Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3077 3077

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

kleo9554
03.05.2018 3 z 5

Tak je to hodně prediktivní. Není to příliš napínav, ale v pohdě oddechovka.

ritz
03.05.2018 4 z 5

Velmi čtivá zajímavá knížka, není ale tak napínavá jako předchozí Manželé od vedle

Jamra
02.05.2018 3 z 5

Taková oddechovka, rychlovka, děj předvídatelný po prvních 50 stránkách.

ArwenAragorn
02.05.2018 5 z 5

Skvělý thriller, plný nečekaných zvratů, lží, intrik, podezírání, pochybností, nedůvěry, tajemství, ale také zoufalství a beznaděje. Příběh o manželství, které se z poklidného a romantického soužití ze dne na den změní v drama.
Kniha je extrémně čtivá, je těžké se od ní odtrhnout. Skutečnou třešinkou na dortu je tady závěr. Aspoň pro mě byl hodně nepředvídatelný.

jasmína
02.05.2018 5 z 5

Dávám čtyři hvězdičky za trošku předídatelnou osobu "cizí v domě", ale jinak skvělá detektivní četba , ještě lepší než Manželé odvedle.

Jitty82
02.05.2018 5 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela zda si knihu mám koupit, protože “Manželé od vedle” nebyli za mě nic moc. Ale “páni” kniha mě chytla již od první stránky a nemohla jsem se od ní odpoutat dokud jsem ji nepřečetla. Zvládla jsem jí za 8 hodin. Za mě velká spokojenost a doufám, že další knihy od autorky budou také tak čtivé a napínavé jako byla tato.

Mikako
01.05.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila o trochu víc, než Manželé od vedle. Byla napínavá od první stránky a tak mě okamžitě vtáhla do děje. Nutila mě číst každou volnou chvilku. Když už něco tušíte, tak se to potvrdí, ale zároveň přibudou další otazníky...
Já jsem si čtení užila :-)

Mishell14
01.05.2018 2 z 5

Kniha mi silně připomínala dívku ve vlaku. Která mne bohužel stejně jako tato kniha moc nezaujala. Čtivost a námět na příběh výborný ale vypořádání se ukončení příběhu bylo hrozné. Nemám ráda otevřené konce. Nemohu přímo říct,že by pro mne kniha byla zklamáním,ale ani ne překvapením roku. 2/5

Peace
01.05.2018 4 z 5

"Co je vlastně vůbec láska, než velkolepá iluze? Zamilováváme se do ideálu, ne do skutečnosti."

Autorčiným plusem je čtivost, kterou knihy píše. Jen těžko se od příběhu odtrhává, protože jste zvědaví, co si na vás nachystala na dalších stranách.
Velké překvapení a "áchání" se ale po dočtení jejího dalšího dílka opět nedostavilo.

makyla
30.04.2018 4 z 5

Druhá kniha autorky a asi zase za čtyři hvězdy. Její styl je takový, že nám vlastně odhalí sama (když do té doby my ne) pachatele. Ale stejně pak zamíchá kartami a ono je vše jinak. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořila, nikomu jsem vyloženě nefandila, nikdo mě neštval. Prostě jsem četla příběh. Kniha nemá takové to vystupňované napětí, kdy člověk hltá slovo za slovem a pociťuje aspoň malinko strach. To zde chybí. Ale nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, to v žádném případě. Určitě doporučuji přečíst a vím, že i další knihu určitě vyzkouším. Jen to není prostě Kepler. :)

smejky11
30.04.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, ihned mě zaujala. Styl psaní je krásný a plynule navazuje děj. A domnívám se podle konce, že to bude mít pokračování, aspoň v to doufám.

Mermaida
30.04.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, o něco propracovanější než autorčina prvotina, alepoň na mě tak působila.
Zajímavě se rozjíždělo vyšetřování, ze kterého máte pocit, jak hned víte, jak to všechno bylo, ale autorka zamíchá kartami tak, že není vše jasné. Jen z konce jsem byla hodně rozpačitá, pořád nevím, jak na mě působilo, jestli jako "wow" nebo "wtf?". :-D

Kristy_Beta
30.04.2018

Ze začátku si myslíte, že máte jasno, že přesně víte co se stalo, kdo to udělal. Postupně začínáte pochybovat a podezírat někoho jiného. Ke konci jste si už jistý, že Vás nic nepřekvapí a že vše je vyřešeno. Omyl, posledních pár stránek vše vyvrátí a ukáže se, že vše bylo úplně jinak než jste si mysleli a než jste si vůbec myslet mohli.
Kniha nebyla špatná, napínavá, ale příběhů s takovouto tématikou vidíme v každém druhém detektivním filmu nebo seriálu pořád.
Takže za mě žádné wau, ale ani kniha, která by se po pár stránkách musela zahodit :)

yvette3
29.04.2018 5 z 5

Napětí až do konce, nic není, jak se zdá. Pro mě ještě lepší než Manželé odvedle.

ivousekk
29.04.2018 3 z 5

No.. zadna slava. Zadna extra zapletka, zadne extra napeti a potreba cist dal a dal. Celkem predvidatelny pribeh, ktery me rozdne nijak extra nenadchnul. Zadne “pani, to bylo neco” po docteni. A styl, jak to bylo napsane/prelozene. Takove ne moc zazivne vypraveni. Nic, co by vas vtahlo. Po Manzele od vedle docela zklamani. Bohuzel.

pastelka53
28.04.2018 5 z 5

Autorčina prvotina Manželé odvedle byla skvělá ... Někdo cizí v domě je mnohem lepší!
Postavy si zamilujete .. pak je chvíli nenávidíte a tak se to točí pořád dokola. Chcete vědět kdo v tom má prsty a kdo je ve skutečnosti nevinný.
Celou dobu mě kniha držela v napětí, četla jsem a četla, abych se dozvěděla víc. Ke konci knihy byl velký výbuch a mě spadla brada. Měla jsem své tipy kdo, co jak a proč ... ale tohle jsem rozhodně nečekala.
Famózní psychothriller se svižným dějem a skvělou zápletkou

Paja85
28.04.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, přestože jsem četla recenze, že je spíš slabší. Zklamaná ale nejsem. Příběh je prvoplánovity, jistě to není žádné veledílo....ale proč ne

kykymouse_91
26.04.2018 4 z 5

Román americké autorky Shari Lapena „Někdo cizí v domě“ se odehrává v jinak spořádaném světě lepší čtvrti. Čas od času překypuje takovými klišé, že při čtení této knihy jsem opravdu chvílemi nevěděla, co si mám myslet.
Hlavnímu hrdinovi Tomu Kruppovi každou chvíli připadá, jako by někde otevřel nesprávné dveře a ocitl se v nějakém jiném životě, který nedává žádný smysl a všichni v něm se vydávají za někoho jiného.
Přesto všechno byl pro mne příběh zajímavý. Na čtenáře v této knize čeká nejeden přímo telenovelový zvrat.
Nejde ani tolik o thriller nebo detektivku jako spíše o zástupce oddechové literatury.

Izu
25.04.2018 2 z 5

Dost podprůměrné.

Dolik13
25.04.2018 2 z 5

Jsem překvapen poměrně vysokým hodnocením. Manželé od vedle se mi líbili, nicméně tato kniha mě dost nudila. Chybělo mi pořádně napětí a nějaké větší zvraty. Drtivá většina knihy je o tom samém a příběh se nikam neposouvá. Závěr byl zajímavý, ale neočekávám, že bych si tuto knížku ještě někdy přečetl.