Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2422 777

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

berila
06.03.2019 4 z 5

Dobrý thriller, pro mě zajímavý a netradiční způsob vyšetřování (nepočítám do toho policii - dost dlouho byla v klidu), ale ten konec !!! Ten se mi vůbec nezdál reálný, ale přesto určitě stojí za přečtení.

Kalina
06.03.2019 5 z 5

Báječná kniha. Děj krásně plyne a najednou zjistíte, že jste u konce příběhu. A ještě jsem se dozvěděla zajímavé věci z biologie. Doporučuji k přečtení.

intelektuálka
05.03.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem byla poměrně zvědavá - v přemíře thrillerů o manipulaci, zneužívání a traumat z dětství je oblast biologie čerstvým vánkem ...

Profesor Theo využívá svoje znalosti z bioinformatiky při pátrání po sériovém vrahovi, do něhož je nechtíc zatažen... a on vidí něco, čemu ostatní nevěří...

Vždy je plusem, když policie spolupracuje s odborníky - a tady se nakonec podaří společně vraha dopadnout...

Samozřejmě jsem na knihu pohlížela jako na fiktivní případ - nehledala jsem logiku, protože je těžké hledat souhlasné myšlenky se sériovým vrahem.

Autor mne zaujal a určitě se budu poohlížet po další tvorbě.

lenuskav
05.03.2019 3 z 5

no.nebylo to spatny ale wau efekt se nekonal ???? musim uznat,ze nejvic se mi libil netradicni konec

martin3847
05.03.2019 5 z 5

Perfektní čtení strašně rychle to uteklo a vůbec jsem se u toho nenudil

Adel153
02.03.2019 5 z 5

Tohle je opravdu jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Super napínavý příběh od kterého se nejde odtrhnout. Stránky neskutečně rychle při čtení ubývají. Rozhodně doporučuji.

MimiNinaFuraha
02.03.2019 4 z 5

A mě se kniha líbila. A dobře se mi i četla. Děj měl spád, napsané to bylo čtivě a příběh se mi líbil taky. Takže já můžu knihu doporučit :)

Tynule
28.02.2019 3 z 5

A tak nevím co si mám o knížce myslet...
Začátek vypadá příznivě pak je další část zamázlá "teorií" a pak se to zase rozjede.
Nemůžu říct, že je to špatný nápad a námět, ale asi jsem čekala daleko více.
Jistě se zapřemýšlím nad další tvorbou autora třeba to nějak vstřebám a pak si řeknu WAU, ale teď to tak nemám.

chrudas
26.02.2019 5 z 5

Zajímavá a čtivá kniha.

VesmirnaOndatra
26.02.2019 2 z 5

O tom, ako spoločensky neohrabaný vedátor, ktorého viac než ľudia zaujímajú mykotické infekcie žiab, príde na stopu masového vraha. Neznie to zle, ale...

...ale ja, na rozdiel od autora, pár spoločensky neohrabaných vedátorov poznám a to nie sú tie typy, čo budú pobehovať po svete so zdrátovanou čeľusťou a dolámanými rebrami a umierajúc si pichať epinefrin do srca, aby ochránili babenu, čo im ho deň predtým vyfajčila na zadnom sedadle. A už vôbec to nie sú typy, čo budú komunikáciu, tobôž komunikáciu o počasí, považovať za spôsob riešenia problémov, takže ak by ako Theo potrebovali získať čerstvú mŕtvolu, určite by len tak nenakráčali do márnice a nezačali smalltalkovať s recepčnou. Nie, oni by na to šli tou jednoduchšou cestou. Niekoho by zabili. S najväčšou pravdepodobnosťou seba. Pretože to nevyžaduje vyjsť z bytu.

