Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1976 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

deedulka
26.07.2015 3 z 5

Vůbec by mi nevadilo, kdyby v dalších dílech byl hlavní postavou Simon, protože co předvedla Clary s Jacem za cajdák, to byl vážně děs. To neustálé fňukání a řešení, proč by spolu měli a neměli být...nevím, proč jim autorka nevymyslela jinou dějovou linii. Jordan s Mayou byli pěkným oživením všedních postav.

JirkaDitt
03.07.2015 2 z 5

Čtvrtý díl Nástrojů smrti mě dost zklamal. V nějakých částech jsem se musel přemáhat, abych to celé dočetl - hlavně konec. Obvykle se člověk hlodá přes začátek a konec pak čte jedním dechem, ale tady jsem to měl obráceně. A co mi ještě více konec znepříjemnilo bylo to, že se Cassandra opět snažila vtlouct klín mezi Jace a Clary. Sakra - na konci třetího dílu se dali dohromady, tak ať jsou spolu, ne? Aspoň chvíli. Ty jejich hádky o tom, jak si jeden druhého nezaslouží, už mi přijdou dost trapné.
Každopádně mě čekají ještě dva díly do konce celé ságy, tak doufám, že se dynamika děje vrátí k původním kolejím prvních třech dílů.

elisabeth123
01.07.2015 3 z 5

Tento díl mně poněkud zklamal. Vůbec jsem se nemohla donutit k tomu ho dočíst, ale teď čtu další díl a oproti tomuto zase napínavé. Takže doporučuji aby vás neodradil a dočetli jste si celou sérii.

Shai
05.06.2015

No... podle mě to mělo trojkou skončit... četla jsem přes dva týdny a prostě jsem se nemohla donutit to dočíst... další díly ale mám doma, takže si je přečtu - možná to bude lepší :-)

Misha11
23.05.2015 4 z 5

Opět zajímavé, čtivé a (celkem) napínavé pokračování - ale slabší, oproti předcházejícím, to ano. Líbilo se mi, jak autorka rozvedla příběhy jiných postav, nebylo to už takové stereotypní a Simon mně osobně nevadí, mám ho celkem ráda. A mohlo tam být i více Aleka & Magnuse.
Každopádně konec mě hodně navnadil na další díl.

Mizzi
07.05.2015

Připadá mi, že tím 3. Dílem už to mohlo skončit... Dopadlo to dobře, tak proč psát další díly? - to jsem si říkala, když jsem ho dočetla. Ale teď, když už mám dočtený poslední díl, vůbec toho nelitiju. Poslední díl je úplně perfektní. Takže ten, kdo dočetl 3. Díl a rozhodl se, že si další nepřečte, je to jeho chyba. Rozhodně doporučuju číst dál.

Pavlina.13
01.05.2015 3 z 5

Tak nějak nevím, ale zdá se mi to už trochu přehnané a vynucené. Jako kdyby si autorka po napsání předešlých dílu řekla: "Když to vydělává, tak proč nenapsat další díl. Že už to bude klišé??? No a co, oni mi to sežerou!" ...

Jsem zvědavá na další díl. Ale jsou jenom dvě možnosti. Buď to bude dobré a tenhle díl budu považovat pouze za malý úlet. A nebo to bude děsný a celý to půjde do kytek. Což by mě mrzelo. Opravdu, první díly byly poměrně dobré. A její trilogie Pekelných strojů, kterou jsem četla před touto sérií mě skutečně nadchla, takže je to opravdu škoda. Myslím si, že Cassandra Clare má talent a obzvláště skvělý smysl pro sarkastický humor, ale při psaní tohohle dílu svůj talent zřejmě zapomněla vyndat ze šuplíku.

Davina
21.04.2015 4 z 5

Je pravda, že tento díl byl slabší, ale na úžasnosti rozhodně neztrácí. Myslím, že všichni, co milují TMI ságu si knížku rádi přečtou. Zaujaly mě nové postavy (v předešlých knihách byly jenom krátce zmíněny). Začíná mě trochu vytáčet vztah Clary a Jace - Hoďte se do klidu už konečně! Všechno oba moc řeší... Naprosto zbožňuji vývoj vztahu Magnuse a Aleka, ti dva jsou prostě boží!

