Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2422 777

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

Clara_C
19.03.2019 4 z 5

Což o to, knížka se četla téměř sama. Nechyběl spád i napětí. Ale, mám dost právě těch ale.. Proč vraždil a proč právě takhle? Nejdřív měl vše promyšlené a nakonec se z něj stal stroj na zabíjení? Některé postavy zmizely beze stopy hned, jak přestaly být v příběhu užitečné.. No, rozhodně jsem se u čtení neklepala hrůzou, což bych asi měla u tolika mrtvol ????

LeSk
18.03.2019 2 z 5

Kniha byla moc "vědecká", nezaujala. Ačkoliv jsem jí dávala šanci a pořád jsem čekala, kdy me to "chytne", nestalo se tak. Dočetla jsem ji, ale s velkým sebezapřením, bohužel ...

Paloma795
18.03.2019 5 z 5

Strhující, čtivé, prostě skvělé.

tezzpoletsar
17.03.2019 5 z 5

Thrillery nejsou úplně žánr, který bych často vyhledávala ale tato knížka se mi velmi líbila. Měla spád, a to hlavně ke konci, to jsem se nemohla odtrhnout:) Dobře se četla. Doporučuji:)

dencazrnu
17.03.2019 4 z 5

Začátek knihy mne upřímně moc nezaujal. Přílišné množství vědeckých termínů a po dějové stránce kde nic, tu nic. To se však cca ve druhé třetině knihy změnilo. Děj dostal spád a konec knihy? Nebyla schopna jsem se odtrhnout a musela jsem jí za každou cenu dočíst :) Doufám, že další kniha bude neméně tak dobrá, jako tahle :)

caroline7390
17.03.2019 5 z 5

Nečekala jsem to ale nakonec to byla jedna z mála knih, do kterých jsem se začetla hned v první kapitole. Zajímavá kniha, po dlouhé době pro mě osobně něco nového. Nepovažuji za klasický thriller. Což potěšilo po dlouhé době. Určitě doporučuji.

Terka18
16.03.2019 2 z 5

Od knížky jsem měla asi až moc velké očekávání podle kladných hodnocení a bohužel přišlo hodně velké zklamání. Já se u knížky nudila a přišlo mi to moc zdlouhavé až na ten konec, ten se mi líbil, rychlý možná až moc, ale alespoň nějaká akce. Mně v knížce prostě něco chybělo. A celkově jsem z ní zklamaná. Hodnotila bych tak 2,5 hvězd.

jfialova
15.03.2019 3 z 5

Dobrý detektivní thriller. Věřím, že skalní fanoušci tohoto žánru na tom nějakou tu mouchu najdou, ale já jsem byla spokojená. Příběh je napínavý, hlavní hrdina v roli detektiva neotřelý. Závěr je skutečně takový rychlý, ale i ve skutečném životě nelze na všechny otázky dostat odpověď. Třeba se k některým detailům autor vrátí ještě v dalších knihách.

Vlaďkaa4
15.03.2019 3 z 5

Musim se opakovat jako ostatni, kniha se cetla skvele. Ale konec divny. Take mi chybi vysvetleni proc.

VeruKrolicka
13.03.2019 3 z 5

Kniha mě bavila, bylo to pro mě zase něco nového a jiného :)

Gumallines
12.03.2019 2 z 5

Pro mě obrovské zklamání. Do půlky mě kniha velmi bavila. Druhá polovina a objevování mrtvol každým dopadem rýče do země mi přišlo nesmyslné. Konec mě pak zamrzel vůbec nejvíce...žádné vysvětlení, žádný motiv ....prostě se to jen událo.

Vladísek
12.03.2019 5 z 5

Z mého pohledu se jedná o knihu se zajímavým námětem, která určitě nenudí. Tempo je svižné, hlavní hrdina sympaťák a jeho zarputilost, se kterou se pouští do odhalování dávných i čerstvých zločinů je prostě nezlomná. Uznávám, že v některých situacích by již běžný člověk s tolika zraněními zřejmě ležel na JIP, ale Theo prostě obstál a dohrál tuhle zvrácenou zabijákovu hru až do konce.

Turante
10.03.2019 4 z 5

Velice dobře čtivý příběh s detektivní zápletkou. Už se těším na další knihu autora.

Eli.am
10.03.2019 2 z 5

Trochu sci-fi, těžko uvěřitelný konec, moc velký zbytečný masakr. Ale zase jsem se v knize dozvěděla pár zajímavostí, hlavní hrdina mi přišel zajímavý (ze všeho zrovna on).
Spoiler: Asi bych víc rozvedla tu část s hledáním těl, nebo bych snížila počet obětí...takhle jsem tomu vůbec nevěřila.

Arsi007
10.03.2019 5 z 5

Nesnáším, když mám po dočtení v hlavě xy otázek a nelogičností, které se v příběhu v průběhu čtení objeví a nikdo mi je na konci nezodpoví. Tady vše plyne rychle, systematicky, přesně tak, jak by se to asi opravdu mohlo stát a vše je zde do detailu vysvětleno. Dokonce mi i všechno to vědecké blábolení dávalo smysl :D Jednoduše jsem nadšená a těším se na další díl..

JessieEx
08.03.2019 5 z 5

Po těch nepříliš nadšených recenzích jsem od knížky ani nic moc neočekávala...ale tohle byla prostě super nálož!!! Já jsem nadšená! Moc se mi líbila tajemná atmosféra celého příběhu (která se ale bohužel na konci trochu změnila ve prospěch akčnosti a napětí). Hrozně moc jsem si oblíbila hlavního hrdinu, navzdory tomu, jak posedle pronásledoval pachatele nehledě na vlastní bezpečí. Navzdory tomu že jeho schopnosti byly nejen geniální ale místy až nadpřirozené. Moc se mi líbily vědecké odbočky, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, jen u těch více technických jsem se občas začala nudit, ale moc jich tam nebylo. Jak vidíte, pár výhrad bych měla ale to nic není oproti tomu, jak se knížka skvělé četla, bavila a byla rozhodně originální. Po Bryndzovi příjemná změna... doporučuji!!!!!!

MiroslavKutík
07.03.2019 4 z 5

Nu co říci knihomoluve kniha se mi četla tak že jsem se musel trošku nutit ale i tak je to dobrý příběh a kniha stojí za přečtení.
Ale určité věci jsou dosti nerelne ale je to kniha a tam se dějí věci mimo naši realitu.

PS: kam se poděly Trevor a Kelsie ze začátku knihy.

Táňa75
07.03.2019

Skvělá kniha, děj vás vtáhne a nepustí až do konce. Mám ráda inteligentní a poučné detektivky a tady se člověk i něco dozvěděl z oblasti biologie. Chytrý zločin a ještě chytřejší stopař zločince, protože v tomto případě o policii nešlo.Těším se na další knihu od autora.

Jarča64
07.03.2019

Napínavé od začátku až do konce, přečetla jsem ji jedním dechem.

bibi217
07.03.2019

Ta se čte sama....je to úžasná kniha a těším se na knihu HRAČKÁŘ.