Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 714 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

PetraBery
15.07.2021 4 z 5

Pokračování předchozí knihy jede na stejné vlně. Sage a Luca, milují se a hledají k sobě cestu. Jak těžké je někdy přiznat pravdu, překonat strachy a bolest a otevřít se tomu druhému. Je to celkem předvídatelné, ale i takové knihy jsou potřeba.

Evka3814
07.07.2021 4 z 5

Krásná,citlivá, smutná a emoční....asi tak. Přestože se mě kniha velmi líbila, tak by se dala osekat tak na polovinu. Chvilkama se to táhlo a nebylo to úplně záživné. Moc bych si přála aby všichni co prožívají takové hrůzy, končilo takovým to happy endem jako v této knize♡

lusitta05
06.07.2021 4 z 5

Aj keď trochu predvídateľné,ale stále fajn. Príbeh sa dobre čítal a som rada za dobrý koniec.

MilackovaN
01.07.2021 5 z 5

Po tom konci Nedotýkej se mě, jsem plánovala začít se učit německy, abych si mohla ihned přečíst pokračování. Nakonec z toho sešlo a dostala jsem se ke knížce až teď. Pravdou je, že po tom dlouhým čekání a skvělým prvním díle jsem si 2. díl šetřila až na něj budu mít opravdu čas. Ten nastal včera a celý dnešek jsem strávila čtením, protože vás to stejně jako u prvního dílu nutí číst dál a dál. Pokračování za mě ještě o chlup lepší než první díl. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Sage a Lucou, který byl hezky zakončen. Je mi líto, že je série u konce, a určitě se k ní někdy vrátím.

Viky007
30.06.2021 4 z 5

Je to takové rozšíření k prvnímu dílu. Nečekejte, že se stane něco neočekávaného. Popravdě je to spíš lehce předvídatelné, protože konec prostě musí být dobrý :-). Takže jo, druhý díl je tak trochu vata, ale na druhou stranu mě to bavilo a čte se to fakt dobře. A o to přece jde, ne? Jsem ráda za pohádkový konec. Pokud někdo zažívá něco podobného jako Sage, měla by spravedlnost zvítězit. Bohužel to často bývá přesně naopak. Ale jsem ráda, že aspoň pro Sage to dobře dopadlo.

Domkar9116
25.06.2021 4 z 5

Souhlasím s jinými komentáři. Nebylo potřeba dvě knihy, stačilo k prvnímu dílu přidat pár stránek. Celkově vzato oba dily- je tam hodně prázdných scén, které nejsou důležité pro děj a nějak z nich nic nevyplývá, ve druhém díle je Sage už trošku otravná s neustále se opakujícími situacemi a pocity, že si člověk řekne: "Bože, už zase?!". Nakonec rozuzlení bych si představovala také trochu zajímavější, záživnější. Ale oba díly se četly dobře. Byla tam romantika, trochu napětí, 4 hvězdy jsou naprosto zaslouženě.P.S. Luca byl bezva, ale na začátku druhého dílu bych mu dala ránu :-D

Jani23
18.06.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. I když první dil se mi líbil více. Trochu mě e zklamal tak rychlý konec.

Sebík0903
12.06.2021 4 z 5

Uf.- To byla má reakce, když jsem dočetla jak první, tak druhý díl. Hodně jsem přemýšlela nad tím, že autorka během tvorby tohoto příběhu buď musela spolupracovat s nějakým psychologem nebo si sama prošla něčím podobným jako hlavní hrdinka Sage. Upřímně Sagina psychika nemohla být lépe popsaná a definovaná. Občas jsem se do hlavní hrdinka vcítila tak moc, že jsem na chvíli musela přestat číst a vydechnout. Její vnitřní boj mi občas přišel opravdu reálný a já alespoň z části pochopila, jak zevšednělo téma zneužívání ve světě.
Příběh je opravdu poutavý i když tedy u obou dílů mi pokaždé přišlo, že začátky byly poněkud nudnější, což ale není žádnou vyjímkou. Pořádný děj občas potřebuje čas na rozlet.
Příběh Luca a Sage je opravdu krásný a plný emocí. Doporučuju přečíst už jen z principu, že lidi, kteří si prošli něčím podobným jako Sage by se neměli vzdávat a věřit v to, že mají šanci být v životě šťastní. Myslím, že tohle mělo být hlavním poselstvím knihy.