Závěrem: Bývala bych jí přečetla rychle, ale až do poloviny se nic moc zajímavého nedělo, tak jsem to furt odkládala. Rozhodně i tak za mě palec nahoru... A konec jsem trochu nepobrala, ale k tomu mi už pomůže 5. díl.

sofinka4264
08.04.2015 3 z 5

Olmouvam se, ze mi nejdou carky a hacky... Vlastne se divim, ze jsem knihu docetla. To byla vazne ta nejslabsi ze vsech ctyr. Muj nejoblibenejsi uz neni Jace nebo Clary. Po teto casti jsem je prestala mit rada... Proste vsechno berou moc vazne. No, doufam, ze v pristich dilech se to vrati do normalu. Simon je ted asi vazne nejlepsi. Maia mi porad nic nerika. Izzy je jednicka. Alec... Alespon se nekdy zasmeju, kdyz se s Krasomilem liba pred vsema :D...
Uz nejakou dobu se nemuzu dostat ke cteni pateho dilu. Odradil me tim ctvrtym... Na konci jsem se hrozne nastvala, ze ted Jace uz ZASE nebude moct byt s Clary... No tomuhle dilu se asi moc hvezdicek nehodi... Mozna tak 2.5...

littlekeitt
03.04.2015 4 z 5

První triologie byla jednoznačně nejlepší co jsem kdy četla, ale skončila uzavřeně, proto jsem nevěděla co mám čekat od čtvrtého dílu..Jasně nějakej zvrat, ale takovej ??? Naprosto mě dostal konec. Kniha je ale přesto dobrá, i když mě trošičku štve, že je tam Simona pomalu víc jak Clary a Jace :(

Janiss_89
27.03.2015 3 z 5

Nevím čím to bylo, možná tím, že scény se Simonem mě vůbec nebavily, a bylo tam málo Magnuse s Alekem, ale nějak mě ta kniha pořádně nevtáhla. Je fakt, že linka s Lilith byla zajímava, ale ten konec to jsem četla s otevřenou pusou :D A teda doufala jsem, že jsme se toho slizáka zbavili, a ono ne, ještě nám ohroužuje Jace :D

Suzísek
21.03.2015 4 z 5

Kniha mě opět vtáhla do sebe a nenechala mě pořádně vnímat okolí, moc se těším na další díly :) Jen je škoda že děj nebyl nijak moc propracovaný... ale vůbec jsem nečekala co se stane a to dává v tomto případě velké +

Dymond
15.03.2015 5 z 5

Není moc co dadat... Paráda, vrhám se na další díl...

knihomolka01
13.03.2015 5 z 5

Tady asi není co dodat. Prostě další perfektní díl. Romantické scény byly úžasné a to samé platí pro akční scény. Během knihy jsem měla chuť řvát, brečet i se smát, jenom bych si přála aby už Clary konečně mohla být s Jacem a aby je už neprudili nějaký otravní démoni.:D

Misa25
01.03.2015 4 z 5

Tento díl mi přišel zatím jako nejslabší, sice se tam dělo plno zajímavých věcí, ale po akci z minulé knihy jako by se slehla zem, jsem zvědavá na další díl, jakým směrem se bude ubírat :D

fay_of_fire
24.02.2015 4 z 5

mně tenhle díl zatím připadal nejslabší, přesto zase mi také dost líbil. Ale jak už někdo říkal níže říkal, Cassandra nemusela zase Clarka a Jace rozdělovat :-). Alena druhou stranu, o čem by bylo pokračování?

kacaaba
22.02.2015 4 z 5

Souhlasím s Aaron Lewis. Asi jsem beznadějný romantik, ale myslím si, že mohli Jece a Clary nechat, aby si užiti šťastné chvíle a ne je hned po tak krátké době zase rozdělit. Líbilo se mi, že v tomto díle vykreslila autorka charakter a život vedlejších postav. Simona mám ráda, takže tohle mě bavilo číst. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

Aaron Lewis
01.02.2015 4 z 5

Nebyl špatný, ale ten začátek byl hooodně pomalí a štvalo mě, že Jace s Clary nemůžou být pořádně spolu. Njn, jak puberťačka, ale koneckonců o tom to je, ne? O lásce a o emocích:). Btw Simon byl ok. Líbil se mi i jeho pohled na věc a vůbec jsem si ho docela oblíbila. Jordan s Maiou mě rozčilovali:P. Všeho s mírou:).

Laurel
12.01.2015 5 z 5

Jako obvykle 5*. Sice mi tenhle díl připadal zatím nejslabší, zejména kvůli tomu, že se to odehrávalo hlavně z pohledu Simona. Ale začala jsem ho mít ráda o maličko víc. Co se mi líbilo bylo to, že se tam objevil Jordan. A nebo to, že to bylo napínavé až do poslední věty. (ps. ten konec jsem málem nerozdýchala!)

pink_ivy
08.01.2015 4 z 5

Celou ságu jako takovou mám sice ráda, ale pokračovat po třetí knížce mi přišlo trošku..možná zbytečné. Tahle knížka je zaměřená spíše na Simona, které já zrovna nemusím, a na můj vkus je tam málo Clary & Jace a když už, tak se spolu nebaví. Takže oproti ostatním třem knížkám se mi rozhodně líbila nejméně. I tak to ale bylo místy napínavé a jsem zvědavá na pátou. 4*

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 429x