Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

JoMia
11.02.2023 4 z 5

Tento díl mě bavil víc než první. Sice byl místy zdlouhavý, ale bylo zde víc "akce". Za mě dobrá oddechovka.

Annkag
13.01.2023 3 z 5

Trocha rozteklý děj ve kterém jsem se trocha nudila ale jinak příjemné.
Konec jsem tak trocha očekávala ale i napříč tomu jsem jim držela palce.

Lavina
22.11.2022 4 z 5

Za mě moc dobré pokračování prvního dílu... Chvíli mi to přišlo trochu zdlouhavé, ale jak se rozjelo bylo to pěkné, romantika, láska, drama.... S dobrým koncem samozřejmě....

Grohlinka
07.11.2022 1 z 5

Autorce se povedlo nemyslitelne, ac jsem si myslela, ze prvni dil nemuze nic prekonat, Laure se to podarilo, gratuluji. Jeste vetsi obdiv si zaslouzi za to, ze tenhle skvost dokazala sesmolit do dvou dilu, tleskam. Neuveritelny pocin.

Luca nestastny z neopetovane lasky, ktera ve skutecnosti neni neopetovana, ale cert to vem, si leci sve rozervane srdce v posteli a naruci jinych holek. Ale Sage ho stejne dal miluje, protoze … proc vlastne? Aha, ja vlastne nevim. Malickost. Nastesti vse zachranila hra dospelych “flaska”, ktera proste v kalitnim romanu nesmi chybet. A ja trdlo myslela, ze ji hrajou maximalne ubozaci na stredni, ale ne, omyl, patri i ke kratochvili entit, pardon elit, vysokoskolsky studujicich.

Cela kniha je vlastne absolutne o nicem, kdyby autorka vynechala par zbytecnosti v prvnim dile, mohla z toho vzniknout jedna knizka.

Sexualni sceny se mi zdaly o neco lepsi nez v prvnim dile, kde byly celkem bizarní.

Vse ale zachranil konec, a tak nemusim dat lepsi hodnoceni nez prvnimu dilu.
Sage zachranila cely svet a porazila padoucha, vsichni si padli do naruci a zazvonil zvonec a totalni hlouposti je, na stesti, konec! Fuj! Teda uf.

BarkaS
23.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Pozor. Hodně spoilerů! Je mi líto, ale tohle byla promarněná příležitost. Romantická kniha, která řeší problematiku sexuálního zneužívání v rodině, nemůže fungovat, pokud není dostatečně autentická. To téma je přitom strašně důležitý (a v jistém smyslu i zajímavý), ale v tomhle podání je to stejně “růžovobrýlé” jako popis věznice v Orange is the new black nebo holocaustu v Tatérovi (z mého pohledu obojí tragicky neautentické). Od romantických knih nemám nikdy velké očekávání, ale když už si zvolí závažné téma, chtělo by to i trochu autentičtější zpracování. Ten konec už byl úplný bizár. Představa, že matka (která mimochodem minimálně léta nutně musela přehlížet, že její dcera má vážné potíže), uvěří ihned své dceři, že ji zneužívá nevlastní otec, že jí uvěří kolegové otce-policisty a ještě ho odsoudí bez důkazů…. Napsané to bylo pěkné a svištělo to, ale možná si mohla autorka vybrat jinou zápletku…

Lenka.Vílka
25.08.2022 2 z 5

A je na řadě druhý můj zatoulaný komentář.

