Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2427 2427

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

Crozz
20.06.2019 5 z 5

Perfektní kniha, dokonalý spojení vědy a literatury.

DecoSouza
20.06.2019 4 z 5

Velice čtivé, vědecké postupy a poznatky autentické. Hvězdička dolů za nepříliš uvěřitelný závěr.

Veronika33
19.06.2019 3 z 5

Príbeh mal veľmi veľký potenciál, ale bohužiaľ nebol využitý naplno. Aj napriek mini kapitolkám dej vôbec neodsýpal, naopak bol veľmi chaoticky spracovaný. Vedecké poznatky mohli byť spestrením knihy, ale ich použitie bolo násilné, veľmi ubralo pútavosti a plynulosti príbehu. Koniec čistá katastrofa, narýchlo ukončená kniha, hlavný hrdina "terminátor", slabota. Opäť sa mi potvrdilo, že knihy označené médiami ako bestsellery fakt nie sú pre mňa.

minirock
18.06.2019 2 z 5

Na knížku jsem se těšil ale jsem hodně zklamaný. Začátek ještě šel ale druhá polovina je spíš humoristický román s krvavým koncem. Přitom potenciál knihy byl velký. Možná napsat to někdo jiný, např. takový Chris Carter, mohla to být lahůdka. Snad ještě Theovy úvahy o chování pachatele na základě jeho vědeckých metod byly zajímavé, jinak bída. Je mi jasné že policajti v nějakém americkém zapadákově nebudou zrovna specialisté jako z Kriminálky Miami (New York, Las Vegas ...) ale aby jim nějaký biolog nosil mrtvoly až na stanici a oni nepodnikali prakticky nic a ještě mu házeli klacky pod nohy, tak to nevím. A tak bych mohl pokračovat, nechci však vytvářet spoilery. Co tam ta policie vlastně celou dobu dělala ? Theo mi byl zpočátku docela sympatický, jeho přerod v supermana je však těžko uvěřitelný. Stále zmlácený se zázračně rychle uzdravuje a pokračuje v pátrání. Závěrečné krvavé vyvrcholení se mi vůbec nelíbilo, je zcela nedotažené, policie sice už prozřela ale opět není tam kde má být a o pachateli a důvodech jeho konání se nedozvíme nic. Promarněná příležitost. Dávám jednu hvězdu za obálku a druhou za příběh.

namornice
17.06.2019 5 z 5

Zčásti thriller zčásti přednáška z bioinformatiky ale celkově super čtení. Zakomponování vědy do příběhu mě hrozně bavilo! Trošku přehnaně akční konec, ale jinak super, přečteno jedním dechem. Určitě doporučuju!

Kamili
17.06.2019 4 z 5

Hvezdicka dolu za za me rozpacity uvod, kdy jsem nemohla prijit na chut naivite doktora Craye a nekdy az slozite vysvetlovani vedeckych metod. Pak se ale pribeh rozjel a ja se nemohla odtrhnout. Tesim se na druhy dil. Palec nahoru za nadhernou a neotrelou obalku.

josska
17.06.2019 4 z 5

KNiha mě bavila a dobře se četla,ale přesto jsem čekala něco trochu víc....moc pěkná obálka a určitě si přečtu další knihu.

Heliku777
16.06.2019 5 z 5

Super, nezapomenutelná kniha. Četla se dobře, ocenila jsem krátké kapitoly. Zajímavá obálka. I když některé části jsou opravdu nereálné, jsem s knihou spokojená a určitě jí doporučím ostatním. Hned jdu pokračovat dalším dílem.

agusak
14.06.2019 3 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, vyhovoval mi styl krátkých kapitol, takže skvělá pro ty, kteří mají rádi čtení, ale nemají přes den moc času. Co se týče příběhu, tak natož, že je tato kniha oceněna světovou edicí bestselleru, tak mě trochu zklamal. Asi se budu opakovat, ale příběh je velmi nereálný a konec mě mírně zklamal. Nicméně napětí a tajemno knize určitě nechybělo.

beruska
13.06.2019 4 z 5

Krásná obálka, vědecké dedukce hlavního hrdiny - to vše se mi na knize líbilo :) ...
Ale příběh jako takový byl naprosto nereálný... Vědec Theo Cray nalézá mrtvoly na každém kroku a detektivové, kteří případ vyšetřují, jsou úplně vedle... Nechce se mi věřit, že by byli tak hloupí a na všechno kašlali :) ...
Je pravda, že v knize se může stát všechno, ale přece jenom mi právě toto v příběhu trošku vadilo :) ... Dám 4* :) ...

