Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3093 3093

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Michalka98
25.04.2018 4 z 5

Nemám příliš ve zvyku kupovat si nejaktuálnější novinky na knižním trhu, ale zde jsem neodolala a knihu jsem si pořídila. Kniha mě zaujala, byla čtivá a napínavá. Jenom jsem čekala mnohem více zvratů, hodně událostí jsem předpovídala a ten konec mě maličko rozladil. Přesto se mi kniha líbila a doporučuji.

Ttammarra
25.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi dobře se četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale poté se příběh "rozjel" a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla. Téma pro mne bylo zajímavé a konec překvapivý. Doporučuji spíše čtenářům, kteří moc nečtou psychotriller.

Handaa
24.04.2018 2 z 5

Pro mě slabší než autorčina prvotina, proto hodnotím 2 hvězdami.

birgitte
24.04.2018 5 z 5

Výborná detektivka, napínavé od začátku do konce ... vřele doporučuji

wlado
24.04.2018 3 z 5

Kniha plná klamstiev a ilúzií. Neuveriteľné, čo dokážu niektoré ženy vymyslieť a chudák chlap, ktorý sa v tom príbehu ocitne. Veľmi dobre napísané, príbeh má spád a záver ostáva otvorený.

maizy
23.04.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, do edice světový bestseller asi tak úplně nepatří, ale i tak to bylo fajn čtení :-)
Byla jsem zvědavá jak to dopadne a konec mě nakonec o pravdu překvapil. :-)
Na to, že se jedná (nebo má jednat) o napínavý příběh, nemůžu bohužel říct, že by mě ta kniha strašila ve snech a že bych měla potřebu v každé volné chviličce číst.
Zkrátka, takový příjemný průměr.

Yogini
23.04.2018 2 z 5

Jen jsem se přesvědčila, že nálepku Bestseller dávají i na podprůměrnou knihu, kdyby to byla má první kniha v tomto žánru, pravděpodobně bych ohodnotila líp, ale jelikož tohle miluju, napětí, šokující závěr....jako fakt? Plitkééééé...ne prostě.

Věrka69
23.04.2018 2 z 5

Poslední kapitolou, která mě už opravdu spíš rozesmála, autorka průměrný děj nezachránila.

Iivusja3
22.04.2018

Jednoduché, průměrné, stále žasnu, že některé knihy jsou bestseller. Za mě dost hrůza, stejně jako prvotina.

Lila94
21.04.2018 4 z 5

Čtivé, zvraty i na poslední stránce, laděné v podobném duchu jako Manželé odvedle. Manželé jako prvotina se mi ale proto asi líbili o něco více.

FillaSFC
20.04.2018 4 z 5

Dobrá kniha, stejně jako autorčina prvotina. Opět velice čtivý a zajímavý příběh se zajímavým rozuzlením. Jsou určitě i lepší, ale rozhodně jsem se nenudil.

veronika5179
18.04.2018 2 z 5

Hrozivě plytký průměr...

Lennji
18.04.2018 5 z 5

Perfektní! Z této knihy jsem měla malinko obavy, protože předchozí kniha Manželé odvedle mě zrovna nenadchla, ale tahle určitě za přečtení stojí! Zajímavý námět, rychlé tempo příběhu, napínavé čtení a překvapivý konec. Těším se na příště!

marketa.ul
18.04.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, jelikož je rozdělená do krátkých kapitol. To mi ve čtení absolutně vyhovuje. Musím ale uznat, že kdyby byl příběh o trochu víc propracovaný a rozšířený, Někdo cizí v domě by ode mně dostal hvězdiček pět.

Mishak
18.04.2018 3 z 5

Celá tahle kniha je vypravována z pohledu několika osob: starostlivého a příjemného Toma, nedůvěřivé a inteligentní Karen, nápadité a osamělé Brigit a v neposlední řadě i několika detektivů vyšetřující svůj případ. A každá z těchto osob má nějaké tajemství. Ano, mám ráda vyprávění příběhů z několika pohledů. Mám díky němu přehled o tom, jak se která postava právě cítí i proč jedná zrovna tak, jak jedná. A ani tady to rozhodně nebylo na škodu.

Jazyk, kterým je kniha psána, mi byl ze začátku velmi protivný. Autorka využívá obrovské množství krátkých vět, což mě přivádělo k šílenství. Čekala jsem pořádné popisy a nedostala je. Inu, s jazykem jsem bojovala statečně a nakonec si na něj zvykla (hodně to bylo určitě zapříčiněno knihou, kterou jsem přečetla předtím).

Až do poloviny knihy jsem si říkala, že je průměrná a už vůbec ne jako bestseller. Ano, je to napínavé. Ano, téma není špatné. Ale je tu jedno velké ALE! Po sto stránkách už jsem měla slušně nakročeno k rozlousknutí celé zápletky. Za dalších několik stránek jsem zjistila, že mám pravdu! Ovšem na konci knihy nastane zvrat, který jsem nečekala, ale na jednu stranu mi přišel i naprosto zbytečný.

I přes počáteční nesnáze s jazykem knihy jsem s ní i v celku spokojená. Hodnotím 3/5. Znovu ji však asi nikdy číst nebudu, to raději sáhnu po Ženě v okně, která mě zaujala mnohem více.

Dousabel
17.04.2018 3 z 5

Tak i mě tato kniha trochu zklamala. Po Manželích odvedle, jsem se hrozně těšila na další dílko, ale takové nadšení se nedostavilo. Příběh to nebyl špatný, i když, žádná velká bomba, ale hlavně mi vadily všechny postavy v knize. Ani k jedné jsem nijak zvlášť nepřilnula, takže na konci by mi bylo jedno, i kdyby se všichni třeba postříleli navzájem :D Tak třeba příště.

Acquenta
17.04.2018 3 z 5

Ačkoli má kniha nálepku Světový bestseller, nijak zvlášť mě neohromila. Příběh podobný spoustě jiných, nic originálního, děj kolem Karen někdy až příliš přehnaný, spisovatelka udělala z Brigit asi schválně blázna, aby byl čtenář stále v napětí, ale přijde mi, že nemusela...všechno takové nějak moc obyčejné, celkem nudné...

sabina8042
17.04.2018 3 z 5

Jednoduche cteni. Nijak zvlast me to nenadchlo...

Anahk1
16.04.2018 4 z 5

Čtivé, pohodové, odpočinkové.. předvídatelné.., ale i tak jsem na závěr byla překvapená..

Himmii
15.04.2018

Spokojenost. Krátké kapitoly, příběh není zdlouhavý, takže se nedockate dlouhých pasáží. Detektivní, poutavé s prvky šílenství jedné ženy.