Proč mi tak dlouho trvalo čtení knihy? Do první poloviny je děj totálně o ničem. A vzhledem k tomu, jak jsem odešla po prvním dílů, tak jsem si trochu zasloužila! Tohle je sbírka uměle vytvořených dramat, která posouvají děj místo postav, a bylo to jako "každá druhá". A postavy, který mi byly v prvním díle sympatický, se zde začnou chovat jako idioti. Na mě to působilo, krom toho, že to bylo jasný natahování, jako kdyby si autorka sepsla seznam věcí, které tam chce mít a postupně si odskrtávala, co tam už má. A jejda, teď jsem na jeden bod zapomněla, ale to nevadí, teď se to tam sice nehodí, ale čtenáři to mají rádi, šup tam s tím. A co se řešilo s Lucou. Co?!?!? To byla komedie. A že zrovna Sage se pasuje do role jeho ochránkyně, to jsem skoro spadla z postele. Druhý díl mě neskutečně otrávil. A to nejdůležitější se stejně sfouklo jako kdyby skoro o nic nešlo. Co?!?!

Dalo mi to zabrat, to teda jo. Škoda.
Začalo to dobře a potom se to pokazilo a druhý díl to jenom podtrnul. Co je špatnýho na tom, když někdo napíše knihu, která je jeden příběh a konečná? Tomuhle by to slušelo mnohem víc...

Špekyn
24.08.2022 4 z 5

Příjemné pokračování příběhu Sage a Lucy. Nicméně kniha je trochu uměle natahovaná, některé scény jsou zbytečné a působí divně, např. venčení psů, třídění Aprilina oblečení.
Co mne mrzí je, že April se dostane hodně do pozadí, defacto na určitou dobu až zmizí. To samé se týká Gavina, Aarona ... Také úplně zmizí scény z knihovny. Škoda, tam by byl potenciál. Ke konci pak vše rychle graduje. Ale vyústění (s Alanem) je až příliš jednoduché.
Divná je také po celou dobu série otázka peněz - Sage si furt stěžuje, že nemá peníze, nemůže si dovolit byt, ale pak kupuje dárky, oblečení, a ejhle najednou má i na nájem garsonky jen pro sebe!

knihomolkaJani
12.08.2022 5 z 5

Po první knize jsem byla mírně skeptická, ale druhý díl se opravdu povedl. Místy tedy byl děj trochu natahovaný a konec uspěchaný, ale jako celek super!
Příběh se čte úplně sám, postavy Vám budou sympatické a ještě se to vše odehrává v hezkém prostředí.
Kniha Neopouštěj mě určitě vylepšila reputaci této sérii.. mohu ji s klidným srdcem doporučit.

janka2000
07.08.2022 4 z 5

Druhý díl série už nebyl tak dobrý. Luca zjistil, že Sage byla zneužívaná.
Spousta emočního napětí vedla k ukázkovému případu řešení situace (tedy nejlépe by k tomu nemělo vůbec docházet, ale rozumíme si).

Becca_books
30.07.2022 4 z 5

Opět přeletěno za necelé dva dny. Pokračování příběhu z první knihy a rozuzlení. Kniha se mi líbila, autorka píše stylem, že děj tak snadno plyne a tak lehce se čte, že máte knihu za chvíli přečtenou a ani nevíte jak.

ronnies.library
27.07.2022 5 z 5

po zklamání z Někdo nový jsem se k této duologii moc neměla. nakonec jsem ji přečetla na jeden nádech. až moc jsem soucítila se Sage a jejím psychickým problémům, bylo mi z toho až zle. v druhém díle to nebylo už tak strašné, ale zase tam byly vztahové problémy a hlavní zápletka, takže jsem se vlastně vůbec nenudila. tak nějak jsem potřebovala bolestivý příběh a přání bylo vyslyšeno. téma knihy bylo docela jiné než v klasických romantických knihách a do Lucy jsem se zamilovala hned, i když jsem se bála se Sage a opravdu jsem byla místy velmi znechucená čím si Sage musela projít.

Peetullka
24.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Hodnotím rovnou oba díly, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale od polovinu prvního dílu až do poslední strany druhého. to šlo samo a přečteno za jednu volnou neděli.
Příjemné čtení i když Sage, která furt nemá peníze a utrácí za voloviny, tak to mě neskutečně štvalo - donáškové jídlo, letenka a nové bydlení.
Téma její minulosti s otčímem by mělo být propracovanější a to samé sezení i psycholožky.
Na pláž, na zahradu nebo jen tak prostě příjemná oddechovka.