Proste blbosť od začiatku do konca, tak na úrovni epizódy CSI niekde v strede 14. série.

jaroiva
24.02.2019 3 z 5

Celou dobu se mi to líbilo. Připadal mi dobrý ten nápad "maskování" zločinů.
Některé pasáže mi ale připadaly už zbytečně na sílu napsané, aby bylo splněno do tabulky:
sex ✔
krev ✔
akce ✔
jako podle nějaké rukověti začínajícího spisovatele. Přitom některé kousky tam byly naroubovány fakt zbytečně, řekla bych.
Až skoro do konce bych dala 4*, ale na konci už to bylo dost o ničem. Poslední dojem tedy převažuje a hodnotila bych tak na 2,5*

karel.kral
23.02.2019 2 z 5

Začalo to pěkně svižně, ale jak kniha pokračovala, děj ztrácel stále více na uvěřitelnosti a stával se stále více pohádkou.

Erys
23.02.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla snad za pouhé dva dny. Za mě velké plus díky rozdělení do kratičkých kapitol. Hlavní hrdina - učitel biologie - si u mě jako absolventce biologie hodně brzo získal sympatie. Kniha mě začala trochu nudit, když hlavní hrdina začal vykopávat ty mrtvoly. To se jako nerozložily? Nebyli tam žádní mrchožrouti, brouci, larvy, nic? To ani nezapršelo?... Dále mě dosti štvalo policejní vyšetřování - to jim to nikomu nepřipadalo divné? Sebrat jenom dva lidi a pak ten případ znovu uzavřít? Při nálezu první mrtvoly ten les snad měli pročísnout komplet celý... No a závěr byl trochu přehnaný. Theo mi ke konci připadal trochu jako Harry Hole - s tolika zraněními by nemohl přežít.
Když jsem knihu před Vánoci kupovala, měla hodnocení přes 80% - nyní pomalu klesá. Ode mě dostává lepších 75%.

Laza27
23.02.2019 3 z 5

Četlo se to fakt dobře a kniha má krásnou obálku, ale.... Proč jsou z toho všichni tak unešení? Chvílemi to hrozně kulhá a závěr?! Tak tlačil na pilu, až to bolelo. Za mě průměr.

pingu1
23.02.2019 4 z 5

Kniha zajímavá, četla se pěkně, svižně, hlavní hrdina se mi líbil, ale ... Profesor sbíral mrtvoly jak houby v lese, myslím, že to není reálné. Ke konci najednou dost uspěchané, a závěr? Tak tomu fakt nevěřím :-(

Didi15
22.02.2019 4 z 5

Dávám za čtyři hvězdy. Kniha mě udržovala v bdělosti a byla jsem zvědavá , jak to dopadne. Profesora jsem si oblíbila a jsem ráda, že jsme se opět něco zajímavého dozvěděla.
Jediné co snižuje kvalitu knihy je závěr. Zbytečně přemrštělý. Mohlo s klidem zůstat u doktora co, pracuje mozkem a ne že se z něho stane mávnutím ruky terminátor. Všechno utnuté a ani jsme se řádně nedozvěděli pohnutky vraha.

krži
22.02.2019 3 z 5

Bylo to celkem příjemný, ale ten ,,přepálenej” konec byl na mě trochu moc... Hlavní hrdina má potenciál do budoucna, ale bylo by dobré, aby z něj autor nedělal nadčlověka - bohatě by mu stačila ta chytrá hlava, svaly jsou zbytečné. Děj byl jinak příjemný, téma mě bavilo... Že by mě to ale vystřelilo z bot, to tedy ne ;) Pokračování si ale i tak zkusím :)

Mili115
22.02.2019 2 z 5

vcelku čtivé, místy velmi podřízeno vývoji děje. To, co dokáže hlavní hrdina, by zvládl jen málokdo.

Lukyn96
20.02.2019 1 z 5

Nebavilo mě to, dočetl jsem to jen proto, že nemám ve zvyku knihy odkládat.

Majda758
19.02.2019 3 z 5

Kniha je super, pěkný styl psaní. Pořád mě autor držel v napětí, jak to bude dál. Když už to trochu umíralo na odborné teminologii, (které je tedy vela :-) ) zase se něco stane a dá mě to do pozoru. Dá se říci, že jsem byla zvědavá co další kapitola přinese. Moc mi vyhovovali krátké kapitoly, které mají spád.
Konec je vážně masakr a jak se říká, krev tekla proudem. U mě za 4* a těším se na další tituly.