Nevhodný návrh

Nevhodný návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466011/bmid_nevhodny-navrh-4QU-466011.jpg 4 1167 194

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman , 2001

Ajuszka
11.11.2021 5 z 5

Totálně propadlá Bridgertonovým? Vina! :D
Ukažte mi jednoho člověka, kterého tyto knihy neokouzlily.

V této knize se věnujeme převážně Benedictovi. Příběh dosti podobný pohádce o Popelce, ale řekla bych, že jen dosti lépe napsaný.
Opět přečteno téměř na jeden zátah, teď si dám chvíli pauzu a pak na mě čeká zbytek této úžasné série.

Ivusak7
09.11.2021 5 z 5

Tento díl mi připomínal příběh Popelky macehca, dvě nevlastní sestry a krásný princ v podobě Benedicta. A jelikož je má nejoblíbejnější pohádka Popelka musím hodnit jedině 5*. Benedict a Sophie ,,A žili šťastně až do smrti.''

lucie.dc
07.11.2021 5 z 5

Pravda, namet popelky, tedy zacatek knihy, prakticky totozny se znamou Popelkou me nejprve nemile prekvapil, ale pak se to rozhybalo jinym smerem.

Moc hezky par, slovni prestrelky me bavily, nasmala jsem se. Popis kaslani... "chrchly, chrchly..." me dostal do kolen :D

Styl psani a preklad byl velmi osvezujici zmenou od prekladu predchoziho romanu (jine autorky).

Velmi pekne.

Paintka01
31.10.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se na tenhle díl ani nijak výrazně netěšila, protože postava Benedicta mě z předešlých knih (ani ze seriálu od Netlixu) moc nezaujala a vlastně jsme zase tolik informací o něm z prvních dvou dílů nezískali. Nicméně tento díl mě zatím překvapivě bavil nejvíce. Moc jsem si oblíbila jak postavu Benedicta, tak i Sophii. Bavilo mě hodně i to, že oba byli z jiných poměrů a tak kniha byla trošku jiná, než knihy o Daphne a Anthonym, kde si oba vybrali ideální a urozený protějšek.

Příběh byl tedy čtivý a knihu jsem přečetla během jednoho dne.

Nattali.ka
28.10.2021 4 z 5

Zpočátku mě kniha moc nezaujala, stejně jak už zde padlo několikrát, kvůli motivu popelky, takže bylo jasné, jak děj bude pokračovat. Naštěstí "Popelčin" příběh byl krátký a zbytek knihy je už trošku méně předvídatelný a o něco napínavější. Sice mě překvapovalo, že hlavní hrdina svou Popelku nepoznal, ačkoli nad tím uvažoval, ale jinak opět pěkný příběh o dalším Bridgertonovi, ikdyž předchozí se mi asi líbily o něco více.

Sarka25
16.10.2021 4 z 5

Po prvních pár stránkách jsem si říkala, vždyť to je Popelka pro dospělé. Tenhle díl se me libil ze všech nejmíň. Bylo to hezké ale ne moc nápadité. Ten námět Popelky me tam dost štval. Jinak byla kniha fajn, četlo se to rychle a melo to šťastný konec.

Haliwell35
13.10.2021 5 z 5

Souhlasím - třetí a zatím nejlepší díl - Popelka jak vystřižená ! Skvěle se četlo a moooc líbilo.

animovanej medv
06.10.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší díl!

Přijde mi úžasné, že jako čtenář přesně víte, jak to skončí (konec konců proto čtu tuto sérii, protože vím, že se dočkám šťastného konce).
Takže i když víte celou dobu, jak to dopadne, nemůžete odtrhnout oči od knížky a vadí vám každé vyrušení. Nemohla jsem si pomoct, ale četla jsem i pod stolem v práci, jak mě to vtáhlo.

Jediné, za co ubírám hvězdičku je začátek. Já jsem v tom moc viděla popelku a nebavilo mě to. Od chvíle, co Sophie odejde z domu jsem knihu ale neodložila.