Lucy.
18.07.2022 4 z 5

Když jsem začala číst první díl této série, zpočátku jsem byla poměrně nespokojená. Nemohla jsem se vůbec začíst, chvílemi jsem přemýšlela, zda ji dokonce neodložím rozečtenou, avšak jsem to nakonec nevzdala. Jak už někteří psali, cca od té půlky se to začínalo malinko více rozjíždět. Nyní, po přečtení obou dílů, byl za mě druhý díl mnohem lepší. Myslím, že kdyby autorka zkrátila obsah a z duologie udělala stand-alone, bylo by to určitě záživnější. Avšak jako milovnice young adult literatury byl pro mě příběh Sage a Lucy přeci jen hezkou oddychovkou. Moc se mi líbilo to, že jsme si zkrátka museli chvíli počkat, než jsme se dozvěděli, čím vším si Sage prošla a proč má ty nevysvětlitelné panické ataky.

Terka18
16.07.2022 3 z 5

Upřímně jsem na vážkách. Kniha se mi líbila, autorka píše stylem, že děj tak snadno plyne a tak lehce se čte, že máte knihu za chvíli přečtenou a ani nevíte jak. Ale měla jsem velký problém se začíst. Něco mi na začátku nesedělo, možná to bylo až hluboké úvahy na stránkách. Od poloviny se to zlomilo a děj ubíhal a ubíhal. Bavila jsem se a doufala ve šťastný konec. Luca byl úžasný a Sage občas na nervy. Jinak moc hezké zakončení. Jen kdyby byla kniha poloviční nic by se nestalo. A možná by tím pro mě byl příběh poutavější.

Mybooks
14.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tahla kniha byla krásné zakončení vztahu Sage s Lucou. Tuhle autorku jsem si moc oblíbila a doufám, že si přečtu další její knihu.

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Krásný příběh a skvělé zakončení série. Je to miloučký a potěší romantické duše, které chtějí věřit, že vše nakonec dopadne dobře. Knihu jsem si užila! :-)

miruska810
21.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Druhý diel bol pre mňa o poznanie lepší než prvý, autorka však písala podobne. Najprv som mala nádej, že konečne vedľajšie postavy trochu vyzdvihne a aj sa tak na začiatku dialo, na konci knihy však mohla aspoň povedať, ako dopadla April, čo teda Cameron, ako na tom bol Aaron a Connor. Rozhodla sa Megan študovať alebo nie? Názor Nory.. chýbalo mi ujasniť si do konca pár vecí k úplnej spokojnosti. Niektoré opisy, tak ako v prvej knihe, boli znova zdĺhavé, zbytočné. Sage nemala peniaze na spolubývanie ale na svoju vlastnú garsónku, ktorú si kompletne vybavila, sa naraz niekde objavili. Dúfam, že ďalšie knihy od autorky budú viac premyslené a nebude zabúdať na detaily, ktoré si ona sama všimnúť nemusí, no pozorný čitateľ si ich všimne. :-)

Yuuki24
16.06.2022 5 z 5

Skvělý závěr, zápletka. Není to typicky přeslazený románek. Rozhodně se kniha čte plynule a na jediný dech. Pro mě naprosto odpočinkové.

FaeleenFairy
10.06.2022 2 z 5

Prvni dve tretiny knihy nudne, a ta treti? Je videt, ze autorka nevi nic, ale vůbec nic o psychologii zneužívání...takova naivni pohadka prolozena teen pornem :D

dominika8192
09.06.2022 4 z 5

Po prvních padesáti stranách jsem přeskočila doprostřed, a pak na konec. Abych se teda dozvěděla, jak to dopadlo a jestli KONEČNĚ najde odvahu se mu svěřit. Super. Happy end. Zaklapnuto. Nikdy víc.

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990