Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2422 777

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

morava
27.04.2019 3 z 5

Zajimave tema, me ta vedecka cast bavila hodne, klidne bych ji snesla vice. Dalsi, co se mi na knize libi, je opravdu povedena obalka. Z ceho jsem moc nadsena nebyla ,byl konec, ktery mi pripadal trochu jako z divokeho zapadu.Take jsem postradala trochu vice vykresleni charakteru postav.A na konci jsem ocekavala vysvetleni motivu, ktere mi tam opravdu chybelo.Asi jsem byla moc natesena, a mozna jsem od knihy ocekava trochu vic.

misaC
26.04.2019 4 z 5

Originální nápad. Kniha se dobře četla, děj pěkně ubíhal - "zabejčenost" hlavního hrdiny mi byla docela sympatická. Jen ten závěrečný souboj........

Polinka92
26.04.2019 4 z 5

Nečetla se mi tak snadno, protože je dost vědecká, ale je to originální námět, hodně dobře propracovaný nápad a celkem dost napínavý děj. Doporučuji :-)

jefff
26.04.2019 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych četl knihu v takovém tempu. Prakticky jsem ji neodložil z ruky, dokud jsem strhující pátrání po sériovém vrahovi nedočetl. Konec mohl být trochu propracovanější a autor si mohl s finále dát více záležet, ale jinak naprosto skvělý krimi román s nesmírně sympatickým hrdinou i kulisy amerického venkova.

dlabikk
24.04.2019 4 z 5

Tak Šelma pro mne byla překvapením. Na začátku jsem to chtěla vzdát, protože mě celkem nudily ty odborný názvy. Pak to ale začalo mít nářez. I když děj byl trochu přetažený za vlasy, nakonec musím uznat, že je to hodně povedený thriller. Jsem ráda, že jsem vydržela až do konce :o)

Gooverka
24.04.2019 5 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi, a i když se mi ne tak úplně líbil hlas a intonace vypravěče, audio podoba měla na můj zážitek asi docela vliv. Souhlasím, že se po první kapitole začala kniha trochu táhnout a pořádně se rozjela až tak v půlce, ale ani to mi tolik nevadilo. Jsem ráda, že "detektiv biolog génius" neplní všechny možné stereotypy, které známe ze severských detektivek. Příběh, který byl pojatý z úplně jiného, biologického hlediska, a i na důkazy se přicházelo jinak, než normální cestou, byl více než výjimečný. Moc se těším na druhý díl.

maxx
23.04.2019 4 z 5

Příběh plný zajímavých zápletek jen ten konec se mohl více rozjet

Hvězdinka
22.04.2019 2 z 5

Zklamání... Nadšení jen z obalu knihy, obsah bohužel slabý, závěr o tom, jak se z Thea snad stal nadčlověk...

frantisek8863
22.04.2019 4 z 5

Za mě byla Šelma dobře čtivá, kniha skvěle držela příběhovou stopu a dobře dávkovala informace. Jen ke konci se děj rozjel příliš zbytečně intenzivně, stejně jako se rozjel ke všemu odhodlaný vědec s injekcemi, protože policie byla zase příliš zabržděná a laxní. S autorovým vyprávěním jsem spokojen a jistě se poohlédnu po dalších .

alena7172
20.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, naprosto mě vtáhla do děje a hltala jsem každou stránku. Do poslední chvíle jsem netušila kdo za vším stojí a kniha mne opravdu překvapila. Velmi dobře napsaná kniha a už se těším až si přečtu Hračkáře.

Nazli
18.04.2019 4 z 5

Těším se na další knihu!

Jane417
18.04.2019 5 z 5

"Šelma" je naprosto originální thriller, na který jen tak nezapomenete! Souhlasím s komentářem od uživatele "majáček", že Vám děj nesplyne s ostatními thrillery a dlouho si budete pamatovat, o čem kniha byla. Hlavní hrdina Theo Cray je svérázný muž, který mi připomínal postavy jako Adriana Monka nebo Shaldona Coopera, z kterého se ale ke konci stane James Bond. Theo je biolog - profesor bioinformatiky, který se na základě svých schopností, znalostí a dovedností pouští do vyšetřování vražd mladých dívek. To, co začne objevovat, je děsivé! Bohužel mu nikdo nevěří a nebere ho vážně. 1. kapitola je dokonalá. Každého thrillerového nadšence musí uchvátit a navnadit na další čtení. Bohužel pak je cca 60 stran docela nezáživných a řekněme průměrných. Od 13. kapitoly se ale vše mění, příběh dostává spád, rychlost, čtivost... Čtenář nepřestane, dokud není u konce! Děj reálný asi není, pro vrahovi pátrá vlastně amatér - génius! Konec je napínavý, vzrušující a strhující! Ačkoliv byl začátek zvláštní, odpouštím, protože zbytek vyprávění je jedinečný a nezapomenutelný!

