Mary Rose

Rok 1879. V městečku Blue Belle v americké Montaně každý ví, že s bratry Claybornovými je lépe si nezačínat. Kdysi tvořili newyorský pouliční gang - pouze však do okamžiku, kdy v postranní uličce u hromady odpadků nalezli košík s nemluvnětem. Tehdy se rozhodli dát děvčátku jméno Mary Rose a postarat se o ně. Stala se z nich rodina stmelená oddaností a láskou, která nalezla bezpečný domov na Dalekém západě. Klidný život Mary Rose v kruhu jejích blízkých však naruší neznámý cizinec - lord Harrison Stanford MacDonald. A začne o ni projevovat nezvyklý zájem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3116/nevesty-claybornu-rose-hill-mary-ro-xSk-3116.jpg 4.2218

Nevěsty Claybornů (Rose Hill) 1.

Vydáno, Oldag

For the Roses, 1996

Kniha Mary Rose

jinbr

Před pseudohistorickými romány se mám trochu na pozoru, ale Garwood mě zlákala svou sérií FBI. Nakonec mě tato kniha nezklamala, naopak příjemně potěšila. Hodně jsem se u ní nasmála a měla pro mě kromě velké romantiky i ten duchovní náboj. Idea o čtyřech chlapcích, co se rozhodli vychovat nalezené dítě byla super.

helenkan
06.08.2019

Moc se mi to líbilo.

vcielka
11.01.2018

Postavy miestami boli prilis ciernobiele. Dokonca aj biologicka rodina Mary Rose mala az pritiahnutym sposobom klapky na ociach. Verim v konvencne sposoby a podobne, ale neverim ze nikoho z nich po tolkych rokoch nezaujimalo co celych 19 rokov robila a ako sa mala atd. Bolo tam niekolko veci ktore autorka podla mna celkom nedotiahla a tak to straca pre mna na realnosti a vierohodnosti. Inak charaktery hlavnych 6 postav boli zaujimave. Velmi sa mi pacilo ze v popredi boli aj bratia Mary Rose a neboli brane len ako vedlajsie postavy ktore sa tam v pozadi obsmietaju ako krovie ako to zvykne byvat a autorka im venovala celkom slusny priestor, preto sa aj nazberalo tolko stran knizky.
Pribeh bol prijemny, mily, Mary Rose mi miestami liezla na nervy, miestami som ju chapala a drzala s nou. Hlavny hrdina nebol len sama kladna vlastnost ale bol aj miestami nesikovny. Kludne by som mu dala ovela viac zlych vlastnosti.
Niekedy som nerozumela myslienkovym pochodom niektorym z hlavnych hrdinov ale to ani Harrison takze je to zrejme v poriadku.
Inak sa mi knizka pacila. Bolo to nieco ine, nez som v poslednej dobe citala a preto davam 4 hviezdy i ked poznam plno lepsich knih.

Samira
28.12.2017

Knihy Julie Garwood jsou pro mne vždy sázkou na jistotu. Ano jde o romantické čtení, ale není to nikdy patetické nebo sladké až moc. Také to mezi hrdiny krásně jiskří a děje mají spád.
Mary Rose je však v mých očích výjimkou. Na příběhu není vůbec nic špatného a hrdinové byli sympatičtí, ale sladkosti bylo nad mé síly a příběh byl poměrně zdlouhavý, místy zbytečně.
Některé pasáže však mírně připomínaly Velkou zemi s Gregorym Peckem a zde jsem byla nadšená. Příběh však nabízel pouze jeden nosný děj a ten na tak dlouhou stopáž nestačil.
Věřím, ale že si věrné čtenáře najde.
Julia však podle mne umí více.

PerlaZP
25.06.2017

Tak tomu říkám kniha. Docela jsem byla překvapená, kolik má tato knížka stránek. Škoda, že jsem si musela počkat, až na druhé vydání - Oldag má velice pěkné obálky...
Nejzajímavější části příběhu: Tajemství – Vztahy...
Knížce dávám tři hvězdičky, protože podle mě J. Garwood napsala daleko zajímavější knížky…

petra4080
10.05.2017

Na mě je tam tedy až moc velká nálož romantiky. Také mi vadí opakující se fráze a nepříliš věrohodný popis některých situací.
V jádru je to ale dobrá knížka, dobrý nápad s dopisy a to že všichni mají "mámu".
Jo a k Mary Rose, obdivuji když někdo na každém vidí hlavně to dobré, tohle já neumím.

EvikU.
06.04.2017

Naprosto dokonalá kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Moc se mi líbí téma. Romantická, prostě oddychovka. ❤

abdis
07.01.2017

Julie je prostě romantička tělem i duší. Vědela jsem to a i tak jsem se do této knihy, která byla darem, pustila s nadšením. Už proto nemohu autorce vyčist, ze byla sladká tak, že jsem málem dostala cukrovku. :) Pro milovníky romance určite super čtení, je mi líto, že pro mě je pouze další sladkou patlaninou s předvídatelným koncem.

Záměna
Záměna