Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424873/bmid_nami-to-konci-R6Y-424873.jpeg 4 3152 3152

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

bafuskyBaf
19.02.2019 5 z 5

Pane jooo, takovou zápletku jsem nečekala. Naprostá krásná, místy strašně smutná kniha. Opravdu se povedla.

KleaM
18.02.2019 4 z 5

hezká, ale také trochu mimo realitu. Všechno se jí daří, začít obchod je asi úplná hračka...

domina
17.02.2019 5 z 5

Každá kniha, kterou přečtu, ve mě něco zanechá. Tahle mi připadá osudová. Myslím, že se k ní budu části vracet a pokaždé si pobrečím.

Steiniglovka
16.02.2019 5 z 5

"Neexistují špatní lidé, jen lidé, kteří dělají špatné věci"

Tahle knížka zasáhla mé srdce a vše co v něm mám.A rozbila ho na tisíc kousků a já to teď musím zase skládat dohromady ????

Za touhle nevinnou obálkou se skrývá příběh plný lásky, násilí, bolesti a nepochopení. Příběh, který může být příběhem každého z nás. Velmi mne inspiroval a doporučuji :)

bejenn
16.02.2019 5 z 5

Neskutečně poutavý příběh! Toto je moje první knížka od Colleen a rozhodně nebude poslední. Její styl psaní je poutavý i přes to, že píše o tak bolestivém tématu. Úžasná kniha!!!! Srdcervoucí příběh.

veronika9700
16.02.2019 4 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano. Moje milovaná Collen opět nezklamala. Young adult kategorii už vlastně vůbec nečtu, až na Collen, na ni prostě nedám dopustit.
Tato spisovatelka píše vlastním, velmi příjemným stylem, čtenáře umí vtáhnout do děje, umí dobře vykreslit situace tak, že máte pocit jakoby jste se v té situaci s hrdiny nacházeli i vy. Příběh není ohraný a je zase něčím jiný. Hodně mě bavilo zjištění proč se kniha jmenuje tak jak se jmenuje, kdo čte Collen ví, že je to tak s každou její knížkou, název nikdy není jen tak. Doporučuju.

Horselen
13.02.2019 5 z 5

Ještě teď mám husí kůži. Colleen nikdy nepsala o lehkých tématech, ale tahle kniha byla emočně tak nabitá, jak jen mohla být.
Celou dobu jsem se ptala, jestli bych sama zvládla odejít. Nejhorší na tom všem je, že se takové věci opravdu stávají dennodenně.
Příběh měl i slabé stránky, ale za ten konec dám plný počet hvězdiček.
Myslím, že to co Lily udělala, bylo to nejlepší.

Kyparis
13.02.2019 5 z 5

Za mě naprosto bomba!! Byl to tak strašně silný příběh, který mě vtáhl do děje a ikdyž jsem u knihy zrovna neseděla, stejně jsem na ni myslela!!! Napsané naprosto skvěle, je to moje první kniha od autorky a hned jsem si ji zamilovala :-)
Příběh byl chvilkama možná trošku nereálný a možná někdy až moc růžový, ale tak třeba je to tím, že je v Bostnu všechno lepší? :-)
Jinak je to ale dost emotivně napsané a člověk se dokáže vážně hodně vcítit!
Díky za tu knihu! :-)

Roux
09.02.2019 4 z 5

Ale ano, byla to pěkná kniha. Asi jsem potřebovala trošku změnit žánr a přečíst si něco holčičího. Upřímně nejsem moc na témata z červené knihovny, proto se mi kniha začala zamlouvat spíše až později. Co si budeme povídat, je dosti předvídatelná, ale rozhodně neurazí a byla to příjemná změna. Nejkomičtější na tom je, že jsem si ji vybírala podle štítku zde na Databázi knih.

KatnissLavender
05.02.2019 5 z 5

Chvíli jsem se rozmýšlela, jestli ohodnotit tuto knihu plným počtem hvězd, nebo jí jednu sebrat. Jelikož jsem se ale rozhodla, že budu knihy hodnotit v rámci žánrů odděleně, jakožto romantická kniha pro mladší čtenáře si plný počet zaslouží. Je čtivá, plná pěkných a emotivních momentů, až na pár drobností i reálná a já ji mohu s klidným svědomím doporučit!

muchomurka
05.02.2019 4 z 5

Na knížku jsem se těšila a myslela si, že to zase bude YA lovestory. Jaké bylo mé překvapení, že se nejdenalo o lehký příběh, ale řešilo se v něm tolik temnoty.
Nejdříve jsem si říkala, jaká je Lily pitomá, že měla doma před očima to, co se odehrávalo jí teď. Ale k pochopení mi pomohl autorčina poznámka na konci knihy. Mnohem víc jsem pak Lily rozuměla.
Knížka se četla dobře, ale i tak jsem chtěla dát mnohem nižší hodnocení. Lily mě vytáčela, občas se v dospělosti chovala jako puberťák a naopak - její deníkové zápisky jak kdyby psala podstatně starší osoba. Hodnocení celé knihy u mě vyšvihl Atlas a také tetování, které Lily měla. Nevím proč, ale to mě dostalo. A samozřejmě happyend. Bože, jak jsem za něj ráda! I přesto, jaká kniha byla a mohla být, stála za to a těším se, až vyjde další autorčin příběh.

xSimaix
04.02.2019 5 z 5

Námi to končí je nejlepší kniha, jakou Colleen zatím
napsala.

