Nejsem jako vy

Nejsem jako vy https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87064/bmid_nejsem-jako-vy-bTc-87064.jpg 5 1094 294

Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

House Rules , 2010

intelektuálka
02.08.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla dlouho, abych aspoň trochu pochopila jednání dětí s Aspergerovým syndromem.
Začnu tím, že obdivuji matky, které se s tímto u svých dětí snaží vypořádat. Je to práce na 24 hod denně, a takhle se obětovat může jen máma. Nemyslím, že by měli být izolováni i když jejich cítění je jiné.
Tady se otevírá otázka jejich trestní odpovědnosti a je na ni jasně odpovězeno.
Děkuji autorce za nový poznatek a doporučím těm, které to zajímá!

IvetaZ
24.07.2017 5 z 5

Knihu jsem hltala jako žíznivý vodu. Vyhovuje mi styl psaní příběhu, kdy se postavy střídají ve vyprávění ze svého pohledu a detektivky mám obecně ráda. Zápletka je perfektní, napětí se drží až do úplného konce a dozvěděla jsem se spoustu informací o Aspergerově syndromu. Za mě pět hvězd!

wildprincess
21.07.2017 5 z 5

V pořadí třetí kniha od této autorky a opět nezklamala. Takže není ani poslední. Navíc velmi zajímavé téma, obdivuji Jacobovu matku.

postrach
08.07.2017 5 z 5

V samém závěru knihy,se chladnokrevný vrah přizná,ke svému plánovanému činu,dobře promyšleném a chladnokrevném.Nesouhlasím s tím,že tihle lidé,mají právo žít s rodinou a mezi normálníma lidma.Jsou to vrazi,at mají nebo nemají Aspergerův syndrom.Autorka zvolila další kontroverzní téma a napsala skvělou knihu.

postrach
23.06.2017 5 z 5

Knihhy této autorky,se mi velmi zalíbily.Silnými a poutavými příběhy a ději.To nechybí,ani této knize.

Kerberos
17.06.2017 5 z 5

Zajímavě zpracované jako většina autorčiných knih.

sabca
13.06.2017 5 z 5

Spisovatelka nás zajímavou formou seznámila s jistou formou autismu - Aspergerův syndrom. Konec knihy byl překvapivý. Stojí za přečtení

verushka19
07.06.2017 5 z 5

Super zajímavá knížka. Napínavá, měla jsem ji přečtenou za chvíli a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Docela nečekaný konec. Hezký náhled do života s autismem.

PetK
03.06.2017 4 z 5

Picoult si ponechává největší překvapení a zvrat vždy na poslední stránky, nejinak tomu bylo i v tomto případě. Díky za pokus o vhled do života lidí s aspergrem, i když - těžko říct, zda se do něj lze vůbec vcítit a plně ho pochopit? Líbí se mi i to, že autorka ponechává na čtenáři rozřešení základní otázky knihy - do jaké míry je člověk s touto odchylkou schopen vcítit se do druhých?

adriane9
22.05.2017 5 z 5

"Ach jo Jodi, dočetla jsem a je to mé třetí setkání s tebou a zase to byla nálož na psychiku a já si teď jdu číst třeba Děti z Bullerbynu, abych tvými příběhy až tak moc nežila" :-). Takže tolik ke vzkazu pro Jodi Picoult a ke knize říkám toto - opět chválím spisovatelku za naprosto dokonalou přípravu k tématu, totálně mě to pohltilo, že jsem četla knihu i tam kde si dávám ke čtení zákaz. Výborný styl psaní kapitol, žádný z hrdinů mi nebyl protivný a o všech se dalo dlouze přemýšlet díky neobyčejným životním příběhům všech zúčastněných. Jak už tu někdo zmínil, jedinou výtku mám ke konci knihy kdy se opravdu celý proces opakuje a přitom již všechna fakta znáte a nic nového to nepřinese. Každopádně to je malá moucha na celé úžasné knize a " Jacobe, já zase děsně nesnáším červený tlačítka, nejradši bych měla celý byt bez dveří a vadí mi hnědohovínková barva" .. Je to prostě tak trochu v každém z nás.. u někoho víc, někde míň a někde už je diagnóza...

