Nevhodný návrh

Nevhodný návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466011/bmid_nevhodny-navrh-4QU-466011.jpg 4 1167 194

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman , 2001

pip11
07.08.2021 4 z 5

Pěkný a miloučký příběh jako by z oka vypadl Popelce, jen s trochu pozměněným příběhem. Bylo to hezké a, jak jinak, se šťastným koncem.

katallinka
30.07.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl… krásné převyprávění moji oblíbené pohádky. Skvěle zpracováno, oproti předchozím dílům jsem nenašla nudné nebo překombinované části.

lena.o.knihach
29.07.2021 4 z 5

Z trojice Anthony, Benedict a Colin jsem si z dřívějších dílů a seriálu oblíbila Benedicta nejméně. Jenomže Nevhodný návrh to změnil a teď se opravdu nemůžu rozhodnout, koho z nich mám nejradši.

Netušila jsem, že mě čeká příběh o Popelce a upřímně? Bylo to velmi příjemné překvapení. Sophie mi byla sympatická a Violet Bridgertonové jsem úplně propadla. Jako matka osmi dětí má můj velký obdiv a vážím si jí o to víc, když vidím, jak skvěle a s jakou láskou všechny vychovala.

Z Bridgertonových se stává závislost. Skandálu na spadnutí se nemůžu dočkat a ani si nedovedete představit, jak moc se těším na příběh Colina a Penelope.

romca4180
27.07.2021 3 z 5

Tak tento díl byl trochu slabší.. Taková lehká kopie popelky, řekla bych

padajicidvere
15.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Rozkošný příběh plný kýčů, které s radostí přijímám. Benedictova povaha, celkem dost chlípná (to bych do něj vážně neřekla.. :D spíš bych to čekala od A.), tomu všemu dodávala nádherný balanc. Sophie byla velice působivá "Popelka", ani pasivní nebo ukňouraná, ale svá, nebojácná a otrkaná životem. Scéna s maškarním bálem byla jedním slovem úchvatná!

AndulinaU
29.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Asi zatím nejlepší ze série. Všechny knížky jsou předvídatelný, ale to asi u těchto romantických knížek jinak nejde, takže 4 hvězdičky to má za mě v porovnání opět jen s červenou knihovnu. Byla jsem trochu naštvaná kvůli tomu jak Sofie pořád tajila kdo je a Benedikt, že si ji nechtěl vzít, tak mě to docela unavovalo a frustrovalo.

AjťačkaTýnka
30.05.2021 4 z 5

seznamte se s Popelkou.... eee, tedy se Sophii, ktera se zamilovala do jednoho z Bridgertonovych muzu! Musim uznat, ze zacatek knihy ve mne vzbuzoval mirnou nechut, nebot ruznych verzi Popelky uz je tolik, ze jsem nemela chut pokracovat ve cteni dalsi z nich. Ovsem nakonec jsem rada, ze jsem ve cteni pokracovala, protoze pribeh se velmi pekne rozvinul. Tentokrat se vyprávění toci kolem Benedicta a mlade Sophie, ktera je nemanzelskym ditetem. Jednoho vecera se Sophie vyplizi na vecirek Bridgertonu, kde se setka s uchvatnym Benedictem. Oba mladi lide se do sebe ocividne zamiluji, ovsem Sophie se nesveri se svym jmenem a z plesu utece o pulnoci. Jejich osud se zapleta o dva roky pozdeji, kdy na sebe shodou nahod opet narazi...

Musim uznat, ze co se vtipnych pasazi tyka, myslela jsem si, ze Anthonyho s Kate nikdo neprekona... Chyba lavky! Nevhodny navrh nabizi mnohem vice vtipnych dialogu. Naproti tomu mi zde chybely peprne sceny - vnimam, ze jich je mnohem mene, nez v predchozich knihach. Za to take strhavam jednu hvezdicku. Protoze byla Sophie neurozena, chybely mi zde me oblibene "tanecky smetanky". Ty vsak dobre vyvazily pleticharske vlohy lady Bridgertonove.

maja8148
25.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Osobně se mi líbil tento díl zatím ze všech tří dílů nejvíce. Hlavní hrdinka je daleko zábavnější než Daphne a přijde mi i o něco rozumnější než Kate a Benedict je ze všech tří hrdinů též nejsympatičtější než Anthony a Simon. Navíc velké plus mají oba hrdinové za to, že ve srovnání s předchozími dvojicemi se oba dva skoro celou dobu chovají jako rozumně uvažující jedinci.

I když celou knihu nad vodou držel právě Benedict, který se stal mým nejoblíbenějším Bridgertonem a to i přes to, že v minulých knihách a i v seriálu byl tím nejvíce přehlíženým (počítám jen ty dospělé sourozence a ano uvědomuji si, že se jej snažili v seriálu trochu zapojit, ale jeho dějová linka v seriálu byla prostě až moc nucená a taková nějaká divná).

Velké plus měla kniha i v tom, že se nedržela schématu předchozích knih. Tedy ano i zde byl menší zádrhel v tom, že si hlavní hrdina z nějaké důvodu nechtěl hrdinku vzít, ale narozdíl od Anthonyho a Simona k tomu měl racionální důvod. A dokonce jsme se i dočkali toho, že Benedict za Sofií neběžel do parku, aby sledoval kolizi díky splašenému koni (park byl nahrazen vězením a kůň macechou, ale chápu, že v daném žánru je potřeba nějaký alespoň trochu dramatický konec).