majáček
16.04.2019 5 z 5

Přečetla jsem knihu loni, jakmile vyšla, avšak dodnes vím, o čem kniha byla. Je to jedna zmála knih, která mi zůstala v mysli. Krásná a nezvyklá obálka. Neobvyklé téma, zajímavý průběh událostí se zcela originální hlavní postavou.

Awča
16.04.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, nevěděla jsem, co čekat a neměla jsem přehnaná očekávání. Příběh mě velmi bavil, jak téměř vědecké pasáže, tak i charaktery hlavních i vedlejších postav. Zhltla jsem ji během dvou dnů. Jasně, že je to nadsazené, ale neočekávala jsem, že to je na základě skutečných událostí :-) Chtěla jsem si u knihy odpočinout a nechat se vtáhnout do příběhu, což se povedlo. Těším se na pokračování.

S.Nicole93
16.04.2019 4 z 5

Ke knize je potřeba přistoupit jako ke každé jiné a nenechat se strhnout reklamou a obálkou "Bestseller". Velmi zajimavý námět a i hlavní hdrina. V každé knize je detektiv, který má možnosti pátrat,Theo je "z lidu" a o to zajímavější je. Kniha měla spád, dobře se četla, lehce přitažená za vlasy (ale která deketivka/thriller není?), ale jako celek chválím. Jediné mínus jsou někdy až moc věděcké pasáže.

certik003
15.04.2019 3 z 5

Knížka začala velmi slibně, byla jsem nadšená, že je to zase trochu „jiná“ detektivka. Bohužel postupně Theo ztrácel moje sympatie, a přestože v detektivkách a thrillerech o různé náhody není nouze, tady to bylo přece jenom moc. Když začal doslova zakopávat o mrtvoly, musela jsem se do čtení místy i nutit. Závěrečná scéna byla už jenom vyvrcholení toho všeho - souboj dvou superhrdinů. Co ale musím hodně pochválit, je obálka. Ta je úžasná, obsah za ní ale dost pokulhává.

Stepisek83
12.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem na základě velké reklamy čekala více...

Ceeca
12.04.2019

Mno, nevím co napsat, z celé knihy jsem mírně rozpačitá. Téma super, to mě zaujalo, strašně mi vadil ten hlavní hrdina, způsob jak je kniha napsaná. Knihu jsem dočetla, příběh zaímavý, jen ten hlavní hrdina. A konec - rychlej spád a přehnaný konec

RuzovaPanterka
11.04.2019 4 z 5

Obálka téhle knížky je opravdu úžasná, kvůli ní jsem si ji také pořídila. Ženská no :) Příběh ovšem začal velmi slibně, líbilo se mi, že je hlavní hrdina vědec, zase to bylo něco, co nikdo jiný nemá, neokoukané...děj se také vyvíjel velmi slibně...ale poté co začal hlavní hrdina vykopávat mrtvoly jak na běžícím páse to začalo jít od desíti k pěti. Konec na můj vkus příliš šílený, překombinovaný, přestřelka jak na divokém závodě, škoda mluvit... Tři hvězdy, čtvrtá za obálku :)

Landys
11.04.2019 3 z 5

Začátek knihy mě opravdu zaujal, stránky jsem doslova hltala. Jenže jakmile Theo najde první mrtvolu, se ten celý příběh tak nějak po.....Připomínalo mi to film z devadesátek, kde hlavní roli hraje Nicolas Cage. Prostě ty všechny věci, které Theo ví a dělá, mi k němu absolutně nesedí a je to všechno hrozně nereálné. Občas sem měla pocit, že je to snad nadčlověk. Za mě průměr.