Netopýr

Netopýr
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/bmid_netopyr-z6X-151870.jpg 4 5772 5772

Harry Hole série

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Flaggermusmannen , 1997

Romanka89
03.04.2020 3 z 5

Mé první setkání s Nesbem. Měla jsem větší očekávání. Nenadchlo mě to, do čtení jsem se místy musela nutit a kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo, tak bych asi nebyla schopná pořádně odpovědět, příběh mě nechytl. Uvidím jeslti do budoucna autorovi dám ještě šanci.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny.

oblakaknih
28.03.2020 3 z 5

3,5/5
Kniha Netopýr na mě v knihovně čekala opravdu dlouho, takže jsem se konečně rozhodla se do ní pustit.
Upřímně, očekávání byla velká. Je to poměrně vychvalovaná série a i tento první díl mi byl doporučován mojí tetou.
Bohužel, nebyla to úplná pecka.
Ze začátku jsem na knize nemohla najít nic moc originálního. Nic, čím by se odlišovala od ostatních svého žánru. Ale jistou originalitu v sobě má, nechci spoilerovat.
Ano, oblíbila jsem si Harryho, ale čím dál častěji shledávám, že je mi parťák hlavní postavy sympatičtější. Tady to bylo stejně.
Harry je částečně typický detektiv, ale má v sobě něco, co u jiných nenajdete. Je to dost originální postava.
Postav s dějem dost přibývalo a já v nich měla zmatek.
Nadchlo mě to, jak se kniha četla. Nečekala jsem totiž, že mi stránky budou takhle ubíhat pod rukama. Autorův styl psaní jsem si oblíbila už při čtení knihy Krev na sněhu.
V první půlce knihy se toho na můj vkus dělo hrozně málo, bylo tam příliš věcí mimo případ (které s případem na konec pochopitelně souvisely), takže děj nebyl ani tak napínavý. Pořádné napětí přišlo až před 200. stranou.
Celkově se mi kniha líbila. Nevím ale, jestli bych se pustila do dalších dílů, kdybych nevěděla, že jsou lepší než tento první.

martinastefkova
22.03.2020 2 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Čekala jsem pecku, ale musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. Byly tam momenty, které mě bavily, ale to spíše jen zřídka.

KáťaM.
19.03.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu, znuděný hlas Hynka Čermáka se ke knížce parádně hodně, je to přesně sarkastický Harry Hole. Obsah knížky ale za mě trošku pokulhával, přišel mi takový neucelený, další knížky od Jo Nesbø se mi líbily víc, v Netopýrovi je jen zárodek jeho velkého umění. Jsem opravdu ráda, že sérii s Harrym Hole jsem nezačínám tady, ale čtu / poslouchám na přeskáčku. V tomto dílu bych si totiž Harryho neoblíbila a asi o něm nechtěla číst dál. A to by byla vážně škoda.

BlueTer
16.03.2020 4 z 5

První kniha o Harry Hole je méně drastická, než jsme zvyklí. Hodně pojednává o Harrym, o jeho osobnosti, jeho první lásce. Případ jakoby byl v této knize vedlejší. Začátek je trochu těžší, je horší se jim tak říkajíc překousat. Každopádně příběh po polovině ubíhá velmi svižně a má typický konec, kdy se prostě vrah odhalí a vy nestačíte koukat. Moc se mi líbil Harryho románek a docela mě mrzelo, jak skončil. Navíc kniha má jedno veliké plus, a to, že tam není Ráchel.

mirec88
11.03.2020 4 z 5

Prvá kniha od Nesba ma naučila mať rád severské krimi, hoci sa to neodohrávalo celé v Nórsku, ale myslím štýl písania. Už prvotina sa mi páčila a ďalšie boli už len lepšie.

PanKrbec
11.03.2020 4 z 5

Trošku hůř se mi to hodnotí, protože jsem knížku nečetl, ale pustil jsem si audio verzi a když nepočítám dvanáctiminutového Krále Lávru, tak to byla má první audiokniha. Připadalo mi, že ten prožitek jsem neměl takovej jako, kdybych knížku skutečně četl a nebo to taky mohlo být tím příběhem, ale neřekl bych, že by to bylo až tak špatný, jako jsou tady ty recenze nebo alespoň ne pro mne.

salamandrina
07.03.2020 2 z 5

Docela nuda. Ani napínavý mi to nepřišlo. Nějak tu oblíbenost Nesba nechápu, ale třeba se to pak s dalšími díly rozjede...

klarahav
06.03.2020 odpad!