Ann98
07.06.2021 4 z 5

Na druhé pokračování jsem se velmi těšila. Protože první díl skončil velmi otevřeně, tak jsem si v hlavě vytvořila jakousi představu, jak by se mohl příběh nadále vyvíjet. I přesto jsem byla ráda, že na druhý díl jsem nemusela dlouho čekat a poměrně rychle se tak dočkala rozuzlení.
Samotné pokračování příběhu mě až tak nepřekvapilo, něco podobného jsem očekávala. Nicméně čtení jsem si užila. Autorka píše opravdu čtivě, tudíž se člověk ani na minutu nenudí. I když musím připustit, že zde bylo poměrně dost vycpávkových částí (oproti předchozímu dílu), tudíž by mi rozhodně nevadilo, kdyby byla kniha o pár stránek kratší.
Sage udělala v životě neuvěřitelný pokrok, fandila jsem ji a byla jsem ráda, že to všechno zvládla. Bodejť by ne, když kolem sebe měla tak úžasnou partu lidí. Konec mě trochu rozesmutnil, zvlášť když jsem si uvědomila, že se budu muset s postavami rozloučit. Brala bych nějaký další díl po x letech, abych věděla jak na tom jednotlivé postavy jsou.

Knihu mohu jedině doporučit, už jen kvůli samotnému tématu, kterým se autorka v knize zabývá. O fyzickém a psychickém násilí, ale i sexuálním nátlaku by se dle mého názoru mělo rozhodně více mluvit i psát.

Laf
04.06.2021 5 z 5

Na pokračování jsem se těšila, však minulý díl byl utnut v tom nejlepším. A ani tento díl mne nezklamal. Zase pěkné počtení. Autorka tam dala pár zvratů, díky kterým jsem si pokládala otázku, jak to teda asi celé dopadne se Sage a Lucou... No, knihu jsem zhltla velmi rychle a za mě super závěr. Obě knihy mohu jen doporučit :)

_Bára_
30.05.2021 5 z 5

Musím říct, že já jsem z druhého dílu úplně nadšená a celý jsem ho dala na jeden nádech přes víkend. Hrozně se mi líbily hlavně dialogy Lucy a Sage když spolu nebyli a navzájem se k sobě chovali přímo příšerně. A celkové rozvinutí jejich vztahu bylo hezky rozepsané. Na jednu stranu mi tento díl sedl víc než první, hlavně z ohledu dramatu a napínavosti. Ovšem souhlasím se všemi, co píšou, že se z toho dala udělat pouze jedna knížka. Já osobně bych prvních sto a posledních asi šedesát stránek zapojila do prvního dílu a vůbec bych se nezlobila. Jenže, kdyby byla asi jen jedna knížka, tak by se mi příběh Sage a Lucy hůř opouštěl. Kdyby se autorka náhodou rozhodla vytvořit příběh třeba z pohledu April nebo Connora, já se zlobit nebudu.

jani.ruzicko
28.05.2021 4 z 5

Druhý díl nebyl špatný, na první však neměl ani náhodou. =) Musím souhlasit, že to byl v podstatě zbytečný díl, stačilo přidat pár stránek v tom prvním a obsáhlo by se to také =)

Kristy.Seb
28.05.2021 4 z 5

Starosti jsou neužitečné pocity. Na věcech nic, ale vůbec nic nemění. Buď člověk vezme svůj život do vlastních rukou a snaží se něco změnit, nebo to nechá být a naučí se s tím žít. Nějakým "děláním si starosti" se nikdy nic nezlepší.

Těšila jsem se na pokračování a na vývoj situace, ale asi mě to trochu zklamalo. Přišlo mi, že se děj zbytečně natahoval, bez nějakého většího "příběhu". A konec knihy mi zas přišel trochu uspěchaný. Ale jinak fajn kniha.

