Mary Rose

Mary Rose https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3116/nevesty-claybornu-rose-hill-mary-ro-xSk-3116.jpg 4 270 31

Rok 1879. V městečku Blue Belle v americké Montaně každý ví, že s bratry Claybornovými je lépe si nezačínat. Kdysi tvořili newyorský pouliční gang - pouze však do okamžiku, kdy v postranní uličce u hromady odpadků nalezli košík s nemluvnětem. Tehdy se rozhodli dát děvčátku jméno Mary Rose a postarat se o ně. Stala se z nich rodina stmelená oddaností a láskou, která nalezla bezpečný domov na Dalekém západě. Klidný život Mary Rose v kruhu jejích blízkých však naruší neznámý cizinec - lord Harrison Stanford MacDonald. A začne o ni projevovat nezvyklý zájem...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

For the Roses , 1996

Mária721
25.07.2023 5 z 5

Moc hezká kniha.

katkaq
16.11.2021 3 z 5

Začátek a konec se mi líbili. Jediné, co mě opravdu rozčilovalo byla prostřední část. Přišlo mi jako bych četla knihu a najednou se ocitla v úplně jiné. Postavy jako by změnili i svůj charakter, což mi přišlo těžko uvěřitelné a hůř se mi tato část četla. Chápu, proč tam autorka tuto část potřebovala, ale přišlo mi, že sama sobě podkopala nohy a zničila plynulou atmosféru příběhu.

bekule
05.02.2021 3 z 5

Vím to že nemám ráda historické romance ,opravdu ne, a toto bylo jak vystřižené z babiččiny prvorepublikové červené knihovny. Sáhla jsem po ní asi pro to že série FBI se mě líbila a celkem kupodivu i Zemani z Vysočiny ale tohle už bylo tak strašně naivňoučký, hlavně dialogy. Nejhorší na tom je že si stejně nakonec neodpustím i další díly protože mě zkrátka zajímá jak se bude dařit i bratrům Mary Rose, jestli konečně přijede maminka, jestli všichni stále zůstanou v Rose Hill. Možná další díly už nezvládnu přečíst celé ale aspoň nakouknout budu muset.
Výzva 2021/15

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
10.04.2020 5 z 5

Krásný a silný příběh. Sice nemám ráda příběhy o válkách a otroctví, ale tady to bylo jen okrajově a mě to nijak nerušilo.
Mary Rose mi chováním připomínala dítě - krásné, čisté, milé, upřímné a nezkažené. Měla ráda snad úplně všechny. Harrison byl čestný a někdy i upřímný a jako horala jsem si jej velmi oblíbila.
Když Mary Rose odjela za svou rodinou, upřímně jsem ji litovala a všechny nepříjemnosti prožívala s ní. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo a všichni dospěli k názoru, co je pro ně nejlepší.
Kniha se mi moc líbila, sice byla poněkud delší, ale Julie Garwood dokáže popsat velice poutavě i sebevětší zbytečnosti. Někdy to bylo i smutné, ale vzhledem k tomu v jaké to bylo době, je to pochopitelné, ale byly tam i situace, kdy jsem se popadala za břicho:-)
Jsem moc zvědavá na všechny příběhy sourozenců Claybornových. Moc se mi líbilo to pevné pouto mezi všemi, sice ne pokrevní, ale přesto velice silné.

jinbr
27.03.2020 5 z 5

Před pseudohistorickými romány se mám trochu na pozoru, ale Garwood mě zlákala svou sérií FBI. Nakonec mě tato kniha nezklamala, naopak příjemně potěšila. Hodně jsem se u ní nasmála a měla pro mě kromě velké romantiky i ten duchovní náboj. Idea o čtyřech chlapcích, co se rozhodli vychovat nalezené dítě byla super.

helenkan
06.08.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo.

vcielka
11.01.2018 4 z 5

Postavy miestami boli prilis ciernobiele. Dokonca aj biologicka rodina Mary Rose mala az pritiahnutym sposobom klapky na ociach. Verim v konvencne sposoby a podobne, ale neverim ze nikoho z nich po tolkych rokoch nezaujimalo co celych 19 rokov robila a ako sa mala atd. Bolo tam niekolko veci ktore autorka podla mna celkom nedotiahla a tak to straca pre mna na realnosti a vierohodnosti. Inak charaktery hlavnych 6 postav boli zaujimave. Velmi sa mi pacilo ze v popredi boli aj bratia Mary Rose a neboli brane len ako vedlajsie postavy ktore sa tam v pozadi obsmietaju ako krovie ako to zvykne byvat a autorka im venovala celkom slusny priestor, preto sa aj nazberalo tolko stran knizky.
Pribeh bol prijemny, mily, Mary Rose mi miestami liezla na nervy, miestami som ju chapala a drzala s nou. Hlavny hrdina nebol len sama kladna vlastnost ale bol aj miestami nesikovny. Kludne by som mu dala ovela viac zlych vlastnosti.
Niekedy som nerozumela myslienkovym pochodom niektorym z hlavnych hrdinov ale to ani Harrison takze je to zrejme v poriadku.
Inak sa mi knizka pacila. Bolo to nieco ine, nez som v poslednej dobe citala a preto davam 4 hviezdy i ked poznam plno lepsich knih.