Kniha se mi nelíbila. Přišla mi zdlouhavá a špatně se četla.

Skodinka89
03.03.2020 2 z 5

Velke zklamani, nedocetla jsem - neslo to. Dalsi dily jsou lepsi

vERko
02.03.2020 4 z 5

První přečtená kniha od tohoto autora. Čekala jsem trochu víc, první a poslední třetina skvělá, prostředek jsem musela místy přelouskat, dlouhé popisy.

monushka
29.02.2020 3 z 5

Jednalo se o mé druhé setkání s autorem. Kniha se mi četla dobře, ale co mi vadilo - postava detektiva alkoholika. Přesto si chci přečíst celou tuto detektivní sérii, protože věřím, že s každým dalším příběhem bude Harryho problém menší.

Zuzulka30
28.02.2020 1 z 5

Po přečtení recenzí na autora Jo Nesbo, jsem se těšila na jeho knihy. Po přečtení této knihy Netopýr. Velké zklamání... nečetlo se mi to dobře. Přišlo mi to nezáživné. Možná tím, že to byla jeho prvotina... nevím? Ještě nehážu flintu do žita, dám mu ještě šanci a uvidím. Třeba další kniha bude čtivější.

Kirvin
26.02.2020 5 z 5

Je to druhá knížka autora, kterou jsem přečetl. Celkově se mi příběh líbil, jen bych ubral toho chlastu v podání hlavního hrdiny. Někdy to trochu nudilo..

Standa24
21.02.2020 4 z 5

K Netopýrovi jsem se dostal až po přečtení všech knih s Harrym, které se odehrávají v Norsku. Noži, který jsem četl naposledy, se to nevyrovná, ale v druhé půli knihy už jsem poznával Harryho, jak ho známe z pozdějších dílů.
PS: Přečteno v angličtině, australská angličtina byla příjemným zpestřením :-)

ivanaci
19.02.2020 2 z 5

Je to má druhá kniha autora. Se Sněhulákem se nedá srovnat. Sáhla jsem po knize pro Knižní výzvu. Nějak mi vadil detektiv namol.

Abroš
16.02.2020 3 z 5

Věčně ožralý policajt.Tenhle typ kriminálky není můj šálek kávy.Jedna a dost.Zůstanu u Dominika Dána.

evelýny
16.02.2020 3 z 5

Netopýr je symbolem smrti v podobě sériového vraha, ale láska je větší mystérium než smrt.
V Austrálii si dávejme pozor na hady. Mojí knihou se plazil velký hnědožlutý Bubbur, který s každou kapitolou nabýval na síle a tloušťce. Otrávil moje řečiště vysokou dávkou nudy. A Harry není žádný čaroděj. Jeho kouzlo je otráveno démonem alkoholu, ale díky němu možná objevil ten správný echolokátor netopýra a jméno vraha tak neutralizovalo hladinu jedu.
Ale konec knihy mi způsobil lehkou embolii, sotva jsem lapala po dechu…
Přesto oceňuji autorovu fantazii, spojující australskou mystiku s tvrdou realitou vraždící bestie…
,,Lidská duše je hluboký temný les a všechna rozhodnutí činí člověk sám. Slabostí některých lidí je to, že chtějí žít jednoduše a příjemně."
A Bubbura porazí pouze odvaha a lest...

Knihu jsem dočetla jenom díky nakřáplému hlasu Hynka Čermáka, který mi šeptal do ouška… :-)

P.S: Harry, proč zrovna Birgitta…? Muselo to být ???

allyce
11.02.2020 2 z 5

Jelikož jsem přečetla všechny knihy autora a k Netopýrovi jsem se dostala nakonec, jsem schovívavá, protože vím, že pan Nesbo píše skvěle. Netopýr sám o sobě mě chvílemi nudil tak, že jsem měla chuť knihu odložit. Pár světlých momentů a jinak nic.

MilanCFC
04.02.2020 2 z 5

Je zcela očividné, že se Nesbo teprve rozepisoval, a protože jsem četl Sněhuláka jako prvního a až pak jsem jel od prvního dílu, věděl jsem, že se kvalita mnohonásobně zvýší. Ale tento Netopýr je fakt slabý.