ty, co si chtějí poplakat! :)

Luci89
12.07.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla... Stále doufala v dobrý konec, ale bohužel... I přesto byla knížka skvělá, hezky napsaná a chytlavá.. Za mě 100%