Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2427 2427

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

izzzinka
06.02.2019 5 z 5

Tak teď se budu bát jít do lesa na houby. :D svižný děj, zajímavé téma, vědecké informace, které pochopí i úplný lajk. No mě se to líbilo..sice trochu překombinované finále.. a nádherná obálka knihy. Super!

Arwen777
05.02.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale čekala jsem propracovanější příběh. Do tři čtvrtin to šlo, naivní biolog byl sympatický, i když se neuvěřitelně nebojácně vrhal vstříc všem nebezpečím. Na konci knihy se z něj ale stal odborník na sériové vrahy, vynikající zdravotník a Rambo v jedné osobě. To už se mi zdálo přitažené za vlasy. Nicméně jak tu už někdo podotkl, napětí a atmosféra knize nescházejí a pokud nehledáte nic náročného a máte rádi neohroženého hlavního hrdinu, pravděpodobně si knihu užijete.

hs777
04.02.2019 4 z 5

Podivínský, ale sympatický biolog pátrá vlastním způsobem a na vlastní pěst po podezřele zmizelých dívkách a nalézá bohužel jejich těla. Není to thriller, při kterém by mi tuhla krev v žilách, ale zaujal, pobavil a poučil. Ke čtyřem hvězdičkám přispěla i nepřehlédnutelná obálka.

cmelda26
04.02.2019 5 z 5

Opravdu originální thriller, knížka mě vtáhla do děje už od první strany , patřím do skupiny , kterou kniha nadchla.

p0stm0derna
03.02.2019 5 z 5

Je to úprk. Rychle to utíká se zadrženým dechem. Bez odboček. Hrdina je výborný, pravda, klasický učitel to není, ale zase jako postava krváku zcela adekvátní. Počíná si přesně tak, jak se cítím já, když si počínám jako superhrdina (což čtenáři, kteří tíhnou k legislativně korektnímu pátrání, metodickému vykopávání mrtvol a uměřeným schopnostem literárních hrdinů třeba ani necítí). Důležitý je pro mě princip fungování hrdiny a ten byl fajn. (Kdyby Holmes neohrabaně a falešně hrál na housle Mickovy Elementární etudy bez valného pokroku, taky by to nebylo ono)

mulder
03.02.2019 5 z 5

Nechci knihu zbytečně pitvat, pro mě to byla dvoudenní pohodová četba. Pravda je, že by se nemuselo tak "tlačit na pilu" jako u závěru této knížky. Rád si počkám na další knihu tohoto autora.

ivka67
03.02.2019 4 z 5

Velmi napínavá,poutavá kniha,hlavně konec kdy odhalí kdo stojí za vraždami jsem nemohla knihu odložit a musela dočíst.

aneta.giraffe
03.02.2019 5 z 5

Famozní. Spravila jsem si chuť po Bábě motyce.
Hlavní hrdina se mi moc líbil,takový chytrý sympaťák. :) Ovšem z popisu montanských lesů (a toho co se v nich ukrývá) jsem měla husí kůži.
Takhle si představuju napínavý a poutavý příběh. Jen tak dál...

Atak
03.02.2019 5 z 5

Na začátku jsem četl tuto knihu po 20 minutách což není moc šťastné řešení, tento víkend bylo dost času a rázem jsem pochopil proč má nálepku bestseller.
Závěr byl tak hektický až nepravděpodobný, ale úžasný.

pe.placha
03.02.2019 3 z 5

Četla se hezky, vyhovovalo mi členění na krátké kapitoly. Vědecký pohled na řešení vražd byla zajímavá změna. Ale ten konec? To bylo opravdu přehnané. Té krve a léků tam bylo moc na to, aby to mohlo alespoň trochu odpovídat realitě.

V28
02.02.2019 5 z 5

Ale jo, dalo se. Sheldon nebo spíš Leonard z BBT honí vražednou bestii po Montaně a byla to celkem zábava. Potřeboval jsem knížku u které se nejde moc do hloubky a zároveň bude čtivá i vtipná....tahle to splnila.

lussyrei
02.02.2019 2 z 5

Začátek dobrý, zajímalo mě, co bude dál a kdo je vrah, ale pak se z toho stala spíše slátanina. No a ten neuvěřitelný konec s hektolitry krve a nespočtem zranění, která hlavní hrdina utrpěl a vše přežil, to mě spíš naštvalo.