Medasek
24.09.2021 4 z 5

Krásný popelkovský příběh.

Canney
19.09.2021 3 z 5

Popelka! Je fajn, že se autorka v případě tohoto dílu nechala inspirovat pohádkou. Sophie s Benedictem jsou roztomilý pár a líbilo se mi, že v tomto díle se více zapojila rodinka Bridgeronových (hlavně Violet spolu s dcerami)! Bylo tam ale hodně momentů, kdy jsem protáčela očima. Nicméně se neskutečně těším na další díl - Penelope a Colin!!!

kikizubik
18.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Autorka prostě psát umí, každý díl utíká tak rychle, že se nenadějete a jste na konci. Byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradila s retellingem na popelku a u sebe jsem spokojená. Podle mého se ji to povedlo na jedničku.

Co mi na tomto dílu vadilo byla druhá část, respektivě Benedict v druhé části, který na Sophii tlačil, aby se stala jeho milenkou. Nechápal, proč odmítá, protože by ji zaopatřil žejo...Na konci si uvědomil, že udělal blbost, když na ní tlačil a ona stále odmítala, ale ta averze ohledně tohodle mi zůstala.

NIcméně kromě tohodle jsem si opravdu uživála interakci mezi ním a Sophií, dost jsem se u jejich pasáží bavila a bohusem tohoto dílu je, že se na scéně objeví paní Bridgertonová a její dcery, takže je poznáme o trochu více, páč v přechozích dílech neměli vůbec prostor.

avalonek
13.09.2021 5 z 5

Tak trochu jiná Popelka v podání Bridgertonových.. Úžasně krásné čtení,které jsem nemohla odložit a na to,že je to třetí díl,tak si všechny drží laťku hodně vysoko a všechny jsou zatím moc krásné..Těším se na další díl.

Calwen89
08.09.2021 5 z 5

Tak trochu retelling na Popelku, ale bylo to krásné. V tomto díle se zaměříme na druhého nejstaršího bratra Benedicta, který na maškarním plese potká svou vyvolenou. Po tajemné dívce se poté slehne zem, a ačkoliv jí zprvu marně hledá postupem času se stane pouze snem. Když se s ní setká po letech ani jí nepozná a i tak se navzdory jejímu nevyhovujícímu postavení do ní opět zamiluje. Je to plné zvratů, emocí, klišé a předvídatelného konce a i přesto se vám to vykouzlí úsměv na tváři. Za mě asi zatím druhé místo v oblíbenosti této série.

janacheca
02.09.2021 2 z 5

Sice to není žádná zásadní literatura, ale kdo by neměl rád Popelku a jejího prince? Tento zásadní dívčí pohádkový příběh se nikdy neomrzí, ani když české Tři oříšky pro Popelku běží každé Vánoce už skoro padesát let. Sophia je právě takovou Popelkou, jen v britském vydání, a co na tom, že se děj odehrává v roce 1815.
P.S: Svatba opět bude a zlá macecha po zásluze potrestána :-).

tyrkysoveknihy
01.09.2021 4 z 5

Bridgertonovi u mě patří mezi nedoložitelné knížky. Třetí díl série o Benedictovi jsem přečetla za noc. Vážně. Prostě jsem nemohla přestat. Na začátku jsem se dost bavila tím, že je to v podstatě takový retelling na Popelku a zábava nepřestala ani pak, když jsme se dostali za staré známé „do půlnoci musíš být doma“.

Hlavní hrdinka Sophie si mě získala a oblíbila jsem si rychle i Benedict a ️. Troufám si i tvrdit, že možná více jak Anthonyho, i když něčím mě také rozčilovat . Spolu se Sophie, která je houževnatá mladá žena držící se svých ideálů, byli vážně skvělí. Chemie mezi nimi je neskutečná a po tom, co se příběh začal odklánět od té Popelky, to začalo být ještě víc super. Více vám nechci prozrazovatm ať jste alespoň trošinku překvapení .

