Šelma

Šelma
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2430 2430

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

Standa24
08.07.2019 4 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře, děj měl spád. Líbilo se mi pátrání po pachateli pomocí vědeckých poznatků. Některé věci jsou naopak dost nepravděpodobné- např. absolutní nečinnost policie nebo až neuvěřitelný závěr příběhu.

hey123
07.07.2019 4 z 5

Na knize se mi hlavne libilo to;ze hlavni postava neni policista ci detektiv.
Dale me zaujaly veci ohledne vedy. Knize to dalo uplne jiny nadech.
Kratke kapitoly,az do posledni chvile opravdu nevite;kdo je vrah.
Zajimava myslenka knihy,ctivr a hezky napsane.

Hana417
06.07.2019 4 z 5

Dost dobré, kategorie Jedním dechem. I když je všude thrillerů a detektivek víc než dost, tohle bylo zajímavé a neotřelé počtení. A to i přesto, že některé části byly těžko uvěřitelné a dle mého názoru trochu uměle našroubované, aby pasovaly do příběhu a hlavní hrdina oplývá výjimečnými schopnostmi a podobně jako kočka několik životů :o). Každopádně stojí za přečtení.

Red.s.tar
05.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha... když jsem do příběhu začetla, nemohla jsem přestat a knihu jsem hltala. Až do konce jsem neměla ani tušení, kdo se za tím skrývá. Čtivá, skvěle napsaná, nemusela jsem se vracet a číst odstavce znovu, abych textu porozuměla jako občas u jiných knih. Už se těším až si zítra začnu číst zase Hračkáře. Opravdu doporučuji

Martina1805
02.07.2019 4 z 5

Co říct, začátek mě vůbec nebavil, ale poslední třetina knihy "hustá" neměla jsem vůbec chuť knihu odložit dočetla jsem jí jedním dechem a přemýšlím o Hračkáři zda číst nebo nečíst. No uvidíme.

Danka1975
01.07.2019 4 z 5

Začátek dost dobrý, zase jsem o něco chytřejší :-)... Chvalim námět, nápad, za to přidávám jednu hvězdičku.... Ale od té půlky se to tak táhlo... :-(...pro mě takové utahané.. :-(. Jinak tam byly dobré hlášky i vtipné myšlenky, a to mě zase ba :-)... A ten konec.... :-(... Méně je někdy více...

Kocourek
29.06.2019 5 z 5

Reklama nezklamala. Nevšední pátrání po vrahovi prostřednictvím vědce a počítačových metod bylo osvěžením mezi detektivkami. Konečně taky hlavní hrdina, který dostane často na budku a utrpí nějaké šrámy, jak to v životě bývá... Těším se na Hračkáře...

kemrovar
29.06.2019 5 z 5

Mě se líbila zatím nejvíc

Bulldog
27.06.2019 4 z 5

Šelma se mi líbila i přes větší množství odborných názvů...jo jo příjemné čtení.

Meri47
27.06.2019 3 z 5

Kniha mne zklamala. Po přečtení úžasných recenzí jsem čekala napínavější příběh. Stále přemýšlím, jestli si mám přečíst i Hračkáře.

Bee240
26.06.2019 4 z 5

Tak to byla jízda , skvělá kniha, napínavá a prostě parádní. Hlavní postava je skvělá a velmi se mi líbí , pan profesor je takový ňouma co neumí moc vycházet a mluvit s lidmi za to je ale velmi inteligentní a vidí věci tak jak většina lidí ne. Líbilo se mi že si stál za svým a nenechal se utišit. Vrah co vraždí způsobem zvířete byl skvělí nápad a to jak nakonec byl případ obsáhlí až do "dávných" let bylo šokující že mu to tak dlouho procházelo. Kniha je plná vědeckých termínů ale mě osobně to nevadilo , dozvěděla jsem se dost věcí a byl o to zajímavé i z tohohle pohledu. Za mě je šelma opravdu povedená kniha. Doporučuji každému kdo ještě nečetl.