ddkk
02.02.2019 4 z 5

Tak tohle je jedna z těch "černobílých" knih - buď jsou čtenáři zatracovány nebo naopak obdivovány. A takové ve mne spolehlivě vyvolávají zájem - jak to tedy vlastně je? Aniž bych podlehla obří reklamě, která české vydání provázela, pustila jsem se do ní, abych si odpočinula od úplně jiného, podstatně těžšího žánru. A Šelma nezklamala - knihu jsem přečetla za necelé dva dny a jsem spokojená. Vůbec mi nevadila uvěřitelnost nebo neuvěřitelnost dění, schopností hlavního protagonisty (kterému jsem spoustu jeho vědomostí i postupů vážně věřila!) ani to příšerné množství obětí....Mohu-li o thrilleru napsat, že mne pobavil, pak ano, pobavil. Oddychla jsem si, načerpala novou energii (!) a myslím si, že Šelma pro mne splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Navíc bylo téma pro mne úplně nové, což v současné záplavě všemožných detektivek, thrillerů a psychothrillerů je skoro rovno zázraku. Jediné, co mohu vytknout a bez čeho bych se osobně obešla, je to hrůzné krveprolití na konci. Doporučuji všem, kdo mají tento žánr rádi a nevadí jim - zde níže občas vytýkána - jistá vědeckost. Mně nevadila ani trochu.

Leniiis
01.02.2019 3 z 5

Za mě až moc prekombinovany a pritazeny za vlasy. A taky moc vědeckých výrazů.

Ráčkajda
01.02.2019 2 z 5

Na doporučení kolegyně, která to četla jedním dechem, jsem si to přečetla. Musím tedy říct, že za mě slabý průměr. Četla jsem mnohem a mnohem lepší detektivky a thrillery. Občas jsem se musela do čtení nutit a děj byl tak přitažený za vlasy, nereálný, že musím dát bohužel jen dvě hvězdičky.

Stepa196
30.01.2019 3 z 5

Obal... Prostě luxusní! Začátek knihy byl opravdu zajímavý, střed se mi četl o něco pomaleji a za mě famózní konec, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Celkově suprový nápad a cením si odborných poznatků. Knížka se mi moc líbila a těším se na další.

Acquenta
30.01.2019 3 z 5

No, z knihy mám trochu rozporuplné myšlenky. Na to, jak mě zaujal začátek, jak mě to vtáhlo a nepustilo, tak konec mě zklamal. Čekala jsem trochu víc. Člověk, co se vydává za medvěda, vraždí a nikdy to nikdo nezjistil? A proc to vlastně dělal? Scéna s ukradenou mrtvolou mi taky přišla dost přetažená za vlasy...konec byl opravdu blábol :(

LuckaH2
30.01.2019 5 z 5

Napnutá jsem byla jak kšandy! Za mě trihler, kde se člověk něco přiučí o přírodě, trochu se bojí, trochu je napjatý. No a co, že jeden vrah zabil tolik lidí? No a co, že profesor našel těla jak pes vycvičený na pach drog? James Bond je taky nadčlověk a léta mu fandíme:-) za mě super kniha!

Storm5007
29.01.2019 2 z 5

Cítím se jako bych se stala "opět" obětí marketingových triků. Asi čím horší kniha tím musí být silnější kampaň, jinak by se nic neprodalo. Začátek knihy "asi tak do 185 strany :oD" byl utrpení, knihu jsem chtěla 3 x odhodit nejlépe do vulkánu sopky. Vydržela jsem a dokonce jsem si i říkala, že už se kniha začíná rozjíždět. Ale rozjela se asi na 20ti stranách a pak už jen obsahovala text zmatených a příliš přehnaných situací.
......................SPOILER..............................................

Profesor bioinformatiky, který kde kopne tam najde mrtvolu - autor si mohl více pohrát s objevováním těl. Mě přišlo, že v takovém počtu mrtvol není ani možné, aby se nikdy žádná mrtvola neobjevila už dávno a jen si tak čekala na geniálního Thea.
Přijde mi, že hlavní hrdina byl více zmlácený a zraněný než zdraví. Jeho nasazení při hledání "šelmy" by asi normální člověk moc nezvládal. Ale Theo se držel statečně a dál pátral po sériovém vrahovi. Navíc měl štěstí, že je zřejmě mimo biologa také lékař, "ajťák", řidič sanitky a také určitě umí výtečně vařit, plést, háčkovat, malovat krajinky a nakládat okurky. Postava je v rámci jeho schopností velmi přeplácaná. Co mě, ale na knize zklamalo nejvíce je odhalení vraha. Tento žánr (alespoň já) čtu pro to, že mě baví přemýšlet kdo je vrahem, jaký má motiv, jak vše provedl a to ještě před tím než mi to autor sám prozradí. Ale snad NIKDE jsem nečetla, že by byl vrahem někdo, kdo v příběhu nesehrál ani tu nejmenší roli. Autor se nezmínil, že někdo takový existuje. A najednou se dozvíte, že ten nikdo kdo neexistuje je vrah.
Knihu nedoporučuji. Pro mě ztráta času.

Capkomi
29.01.2019 1 z 5

Poprvé, kdy dávám jen jednu hvězdu a ještě si myslím, že je to moc! Příběh plný nesmyslů, hlavní hrdina nejlepší ve všech oborech, přežije vše a vše mu hraje do karet. Vyřeší záhadný případ, najde stovky mrtvol, všichni policisté kolem něho padnou a on se svou láskou přežije. Ztráta času.