Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3093 3093

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

hrachover
15.04.2018 3 z 5

Když jsem to četla pořád jsem si říkala, teď to bude hustý, teď to bude napínavý, tohle by bylo dobrý psycho kdyby.. Asi jsem si víc vyfantazírovala, jaký by to mohlo bejt, než jaký to ve skutečnosti bylo. Ale nebylo to špatný, jen jsem asi čekala moc. Takže je to moje chyba, protože kdybych nečekala nic, netvářila bych se jak kyselá okurka po dočtení poslední stránky, ušetřila bych si pár nevěřícných vteřin, že jako fakt konec? A nečetla bych poděkování ve snaze najít v něm kus pokračování, i když já čtu teda poděkování vždycky, jen jsem ho teď četla dost naštvaně. ..

january
15.04.2018 3 z 5

Kniha je hodně čtivá a vyvolává nutkání, že “prostě chcete už sakryš vědět, co se stalo”, takže se velmi těžce odkládá. Problém vidím osobně v tom (a možná to je čistě můj problém), že jsem si neudělala vztah ani k jednomu z hlavních postav a přišli mi až nesympatické: Karen povrchní, Tom trouba, Brigit zase příliš přehnaná. V tomto musím hodnotit kladněji Manželé odvedle, kde upřímná zoufalost “hrdinů” z knihy jen čišela.
Na druhou stranu - konec jim všem přeju a ráda bych si početla, jak se to vyvíjelo dál ;-)

romana0733
14.04.2018

Lepší jak manželé od vedle. Krátké kapitoly, opravdu povedená kniha. Když už se, si myslela, že vím všechno, tak v poslední kapitole jsem zjistila, že jsem nevěděla nic. Knihu doporučuji.

Dresia
13.04.2018 3 z 5

O něco lepší než autorčina prvotina, ale stále jen průměr.

Januli
12.04.2018 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem Manželé od vedle ještě nečetla, tak nemůžu srovnat, ale za mne čtivě napsané, krátké kapitoly mi vyhovují a libilo se mi závěrečné rozuzlení. I když některé situace byly citelne a odhadnutelné, tak jsem s knihou spojlkojena. Dávám 4*, topka to úplně není.

saez
12.04.2018 3 z 5

Je vidět, že autorka se vyvíjí, kniha už nepřipomíná slohovou práci horlivé školačky. Uvidíme, co nám předloží příště.

elisa194
11.04.2018 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která me zaujala hned od první stránky, však jsem ji taky přečetla za 3 hodiny. Svižný, napínavý příběh, promyšlená zápletka. Vyhovoval mi styl psaní. Nemám co vytknout.

Tofinka
09.04.2018 3 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Sice se mi nelíbila až tak jako Manželé odvedle a pořádně jsem se začetla asi až na šedesáté stránce, ale i tak jsem si čtení užila. Na konci knížky nám autorka připravila (stejně jako u knihy Manželé odvedle) nečekaný zvrat událostí, který mě překvapil i přesto, že jsem ho víceméně čekala... :D

mišák1262
09.04.2018 3 z 5

Kniha super strašně se mi líbili krátké kapitoly....kniha psaná jednoduše jako Manželé od vedle........kdo má rád tak mu určite vyhovovalo že tam je málo postav. Mě osobně to nevadí ale kdyby bylo vic lidi a trochu větši zápletka bylo by to trochu lepší. Konec sem čekala jiný takže mě trochu překvapil ale dalo se čekat.... jinak se kniha čte pekně jednoduche věty ale plný počet hvezdiček dát nemužu...

švícko
09.04.2018

Taková obyčejná, ale dalo se to.

biairicia
09.04.2018 4 z 5

Kratší svižný velmi čtivý příběh bez zbytečného natahování. Bavilo mě to. Trošku mi to připomnělo film Zmizelá :) Za mě asi o něco lepší jak Manželé odvedle. Konec byl dobrým okořeněním, které se za mě povedlo.

TerezaJágrová
08.04.2018 5 z 5

Já k této knize nemám slov...už od první stránky mě úplně pohltila. Je čtivá a stránky opravdu rychle ubíhají. Příběh je napínavý, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Do poslední chvíle jsem nevěděla,jak vše dopadne. Také mi velice sedlo autorčino psaní. Rozhodně knihu doporučuji.

edith79
08.04.2018 3 z 5

Upřímně jsem od toho čekala více. Kniha mě ze začátku nějak moc nebavila, ale potom vše nabralo na obrátkách a začalo mě lákat závěrečné rozuzlení. Ale když přišlo, bohužel mi hodně připomnělo jinou hodně známou knihu, která byla o dost povedenější. Takže mě to rozhodně neohromilo.

Tereziee
08.04.2018 3 z 5

Mnoho povyku pro nic. Asi tak bych hodnotila tuto knihu. Skvělá reklamní kampaň, lákavá obálka a anotace.

Celý příběh se poněkud svižně veze, ALE. Chybí tu napětí a nějaký ten wow moment, kdy člověk zůstane v šoku. Za mě to byl dost průměrný thriller a myslím, že se dá najít spoustu lepších knih tohoto žánru.

Dadula118
08.04.2018 5 z 5

tak tohle byl fičák:-) nemohla jsem se odtrhnout a musela číst a číst.Podobně jako u Manželé odvedle,jsem čekala na konci nějakou kulišárnu a byla tam.....
skvělé,jsem zvědavá na další knihu.

Kameika
08.04.2018 5 z 5

Četla jsem Manželé od vedle a proto jsem sáhla opět po knize stejné autorky. Mám ráda, když má kniha spád a rychlé rozuzlení. Konec mě překvapil, takže za mě 5*

pavlina361
07.04.2018 5 z 5

Já jsem z knížky nadšena, příběh,napětí ,krátké kapitoly... A ten konec... Těším se na další knihu!

Terka18
07.04.2018 4 z 5

Kniha mě překvapila. Lepší než prvotina- Manželé od vedle. Trošku jsem věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem byla z určitých detailů překvapena. Příběh se četl docela dobře, rychle plynul, žádné zbytečné natahování, něco málo bych upravila.

Maus
07.04.2018 5 z 5

Me se kniha libila az na ten konec. To s tim uplnym zaverem bylo uplne zbytecne... ale jinak krasne napinave cteni.

Janniska
06.04.2018 5 z 5

Celkem napínavé a tajmavé čtení s překvapivým rozuzlením.Nic není tak jak se tváří.Za mě lepší než
Manželé odvedle,ale po další autorčině knize určitě nesáhnu.Nejdou mi upravit hvězdy,ale rozhodně bych dala spíš tři...