Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8355 2070

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

povitka
22.09.2015

Úžasně čtivá knížka, jako vždy lituji, že se pustím do smutné knížky. Život je i tak většinou smutný. Pracuji se zdravotně postiženými jako speciální pedagog, ale s těmi, kteří se rozhodli žít. Alespoň zatím. Probrečela jsem večer, ale pohrávám si s myšlenkou, že si přečtu i něco víc od autorky. (Doporučuji knihu,je fakt pro někoho ...logicky končící).

romana9089
21.09.2015 5 z 5

Tohle je asi nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Úplně jsem se do ní zamilovala. Úžasná, vtipná, ale i smutná. Dokonce jsem i na konci měla slzy v očích. Ještě teď jsem plná dojmů. Rozhodně doporučuji.

KriKri
20.09.2015 5 z 5

Tak se to konečně podařilo. První kniha,která mi vehnala opravdické slzy do očí. A co jsem si z knihy odnesla? Možná to, že když člověk může měl by si plnit své sny, měl by se dál vzdělávat, měl by využít každé šance, která ho v životě potká a rozhodně by neměl stát na místě a jen přemýšlet coby kdyby.. Nikdo z nás neví, co ho v životě potká, a jaký den bude ten poslední. Všechno bohužel nekončí happy endem, tak jako v téhle knize.

Mišmiš
16.09.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mě zcela dostala. Jednak se četla jedním dechem a už jsem se vždycky nemohla dočkat, až budu moc pokračovat :-) Donutila mě i přemýšlet a trošku přehodnotit pohled na svět :-) Moc krásná :-)

amanda99
16.09.2015 5 z 5

Slzy,ikdyž je to jen napsaný příběh,uvědomila jsem si při knížce,která se nedala lehce odložit,co musím doma pozměnit,protože sama mám doma post. syna,čeho si víc vážit....,supr knížka.

sidis9
15.09.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která mě vtáhla do děje.

Vjerush89
14.09.2015 5 z 5

Tahle knížka je tak plná emocí! V jednu chvíli se usmíváte jako "měsíček na hnoji" a v další chvíli zadržujete slzy! Krásné a procítěné! Nebudete chtít odložit...

avalonek
11.09.2015 5 z 5

Takhle sem snad jeste nikdy nebrecela.Nevedela sem co driv,jestli si utirat slzy,nudle a nebo cist pres ty slzy:-)Super kniha,hezky se cetla,a pravda casto boli.Opravdu ze zivota a cloveka to primeje divat se na svet i jinak..Za me super

Dariska
10.09.2015 5 z 5

Tenhle dokonale napsaný příběh ve vás dokáže vyvolat pocit, že nic, co se děje, vlastně není špatně a že i když jste přesvědčení, že něco nemůžete, že můžete vlastně všechno.

Jen u málo knih máte pocit, že vás „něco koplo“, ale tahle mezi ně určitě patří. U ní se vám nebudou v posteli zavírat oči, až ji budete před spaním číst.

vikimi
10.09.2015 4 z 5

Tak to bylo neco.
Jeste porad jsem se z toho nevzpamatovala.

Verila jsem na stastne konce.

TaLu
10.09.2015 5 z 5

Spisovatelka píše tak, že vtáhne čtenáře do života svých postav natolik, že i čtenář se stává součástí příběhu.
Tento způsob psaní je darem.
Dokázat takto psát je vlastně určitá moc – slova nás ovlivňují, ta slyšená, ta vyřčená i ta napsaná.
Myslím, že v tomto směru se autorka zachovala tak, jak by se autor, podle mne, asi chovat měl – popsala emotivní příběh jednoho života a životů s ním souvisejících tak, aby ona sama viditelně neovlivňovala.
Přidávat své názory na příběh, by bylo spoilerem a proto jsem k tomu napsala článek jinam.

sandrakamaledin
09.09.2015 5 z 5

Kniha je naprosto uzasna.. Velice prociteny pribeh.. V tehle knize neplati motto "Laska hory prenasi" ale i tak me jeji zaver dojal a libil se mi.. Musim rict ze bych jejich milostny pribeh dala uz trochu driv nez na poslednich cca 20 stran, ale to je vec nazoru.. :-) Knihu bych zkratka doporucila uplne vsem, nezklame vas. :-)

wildprincess
07.09.2015 5 z 5

Naprosto úžasná a strhující kniha, která mě naprosto pohltila, přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně si od této autorky přečtu i další knihu.

jarka2222
06.09.2015 5 z 5

Krásný, silný a dojemný příběh. Škoda, že nemůžu dát ještě víc hvězdiček. Tahle knížka by si to zasloužila. Nepřečíst si tuhle knížku, by byla velká chyba.

hojchna
03.09.2015 5 z 5

Ano, nemám slov... Výborná.

pavla9879
03.09.2015 5 z 5

Ještě nikdy mě žádná kniha, žádný příběh, nezasáhl tolik. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nečetla poslední stránku.
Příběh se mi dostal pod kůži, nemohla jsem spát a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já.
Naprosto skvělá a strhující kniha.

Loriel
01.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha, do konce jsem věřila..Ale kdyby byl konec jiný, asi by můj celkový dojem z ní nebyl tak dobrý

Toňula
31.08.2015 4 z 5

Měla jsem trochu strach,že kniha bude takové sladkobolné vyprávění, ale příjemně mě překvapila.Byla sice místy sentimentální, ale příběh mě zaujal originalitou,lidskostí i spoustou zajímavých myšlenek nad smyslem života, který se nedá žít naplno.

rubit
30.08.2015 5 z 5

Připojuji se k těm, které kniha naprosto nadchla. Již jsem četla Poslední dopis od tvé lásky, což nebylo špatné, ale byl to takový klasický milostný příběh. Toto je o několik příček výš. Sice se jedná o smutné téma, ale samotná kniha vlastně vůbec smutná není, je napsána velmi laskavě, kolikrát jsem měla úsměv na rtech. Knihy lze rozdělit na ty, co si za půl roku člověk nevzpomene, o čem byly a na ty, co se vryjí do srdce a do paměti. Tato patří mezi ně. Moc pěkné.

makca
26.08.2015 5 z 5

Musím říct, že tato kniha mě naprosto rozsekala! Posledních 40 stran jsem nezastavitelně bulela a bulela! Přesto tato knížka patří mezi jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nutí k zamyšlení nad životem! Budu na tento příběh ještě dloho myslet...