Vendelína.čte
10.05.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Mohu říci, že se stala jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Velmi čtivý příběh, plný napětí až do konce. Moc mi vyhovovalo, jak je kniha psaná-z pohledu každé postavy. Jsou zde krásně vyjádřené pocity. Oceňuji autorku, že se pustila zrovna do knihy, kde hlavním tématem je Aspergerův syndrom.
Rozhodně to není jediná kniha, kterou si od autorky přečtu. DOPORUČUJI.

hanča34
01.05.2017 5 z 5

Knihu jsem četla hlavně během deštivé dovolené, takže jsem ji přečetla víceméně jedním dechem. Hlavně jsem obdivovala autorčinu znalost o lidech , kteří mají Aspergerův syndrom. Příběh správně gradoval a i když se dal poskládat z informací, které člověk měl, přesto vás udržoval v napětí až do konce. z Jodi jsem docela nadšená, budu její knihy číst dál.

skryvacka
19.04.2017 5 z 5

bezva knížka, příběh mě dostal... o autismu v této formě autorka věděla hodně a příběh byl velmi, velmi dobře zpracován... ale od této spisovatelky se dá číst úplně všechno... asi nejvíc mě ale "vzala" Vypravěčka...

mschmidtova
08.04.2017 5 z 5

Super! Je pravda, že jsem už od poloviny knihy věděla, jak to bylo, ale jak to dopadne, tím jsem si jistá nebyla. Nesouhlasím s komentáři, kde se píše, že se stále opakují dokola stejné věci. Neopakují se, vždycky je situace a okolí trochu jiné. V tom je autorka právě perfektní. Ví o tématu tolik věcí, že ho dokáže popsat a nastínit z mnoha jiných úhlů a já ji obdivuji za to, jak se jí toto téma povedlo. Opravdu zde nejde o vraždu a o její vyřešení. Jde o podání obrázku Chlapce s Aspergerovým syndromem a to se Jodi opravdu perfektně povedlo. Další její podařená kniha.

Renatecka
26.03.2017 4 z 5

Skvělé téma, ale na můj vkus soudní případ dost rozvleklý na zbytečně moc stránkách (stálé opakování stejných faktů dokola). Jistě u této knihy nejde až tak o krimi zápletku, ale o přiblížení Aspergerova syndromu, ale rozuzlení případu se člověk dozví hned v půlce knihy a prakticky tak příběh i bez jakýchkoliv zvratů končí. 3,5 hvězdiček.

hrosik3
21.03.2017 2 z 5

Kniha mě nudila. Autorka si vybírá asi atraktivní témata, ale já se nemohla začíst, je to trochu jako kafemlýnek, stále se opakující upozornění na AS, příznaky, co Jacoba vytočí, nastartuje, co ho uklidní. Zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tuto knihu. dočetla jsem, ale nezaujalo.

Safrika
14.03.2017 4 z 5

Zajimavy pohled na autismus, libila se mi.

Katka81
02.03.2017 5 z 5

Picoultka ani tentokrát nezklamala, opět jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Princezna22
11.02.2017 5 z 5

Od poloviny knihy jsem věděla kdo je vrah,ale to nevadí. Kniha byla přeci jen o autismu a chování, kterým se tato nemoc projevuje.. Za mě rozhodně doporučuji přečíst. Jodi zase nezklamala a jalo čtenářce mi dala pekelně pěkny prožitek ze čtení... Tato kniha je opravdu skvost a za mě kdybych mohla hodnotím více hvězdami!!

Hvězdinka
07.02.2017 5 z 5

Uzasny a silny pribeh! Cetla jsem jednim dechem a kniha ve mne zanechala stopu na dlouho. Maximalne doporucuji!

autismus vraždy Aspergerův syndrom zmizení lidí

Jodi Picoult
americká, 1966
2014  92%Vypravěčka
2005  90%Je to i můj život
2015  86%Čas odejít
2011  90%Nejsem jako vy
2017  87%Velké maličkosti

Kniha Nejsem jako vy je v

Přečtených1 499x
Chystám se číst1 189x