koudelu
25.06.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, vědecký způsob vyšetřování mě velmi bavil, hlavní postava profesora zajímavá

terinkha
25.06.2019 4 z 5

Mám ráda knihy, ve kterých se dozvídám informace z jiných oborů. A tohle mě jednoduše zaujalo. Theo je zvláštní brouk a jeho pátrání po "neexistujícím" vrahovi je napínavé. Konec mi přišel trochu zvláštní (spoiler - jak mohl vraždit i jinde a mnohem dál, když dělal práci, jakou dělal?), ale jinak mě kniha vtáhla do děje.
Hračkáře si tutově přečtu!

thezelda
23.06.2019 3 z 5

Trochu mě neuspokojila osoba a motivace pachatele :(

nemer
23.06.2019 4 z 5

Nejprve velice čtivé, poutavé, nadějné - hlavní protagonista působivý vědec, s nímž bych se v mnohém mohla ztotožnit ( "Jsem radši, když se oslovení doktor nechává jenom lékařům. Ušetřím ho své tirády o lidech s usmolenými doktoráty z pedagogiky nebo psychologie, s nimiž jsem se v akademickém prostředí setkal. Nezvládli by test z přírodopisu pro pátý ročník základní školy, a přesto trvají na tom, aby byli oslovováni se stejnou úctou jako primář onkologie ve fakultní nemocnici.")
Bohužel postupně děj začně pozbývat věrohodnosti (jsem si vědoma, že se ve skutečném životě dějí i mnohem méně uvěřitelné věci, než jsou ke čtení v této knize, ale o to v beletrii nejde, ta by měla udržovat určitou hladinu uvěřitelnosti)
Od druhé poloviny děj místy nabírá až parodický ráz a nejsem si jistá, že šlo o autorův záměr. Tedy začátek a první třetina knihy 5 hvězdiček, další část výrazný pokles. Potenciál námětu nebyl zcela využit, z autora zřejmě druhý Thilliez nebude, vědy nám v druhé části hodně ubylo, zato přibyla céčková akce. Na druhé straně celá kniha se čte prakticky sama a vskutku rychle. Vřele doporučuji i příležitostným čtenářům (mimochodem od bestsellerových edic nic moc dobrého neočekávám, s ohledem na tuto skutečnost kniha rozhodně není špatná, spíš naopak)

JustWomen
23.06.2019 4 z 5

Za mě ano, inteligentní vědec patrajici po vrahovi využívající maximálně vědecké postupy a možnosti vědy mě nadchnul. Protože jsem četla nejprve Hračkáře, musím přiznat, že Šelma je slabší, hlavně závěr byl trochu nereálný, ale i tak to bylo skvělé čtení, doporučuji.

Murasaki
22.06.2019 5 z 5

Pravděpodobně je to tím, že nemám ještě moc načtených thrillerů, ale já z této knihy byla naprosto nadšená. Hrozně se mi líbilo veškeré vědecké uvažování hlavního hrdiny. Ze se dá pomocí vědy přijít na tolik věcí. Až do konce jsem byla napjatá jako kšandy a poslední třetina knihy byla tak strhující, že odložit knizku bylo nemožné.

leny.wood
20.06.2019 3 z 5

Nebylo to ono, pro mě průměrný thriller. Ačkoliv se objevily pasáže, u kterých jsem zadržela dech, nebylo jich tolik, nutkání číst dál a dál bez přestání se neobjevilo. Vadil mi přílišný důraz na liknavost policie v kontrastu s Theovou inteligencí, to už hraničilo s neuvěřitelností a velkým odklonem od reality. Kvituji krátké kapitoly. Ještě si rozmyslím, zda si přečíst Hračkáře.

Crimble
20.06.2019 3 z 5

Thriller se vším všudy, co mi na thrillerech vadí i co mne na nich baví. Napětí nechybí, gradace taky ne. Těžko uvěřitelná intuice nebo genialita hlavního hrdiny taktéž, o nereálném konci, kde vše visí na vlásku nemluvě. Takže OK.

Opatov
20.06.2019 5 z 5

Audiokniha. Velmi precizní, hodně inteligentní. Vědec patrajici po vrahovi využívá maximálně vědecké postupy a možnosti vědy. Zřejmě náročnější na čtení, ale forma audia mi vyhovovala. Zajímavé predevsim díky metodám a vědeckém přístupu.