Bezva bylo i to, že jsme tu dostali i TROCHU více z Eloise na jejíž knihu se vážně moc těším. Pomyslnou třešničkou na dortu tohoto dílu byly opět rozhovory bratrů Bridgertonových. Interakce Benedicta a Colina byly opět nezapomenutelné. Tihle chlapíci mě vážně baví .

Do Bridgertonových jsem se prostě zamilovala spolu se sériálem ️ a ta láska trvá i napříč knihami, které jsou vážně moc čtivé a i vtipné. Hlavnš mají postavy, které jsem si oblíbila, a baví mě o nich číst. Pokud vás tedy baví knihy z regentskéh období plné plesů, dívek na vdávání a gentlemanů tak tento díl určitě zařaďte na své TBR listy .

Co mě celkem mrzí je fakt, že hřbety knih v sérii sobě nepasují . Nicméně na moje hodnocení příběhu to nemá žádný vliv.

Ve spolupráci s Knižním Klubem.

Luccinda
28.08.2021 4 z 5

Třetí díl ze série Bridgertonovi je v podstatě retellingem na pohádku Popelka, což bylo velmi nečekané a velmi zajímavé. V knížce sledujeme osudy dalšího ze sourozenců Bridgertonových, po Daphne a Anthonym tentokrát přichází na scénu Benedict Bridgerton. Ten mi byl ze všech sourozenců nejsympatičtější, oproti předchozím mužským protagonistům netrpěl žádným traumatem z dětství, kvůli kterému by nabyl přesvědčení, že se nemůže zamilovat nebo zplodit potomka, nic takového. A oblíbila jsem si také hlavní hrdinku Sophie, takže mi nic nebránilo v tom, užít si Nevhodný návrh na maximum.

Přesto ale musím konstatovat, že Nevhodný návrh předchozí díl nepřekonal. Chyběla mi tam ta vášeň a touha, kterou jsem si tak užívala na romantické lince mezi Anthonym a Kate. Jejich vztah byl o poznání žhavější, kdežto Colin a Sophie kolem sebe neustále kroužili a vymýšleli důvody, proč spolu nemůžou být. Ano, i tak to bylo čtivé a okouzlující a nemohla jsem se od toho odtrhnout, ale nebyla jsem z toho tak odvařená jako z druhého dílu.

nina3905
25.08.2021 5 z 5

Romantikuš anglický historický príbeh je treťou časťou série o "nepolapiteľných" Bridgertonovcoch. Príbeh poskytol svojim čitateľkám zápletky, napätie ako aj vtipné a romantické situácie. Po prečítaní knihy resp. série sa nebudete vedieť rozhodnúť, ktorého člena rodiny máte najradšej.

Andynka
22.08.2021 5 z 5

Jo jo jo jo a jo !
Já ty Bridgertonovi prostě miluju!!
Každý díl se hrozně těším až poznám dalšího člena a přečtu si o jeho milostném životě.
A i když si každý díl říkám, že už v tom dalším díle prostě musí být další Bridgerton nezajímaví.... tak jsem vždy mile překvapena, že tomu tak není.
Rodinu Bridgetonových si prostě musíte zamilovat.

terezarath
17.08.2021 5 z 5

Trochu jsem se bála toho vykrádání Popelky. Přeci jen nejsem největší fanda vyprávění příběhů, které už převyprávělo xy lidí před vámi. Ale ve výsledku jsem si to překvapivě užila. Autorka se zjevně snažila držet Popelčiny příběhové linie, ale velmi pekně ji vyšperkovala ve vlastním stylu.
Pořád u mne vyhrává druhý díl, ale i tenhle díl jsem si neskutečně užila. Julia Quinn si mě získává čím dál víc.

zuzka5372
11.08.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl který jsem četla. Pohádkové, nepřeslazené, moc hezké.