A ano i zde se oběvili nějaké věci, které se nám vyskytli už i v předchozích dílech (hádka po sexu, kdy hrdina odchází- i když teď ne do noci- a odmítá ženu svého srdce vidět, uvědomění si své lásky poté, co mu někdo promluví do duše- opět jak v předchozím díle mladší sourozenec a opět je tu protějšek Bridgertona úplný sirotek- jako chápu, že délka života v té době byla kratší a doktoři méně informovaní, ale vážně doufám, že do dalšího dílu nestihne Penelopina matka umřít, páč by mě to vážně asi ani nepřekvapilo).

elis1ě
07.05.2021 3 z 5

Námět byl moc pěkný, mám ráda příběhy na motivy klasických pohádek. Bohužel mi Benedict přišel nějak nedomyšlený. Možná to bude tím, že za ním nestojí žádná pořádná minulost, jak je to u všech ostatních postav v sérii.

Damonka12
01.05.2021 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl série, bylo to dokonalé. Ten námět i postavy.

michaella03
20.04.2021 5 z 5

Romantická oddechovka, co jiného už tady čekat :). Na začátku knihy motivy Popelky; jinak opět čtivé, usměvavé, milé.
Po třetím díle mohu říci, že bratři Bridgertonovi mají velmi podobné, až stejné poznámky a fráze, a to i v posteli :D.
Tuhlé sérii i autorku jsem si oblíbila, její styl psaní je mi blízký.

A těším se na seriál!

TerkaJK
15.03.2021 4 z 5

Jako předchozí díky, poutavé čtení.

Začátek měl podobným vývoj příběhu jako popelka, ale poté se již příběh začal vyvíjet...
A šaramantní a pohledný Benedict Bridgerton...
Romantika, romantika, romantika...

Maruš.D
05.03.2021 3 z 5

Kdyby měla kniha o pár stránek méně, vůbec bych se neurazila. Příběh nebyl špatný, jen mi přišlo, že si autorka musela vymyslet nové a nové zápletky, jen aby se dorovnala v počtu stran s ostatními příběhy.
Sofiin osud byl velmi smutný, nikdo si nepřeje takový život. Naštěstí to pro ní dopadlo dobře. Její povaha byla fajn, a i přes to, že ji autorka dala několik scén, kde se ukázala její nátura, stejně mi přišla taková nemastná-neslaná. Benedict byl úžasný, jako všichni Bridgetonovi, ale trochu jsem očekávala větší pátrací akci po “své životní lásce”, než jakou jsme dostali.
To že je to jak příběh o popelce, o tom není pochyb, nicméně se to četlo vcelku dobře. Nespadá to mezi mé nejoblíbenější, ale patří to k sérii! :-)

Irenka8
24.02.2021

Skvělá kniha.

illca2
23.02.2021 3 z 5

Pro mě až na ten popelkovský začátek super. Pak se to začalo zamotavat a ejhle, příběh je na světě. Příjemná romantika.

DUNIKO
21.02.2021 5 z 5

❤️❤️❤️...ach, Bože!!! Krásné, nádherné ale i smutné.Vůbec mi nevadilo jak se to ze začátku podobalo Popelce,Sophie byla silná ale zažila si svoje a Benedict byl úžasna náplast na její zničenou duši na druhou stranu ona mu dodala sebevědomí že není "číslo dvě"že je prostě Benedict,jen Benedict,její Benedict ❤️❤️❤️.Také si mi líbilo autorčino navnadění na další díl nebo díly.

Audrina
28.01.2021 4 z 5

Možná až trochu moc romantické a pohádkové, ale to k tomuto žánru prostě patří. Romantická jednohubka, kterou jsem zvládla za dva večery

Jass
26.01.2021 4 z 5

Tohle bylo neuvěřitelné překvapení, na Benedikta jsem se nijak zvlášť netěšila a popravdě si myslím, že kdybych si tolik nechtěla přečíst další Penelopin díl, trvalo by mi daleko déle, než bych se k tomuhle dostala. Také jsem měla určité obavy z interpretace Popelčina příběhu - mám popelkovská převyprávění ráda, ale není těžké je zkazit... Tohle se ale za mě povedlo, Sophie byla neuvěřitelně sympatická protagonistka, hrozně mi sedla, i když bylo drama místy snad až příliš vypjaté. Navíc tu máme určitý hlubší náhled do Bridgertonovi rodiny, což já rozhodně oceňuju a autorka nás blíže seznamuje se sourozenci, na které se ještě nedostalo. Knihu jsem nebyla schopná odložit, kvalita této série má zatím rozhodně vzestupný charakter (jestli to půjde tímhle stylem, tak mě asi osmý díl zničí...).

Siegrid
26.01.2021 5 z 5

Kdo viděl seriál, přečte si všechny díly:-). Bridgertonovi se neomrzí:-). Líbilo se.

BlankaHill
21.01.2021 4 z 5

Kniha nám ze začátku připomíná velice známou pohádku, ale vůbec mi to tady nevadilo. Příběh se četl opět velice dobře a líbil se mi podobně jako předchozí díl série.