Samira
28.12.2017 3 z 5

Knihy Julie Garwood jsou pro mne vždy sázkou na jistotu. Ano jde o romantické čtení, ale není to nikdy patetické nebo sladké až moc. Také to mezi hrdiny krásně jiskří a děje mají spád.
Mary Rose je však v mých očích výjimkou. Na příběhu není vůbec nic špatného a hrdinové byli sympatičtí, ale sladkosti bylo nad mé síly a příběh byl poměrně zdlouhavý, místy zbytečně.
Některé pasáže však mírně připomínaly Velkou zemi s Gregorym Peckem a zde jsem byla nadšená. Příběh však nabízel pouze jeden nosný děj a ten na tak dlouhou stopáž nestačil.
Věřím, ale že si věrné čtenáře najde.
Julia však podle mne umí více.

PerlaZP
25.06.2017 3 z 5

Tak tomu říkám kniha. Docela jsem byla překvapená, kolik má tato knížka stránek. Škoda, že jsem si musela počkat, až na druhé vydání - Oldag má velice pěkné obálky...
Nejzajímavější části příběhu: Tajemství – Vztahy...
Knížce dávám tři hvězdičky, protože podle mě J. Garwood napsala daleko zajímavější knížky…

petra4080
10.05.2017 3 z 5

Na mě je tam tedy až moc velká nálož romantiky. Také mi vadí opakující se fráze a nepříliš věrohodný popis některých situací.
V jádru je to ale dobrá knížka, dobrý nápad s dopisy a to že všichni mají "mámu".
Jo a k Mary Rose, obdivuji když někdo na každém vidí hlavně to dobré, tohle já neumím.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Moc se mi líbí téma. Romantická, prostě oddychovka. ❤

abdis
07.01.2017 3 z 5

Julie je prostě romantička tělem i duší. Vědela jsem to a i tak jsem se do této knihy, která byla darem, pustila s nadšením. Už proto nemohu autorce vyčist, ze byla sladká tak, že jsem málem dostala cukrovku. :) Pro milovníky romance určite super čtení, je mi líto, že pro mě je pouze další sladkou patlaninou s předvídatelným koncem.

KSarlota
06.11.2016 5 z 5

Tuhle miluju

PomněnkaPrvní
21.10.2016

Tak toto bylo opravdu milé a duši hladící. Líbilo se mi, jak Mary Rose uvažuje. Harrison byl sympaťák. V knížce nechyběl humor a romantika. Anglická část byla popsána opravdu dobře, úplně jsem se vžívala do jejích pocitů. Takže jak jinak, těším se na další bratry :)

Martasek5
01.07.2016 2 z 5

Noo. Ani nevím proč jsem knihu dočetla. Tak moc natahovane a sladké až mě z toho bolí zuby.

LilianaFalcon
01.04.2016 3 z 5

Je to tak na 2.5 hvězdičky. Pro někoho asi dobré, pro mě je to jen další přespříliš rozvleklá kniha, sladká tak, až to bolí... Lehce přitažené za vlasy, občas vtipné, ale spíš jen rádoby vtipné, překombinované... a co ten "soudní proces" na konci?! To mělo být jako co?
Ale líbila se mi Corrie a důvod proč se Blue Belle jmenuje Blue Belle :-D Proč bysme město pojmenovávali po kytce?!

havrmoni
18.03.2016 5 z 5

Je nádherný příběh o lidech,kteří se rozhodli být rodina. Krásné a někdy i vtipné jsou dopisy mámě Rose , zvláště když byli malý.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Super knížka, super celá série, autorka patří mezi mé velice oblíbené spisovatelky. Opětovně zde nezklamala.

TaLu
11.08.2015 5 z 5

Myslím, že toto byla moje první kniha od autorky.
A přečetla jsem celou sérii a věděla, že jsem našla další oblíbenou autorku.
Její styl vyprávění má spád, romantika tak akorát, zajímavá zápletka hned v úvodu.
Co to na těch Irech je, že dokáží vyprávět příběhy s takovou lehkostí ?
Doporučuji celou sérii, třeba jako čtení na dovolenou.