BlackBlade
12.06.2019 3 z 5

Zajímavá detektivka s neotřelým hlavním hrdinou a metodou "vyšetřování" (hledání) dle statistických údajů.
Ale ten konec... ??? Nebudu spoilovat, ale za to hvězda dolů, to mě zklamalo.

hnusák
12.06.2019 4 z 5

Zpočátku trochu nudné, občas se vyskytnou logické nesrovnalosti, ale závěr vše vynahradil. Profesor žádný hrdina, ale to je u profesorů asi normální, spíše takový naivka s notnou dávkou štěstí a policie? Darmo mluvit... Jinak se mne to líbilo a jdu na pokračování.

ivulka15
11.06.2019 3 z 5

Četlo se to dobře, hlavní hrdina sympaťák.Jenom ten konec se úplně nepovedl. Krásná obálka.

denib
10.06.2019 4 z 5

Nemalé množství nereálných (nebo přinejmenším velmi málo pravděpodobných) situací. Také určité nelogičnosti a rozpory. To vše by mohlo čtenářům vadit a kvůli tomu nedávám plný počet hvězdiček. I tak mě ale kniha dostala. Je napínavá, zajímavá a prostě mě bavila. Navíc mi ten nereálný, přehnaně naivní profesor v hlavní roli byl vážně sympatický a chtěla jsem vědět, jak to bude dál. Takže nedostatky odpouštím :-)

Sabča92
10.06.2019 4 z 5

Velmi zajímavý námět. Ze začátku jsem měla problém s hlavním hrdinou, jelikož byl jako superhrdina, který kapitolu co kapitolu nacházel jednu mrtvolu za druhou. Policie v tomto příběhu byla opět neschopná a vlastně nic neudělala. Druhá polovina si u mě vylepšila reputaci a já se nemohla od knihy odtrhnout :-)

katst
09.06.2019 2 z 5

Psáno čtivě, námět zajimavý, o tom žádná... Přesto nejsem z celku nadšená. Působí na mě přehnaně. Spoiler... Profesor superhrdina, x-krát dostane nakládačku, po které byste byli mimo měsíc, přesto neohroženě hledá, vykopává a předává policii další a další mrtvoly, až nakonec podpořen vlastnoručně namíchaným 'elixírem života' dostane pachatele... Je to jen smyšlený příběh, kniha, přesto mi vadí to velké množství událostí, které jsou prostě neuvěřitelné a iritovaly mě víc, než bavily...

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Legenda o šelmě, která napadá lidí z okolí je stále živá...naprosto skvělé čtení

AndyBorovička
08.06.2019 5 z 5

moc se mi kniha líbila a skvěle se mi četla.

Burinkacdbd
07.06.2019 4 z 5

Samozřejmě, že jsem měla jiný tip na vraha, jako takřka vždy a u všech detektivek (budiš mi přičteno k dobru, že v tomto případě je vrah až takřka do závěru knihy bezejmenný).
Profesor Theo Cray je takový trochu ňouma žijící ve svém světě a v praktickém životě ne příliš k užitku. Ale když se do něčeho "zakousne", tak se jen tak nevzdá. A je gentleman (druh, který je v dnešním světě takřka před vyhynutím). A policie z něj a jeho pomoci není vůbec nadšená. I přesto, že je amatér, tak mu to "vyšetřování" jde pěkně od ruky...
Kniha má své pomalé tempo, ale od určitého okamžiku na něm začne nabírat a už z něho až do konce příběhu nesleví.
2019

Roux
07.06.2019 5 z 5

Text obsahuje spoilery:

V první řadě bych chtěla podotknout, že Theo Cray se ze začátku skutečně chová jako vědec a ne jouda, na kterého byl z řad čtenářů, několikrát titulován. Je to jako by jste chtěli po Sheldonu Cooperovi, aby se choval normálně. Osobně jsem zcela chápala jeho chování. Trošku mě zarazilo, jak moc osobně si bere smrt studentky, kterou téměř neznal, ale je pravda, že tohle jsem si zase tak živě nedovedla představit, zvlášť po tom, co vás několikrát ujistí, že se zkrátka chová a vnímá věci jinak než ostatní. Střed mi přišel lehce vyplňovací. Část, kdy nachází oběti bych asi trošku upravila, více si s ní pohrála. Ovšem ta část, kdy Theo loudá lesem a odhaluje začátky vraha, mě nenechávala chladnou. Velice napínavě napsané. Samotný vrah se nám následně proměnil v robokopa těžké váhy a nějak nevěřím tomu, že by kosil všechny jak smyslů zbavený. Celkově knihu hodnotím velice kladně. A ta obálka :D Ta je!