MamaKnihomolka
24.05.2021 4 z 5

Druhý díl série Nedotýkej se mě, který opět nezkamal obálkou. Kniha se dobře četla a i když je teoreticky hodně objemná a má delší kapitoly stále se něco dělo a stránky mizely pod rukama.
Svým způsobem se má recenze moc neliší od té na první díl. Z pocitů a minulosti Sage mi naskakovala husí kůže a díky tomu je její postava snadno uvěřitelná a jsem si jistá, že takových Sage je bohužel na světě hodně.
Jediné co mě moc mrzí je, že konec byl na mě trochu uspěchaný. Pár scén mi tam chybělo (hlavně Sage mámy a Nory) a přišlo mi, jako by to už autorka chtěla mít za sebou a knihu dokončit.

alzbeta2843
23.05.2021 3 z 5

Ako mnohé i ja som sa nevededela dočkať pokračovania a ako sa mi kniha dostala do rúk, musela som začať čítať, pretože som trpela nedočkavosťou ako sa bude príbeh vyvíjať. Za ten čas, čo som na knihu čakala (asi 6 mesiacov) som si v hlave neustále vytvárala príbeh. Bohužiaľ, som asi čakala iný príbeh. Mňa dosť teda naštvalo, že sa kniha pomaly vliekla a teda dlho sa nič nedialo a kniha ma miestami i nudila. Stále som čakala na nejakú poriadnu zápletku, ktorá by ma prinútila zvýšiť tep ako tomu bolo u prvej knihy. Ale to sa moc neudialo. Asi som mala vyššie očakávania a za mňa táto kniha mohla byť kľudne tak o 200 strán tenšia a príbeh by sa mohol udieť i v prvej knihe. A ak mám byť úprimná píšem toto po niekoľkých týždňoch po dočítaní a i tak som názor na knihu nezmenila!

marlenkaXX
20.05.2021 4 z 5

Konečně jsem se dočkala druhého dílu. Po přečtení prvního jsem hodně přemýšlela, kam asi bude vztah Lucy a Sage směřovat. A musím říct, že se mi to moc líbilo. Hodně jsem byla taky zvědavá, jestli se ve druhé knize objeví Alan. Kniha přečtena za dva večery. Hezká, romantická a velmi čtivá kniha z trochou napětí.

ajak
14.05.2021 5 z 5

Po neuvěřitelně úžasném prvním díle toto bylo jaksi slabší, ale stále pěkné. Malinko mi lezla Sage na nervy když stále opakovala jak ho chce ale vlastně ho nechci nebo nemůže mít. Na druhou stranu je dobrý, že se svou poruchou opravdu musela pracovat a nezmizela z čista jasna. Je to čtivé, děj se pěkně posouvá, pěkná oddechovka a ukápla i slzička :D jinak hezké zakončení série a určitě budu všude doporučovat. :)

LenRan
14.05.2021 4 z 5

První díl se mi líbil opravdu hodně a jak už to často s pokračováním bývá, druhý nebyl tak dobrý. 2/3 knihy jsou v duchu "Strašně ho chci, ale nemůžu ho mít" a to do umrtvení pořád dokola. Poslední třetina to naštěstí docela zvedla a konečně jsem si užívala děj, na který jsem docela dlouho čekala. Celkově se mi příběh moc líbil, včetně epilogu, který většinou moc v oblibě nemám, tady to byla opravdu hezká tečka.

Hatshepsut
13.05.2021 4 z 5

Když přečtěte první díl, nemůžete jinak, než se těšit na pokračování. Faktem ale je, že druhý díl byl slabší. Četlo se to dobře, ale to sbližování hlavních postav Sage a Lucy v prvním díle bylo rozhodně lepší.

pogmanka
13.05.2021 4 z 5

Konec prvního dílu mě úplně dostal a já potřebovala znát, jak to dopadne. Jenže jsem musela počkat, až vyjde ekniha a včera jsem se konečně dostala a rovnou sjela i první díl, abych si to oživila a konečně to můžu uzavřít. Dostala jsem konec příběhu a užila si příběh Sage a Lucy. Musím přiznat, že tenhle díl byl slabší než ten první. Tady mi přišel vleklý začátek, chování Sage jsem v některých chvílích nechápala, a čekala jsem víc akce s Alanem. Ale i přes to, že se to rozjelo víc až později, kniha se četla nesmírně dobře a já ji přelouskala během jednoho dne. Zkrátka ač to bylo slabší potřebovala jsem ten díl k tomu, abych měla příběh kompletní, abych se dočkala toho vytouženého konce. Určitě se zase časem k téhle sérii vrátím.

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990