Když jsem si knihu objednávala, netušila jsem, do čeho se pouštím. Věděla jsem pouze, že Colleen vydala novou knihu a že od této autorky si nechci nic nechat ujít.

Autorka se v Námi to končí pustila do tématu, které jsem snad ani nevěděla, že mi chybělo v litetatuře. Téma domácího násilí, týrané manželky a věčné otázky, proč ženy od mužů, kteří jim ubližují, je nesmírně důležité a zanedbávané. Colleen ho ale zachytila perfektně.

Ve knize Lily zažila oba typy domácího násilí: oběť a přihlížející. Autorka obě pozice propojila a vytvořila příběh plný lásky, bolesti, porozumění a těžkých rozhodnutí.
Přinutila čtenáře pochopit, že domácí násilí není černé ani bílé. Není to pouze muž, který ženu pouze bije a ubližuje jí. Je to i někdo koho milujete, a proto nechcete odejít. Donutila nás
pochopit Lily.
Mnoho krát jsem se přistihla, jak jsem během knihy říkala ,,Lily, ne...",,protože jsem jí chtěla pomoci a poradit jí. Aby odešla, aby se neohlížela. Zároveň jsem ale chápala její lásku k muži, který jí ubližoval.

Dokážeme milovat někoho, kdo nám ubližuje? Ano. A dokáže nás milovat někdo, kdo nám ubližuje? Ano, svým zvráceným způsobem ano.
Na konci příběhu jsem byla na Lily hrdá a přála si, aby každá týraná žena byla jako Lily. Aby byla tak silná, aby měla takovou podporu a zachovala si v sobě po všé té bolesti svou lidskost a lásku. A poté mi došlo, že každá žena může být minimálně tak silná jako Lily. A zbytek přijde...

Díky, Colleen.

vlcice326
01.02.2019 5 z 5

Colleen prostě nikdy nezklame! :)

Andynka
27.01.2019 5 z 5

Takhle silný příběh jsem už dlouho nečetla. Nemohla jsem se odtrhnou, celé jsem to prožívala, jako bych tou hlavní postavou byla já. Tak moc dobře... je ten příběh napsaný. Po dočtení mě bolelo u srdce a dlouho jsem měla slzy na krajíčku. Je to pro mě příběh, který budu ještě dlouho vstřebávat!

Weezi64
27.01.2019 5 z 5

Precteno za jeden den! Nemohla jsem se odtrhnout! Probrecela jsem to od druhe pulky! Uz treti jeji knizka, co jsem plakala! Chci dalsi!

Litocha
25.01.2019 2 z 5

Nevím, tyhle knížky/tahle autorka asi už vážně nejsou pro mě. Oproti Možná jednou je to sice krok nahoru, ale to je asi tak jediný klad. Ufňukaná Lily, nereálný nesympatický Ryle (to vážně nikomu nepřijdou na hlavu postavené jeho láskyplné výlevy a neustálé obavy a hroucení se - u neurochirurga! - no vážně, který normální chlap se takhle chová?), banality podávané s pořádnou dávkou patosu jako hlubokomyslná moudra, přeslazenost, nereálnost (co třeba ten okamžitý úspěch v podnikání a bohatá nejlepší kamarádka, která spadla z nebe?)...
Vlastně mě bavily jen deníkové záznamy (ovšem s vyjadřováním a úvahami jen stěží odpovídajícími patnáctileté holce) a reálné mi připadaly jen matčiny pocity ohledně novorozeného dítěte. Škoda, že se takovéhle téma rozbředlo v plytkou romanci.
(Vzhledem k tomu, že už je to třetí Colleenina knížka, která mě nijak nenadchla, asi si její další pokusy nechám ujít.)

LenRan
21.01.2019 5 z 5

Ani nevím co napsat.....prostě úžasná kniha a tím, že vychází z reálné zkušenosti autorky, o to víc ji povyšuje nad všechny její ostatní úžasné knihy. Zařadila bych to mezi povinnou četbu :)

Capkomi
21.01.2019 4 z 5

První půlka knihy na mě byla až moc velká romantika, ale zároveň jsem podle anotace věděla, že něco přijde. Místy mi děj přišel naivní až hloupý. Ale paní Colleen ví, kdy přesně má zasáhnout a to i v posledních kapitolách, které mě překvapily. Bohužel mě zklamal epilog, proto jen 4 hvězdy.

Charlies
20.01.2019 5 z 5

Moje třetí knížka od Colleen. A možná i kniha, která se mě doposud nejvíce dotkla, něco ve mně zanechala.
V tomto žánru je typické, že si většinou alespoň jedna z hlavních postav nese z minulosti nějaké břemeno, kterého se nemůže zbavit, které ovlivňuje její chování a od toho se potom odvíjí zápletka příběhu. Ač mě taková břemena v ostatních knihách vždy rozesmutní, nedostanou se mi pod kůži tak, jako ta, která nám popisuje Colleen.
Její příběhy mi připadají tak reálné! Donutí mě se nad spoustou věcí opravdu zamyslet!

Drahuska12
18.01.2019 5 z 5

Silná krásná kniha ❤️????????