Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8356 2070

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

babyboar
23.11.2015 4 z 5

Moje první kniha od JM. Souhlasím, že je velmi čtivá,ale tak nějak to té paní nevěřím. Zpracovala velké téma, zajímavý příběh. Člověk, který má alespoň minimální zkušenost s pečovatelstvím se v něm najde. Bohužel styl psaní se mi zdá nepřesvědčivý. Nápad s kapitolami z pohledu jiných postav je dobrý, ale bohužel jej autorka neumí příliš využít. Při čtení jsem chvílemi i zapomněla, že teď vypráví např. Trina, protože její projev byl stejný jakou Louisy. Možná je to však pouze problém českého překladu. Na téma péče o ochrnutého člověka doporučuji nádherný film Nedotknutelní (respektive knižní pdoobu Druhý dech). K tématu asistované sebevraždy pak romám 100 dní štěstí.

bararich8
22.11.2015 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha, kterou velice doporučuji. Příběh je originální a člověka celkem zasáhne, i když se konec dá trochu předvídat.

zuzi1162
22.11.2015 4 z 5

Kniha je psaná celkem čtivě, ale mohla by mít klidně půl strana byla by čtivější. Přišlo mi, že to množství "vaty" ten příběh snad i kazí. Jak se příběh bude vyvíjet a jak skončí, šlo tušit celkem brzo, a tak to oddalování toho, než daná postava na něco přijde nebo ji něco dojde bylo k uzoufání. Ale když to zkousnete, tak ten příběh sám o sobě byl celkem doják :)

Káča Máča
22.11.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka. Čekala jsem, jestli to nebude klasický doják s obrovským happy endem (což by mě docela otrávilo), ale autorka mě dost překvapila :), ne že bych neuvítala možnost velkolepé svatby Willa s "Clarkovou" ale zvolený konec je prostě nejlepší a dělá z knížky to, proč se mi nakonec tak líbila.

Vee111
20.11.2015 5 z 5

Říkala jsem si, že nebudu u této knížky brečet, ale její konec mě nakonec dostal. Moc smutný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Tato kniha ve mně zanechala plno emocí. Doporučuji ;-)

Monys22
16.11.2015 5 z 5

Krásná knížka! Až do poslední chvíle jsem Willovi věřila... Rozhodl se, jak se rozhodl. Byli by s Lou super pár i přes Willovo onemocnění. Ale i tento konec má něco do sebe :-)

JanaPol
16.11.2015 5 z 5

Kniha je skvělá a krásně se četla....ale ten konec.......

Belfi
13.11.2015 5 z 5

Prostě pět hvězd .... krásně se četla a brečela jsem jak želva.

MiFloKo
12.11.2015 5 z 5

Normálně románky ala červená knihovna nečtu, ale vykoukla na mě v knihovně a měla jsem náladu na něco lehkého, nenáročného. Podcenila jsem knihu i autorku, kniha se zázrakem "nečervenala" a... už dlouho jsem si tak nepobrečela. Doporučuji!

ŠárkaMonika
09.11.2015 5 z 5

mohli byste mi prosím doporučit knihy podobného žánru? takové romanticko tragické? od jojo už jsem přečetla všechno co jsem chtěla tak kdyby jste mi poradili něco dalšího tak budu vděčná :)

Jane100
09.11.2015 5 z 5

Příbeh moc hezký.
Zpočátku mi to dost připomínalo film Nedotknutelní. Konec je ale poměrně hodně smutný.

stavinohova
08.11.2015 5 z 5

Vyborna kniha. Lehce se cte.... ale oko nezustalo suche ....

Kamil2
07.11.2015 4 z 5

Zlomí láska touhu dobrovolně odejít ze světa? Vyjde snaha trochu bláznivé Lou vniveč? Opětuje Will vyslovené city, nebo svoje těžké rozhodnutí nezmění? Neprozradím...tedy prozradím jen jedno, jako chlap jsem byl z tohoto příběhu pěkně naměko :-)

Liana
06.11.2015 odpad!

ale to predsa vôbec nie je séria, akurát knihy od jednej a tej istej autorky, to je snáď všetko, čo majú jednotlivé knihy spoločné.

holatko77
04.11.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha na velmi smutné téma. Preferuji optimističtější tvorbu, na depku si stačí přečíst noviny ;-)

sofinka4264
04.11.2015 5 z 5

Já nemám slov. Nejdřív jsem knihu vůbec číst nechtěla, ale jsem hrozně ráda, že jsem ji přečetla.
Hlavní postavy jsem si zamilovala neuvěřitelně moc. Willa nejvíc. Zbožňovala jsem jeho komentáře ke všemu, ale nejvíc jsem zbožňovala, když se usmál. Nechápu, jak může spisovatelka donutit cítit lidi tolik emocí, jenom kvůli dvěma slovům. SPOILER. Nedokázala jsem uvěřit, že vážně umřel. Pořád jsem doufala, že bude žít. Posledních pár stránek jsem skoro ani nedočetla, jak moc jsem brečela. Jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!

Jane90
04.11.2015 5 z 5

Úžasná knížka, která vás vtáhne do děje a chytne za srdce.

LéňaM
03.11.2015 5 z 5

nádherná, úžasná, skvělá, prostě dokonalá kniha. četla jsem jedním dechem, jen s těžkým srdcem jsem knihu odkládala. V práci jsem na příběh stále myslela, bylo to jako droga, no a po dočtení - slzy jak hrachy. Moc krásná kniha a všem doporučuji

anna7410
02.11.2015

Kniha na mě hluboce zapůsobila, příběh byl čtivý a působivý. Hlavní postava si mě velmi rychle získala a člověk s ní její osud skutečně prožíval.

Cisuna
29.10.2015 5 z 5

Nikdy jsem nečetla sladké romány pro ženy ale poslední dobou jsem zjistila, že potřebuji klasickou a těžší literaturu prokládat něčím odlehčeným. Začala jsem na doporučení Greenem, ze kterého jsem se neposadila na zadek ale ani neurazil. Po této knize jsem sáhla namátkou v knihkupectví asi jen kvůli přebalu. Po těch 400 stránkách mě přítel musel 10 minut utěšovat ať nebulím, že je to jen knížka. Prostě přečteno jedním dechem. Od knihy jsem se nemohla odpoutat, pokaždé jsem se těšila až k ní zase usednu. A ten můj hysterický pláč na konci mluví za vše....