Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3072 716

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

pavlina4737
10.01.2023 3 z 5

Na tiktoku má tahle knížka neskutečný boom, ale není to něco světoborného. Knížku jsem četla v angličtině, je sice pravda, že angličtina, kterou je psaná je docela jednoduchá, ale moc mě to neoslovilo

Hermiona419
09.01.2023 4 z 5

Očekávala jsem, nato, jak se o ní mluví, něco víc. Je velmi čtivá (četla jsem ji v originále) a pojednává o tématu, o kterém by se mělo více mluvit i psát. Určitě bych ji doporučila, ale nijak převratná kniha to není. Ráda zkusím i další Colleeniny knihy.

Áňa 998
07.01.2023 5 z 5

Autorka je prostě jednička. I přes pomalejší začátek musím dát pět hvězd, protože tohle mělo všechno. Dobrou zápletku, poučení, lásku... A konec mě dostal! :-)

MartiSim
05.01.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Krásná kniha

Petr13103
03.01.2023 4 z 5

Tak 75%, něco mezi 3* a 4*

Barulinkas
01.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha,která se čte sama. Ze začátku jsem Ryle milovala. I po těch pár incidentech, jsem byla stejně naivní a furt věřila,že se jednalo o omyl. I na konci jsem byla zklamaná, že nezůstali spolu. Pořád se vám v hlavě ukazuje co by kdyby...třeba by se změnil, třeba by to bylo lepší. Tak jak někdo dnes řekne, že nechápe proč ženy setrváváji v takovém vztahu? Já to na jednu stranu vždy chápala, není to lehké a v této knize je to tak krásně vysvětleno, proč to tak je. Těším se na pokračování, snad bude přeloženo do češtiny!

Juliehalo1
01.01.2023 5 z 5

uzasna kniha. colleen opravdu nezklamala, protoze knihu jsem od prvni strany nedokazala polozit. pribeh opravdu vyjadroval vsechny emoce a urcite ji vsem doporucuju a myslim si, ze nekterym lidem dokaze i moc pomoct

Kskaja
30.12.2022 5 z 5

Skvělá knizka. Mělo to vše, co příběh ma mít. Opravdu jsem si čtení užívala. První setkání s autorkou a chci si přečíst od ni vše! Teď hned :D
Závěr byl excelentní.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Další knížku, 9. listopad to nepředčilo, ale i tady jsem si chlapce hlavní hrdinky hned zamilovala a následně mi zlomil srdce. Linka s dávnou láskou Atlasem byla skvělá. Inspirací k příběhu byly Colleeini rodiče, což píše na konci knihy. Což já většinou nečtu, ale jsem ráda, že tady jsem to udělala.

barcamilujecist
27.12.2022 5 z 5

(SPOILER) úžasná knížka, Ryle byl u začátku super člověk, vše se otočilo v 14.kapitole kdy jsem ho začala nenávidět...... Zato Atlas to je úplně jiná liga. Nejlepší knížka co jsem doposud od autorky četla:)))))

kathhhie
24.12.2022 5 z 5

Colleen Hoover mě zaujala po mém prvním přečtení její knížky ''Ugly Love'', a když jsem občas scrollovala na TikToku nebo se bavila s kamarádkami o knížkách, nechápala jsem, proč je jedna knížka od téže spisovatelky tak moc populární. Knížka s nápadně růžovou obálkou, která zaujme na první pohled, nemohla jsem si pomoct. A tak jsem se k té knížce dostala i já a upřímně... Excelentní.
Příběh vypráví i dívce Lilly Bloom, kterou pořád provází minulost na svou starou láskou, takovou tu první, teenagerskou, s jistým Atlasem Corriganem. Lilly si čte své zápisky, které si psala právě v tom období, co trávila svůj čas s Atlasem, jenže to už se její život začíná měnit, když se dá dohromady s pozoruhodným Rylem Kincaidem, neurochirurgem. Zpočátku je jejich vztah něčím zvláštní, po chvíli čtení jsem zjistila, že se k sobě hrozně moc hodí a vztah jsem jim z celého srdce přála. Avšak přijdou chvíle, kdy jsem se musela sama sebe ptát, jestli to nebyla chyba. Nebudu zde spoilerovat, ale knížka se dotýká velice citlivých témat, kvůli kterým jsem nejednou byla v šoku a hodně se mě dotkly. Nechápala jsem, jak rychle se jejich vztah vyvinul, vzali se, a kvůli Ryleho impulzivním reakcím na určité podněty, se začal hroutit.

Určitě knížku doporučuji. Nejen obětem domácího násilí, ale i těm, kteří chtějí šířit povědomí a trochu upozornit svět na to, že není dobré, když jsme lhostejní k věcem, které nás ač nezasahují, tak nejsou správné a hlavně se nám často odehrávají přímo před očima.

pohoda58
12.12.2022 5 z 5

Nádherná knížka, spisovatelka nezklame.

alinamalina
11.12.2022 5 z 5

Tahle knížka vás nejednou rozbrečí. A pokud jste jako já, mladí, naivní a nezkušení, tak pro vás knížka nebude ani předvídatelná a pokaždé vás překvapí.

Postavy jsou napsané tak skvěle, že si je zamilujete do jednoho. A pak vás autorka zlomí. A pak znovu. A znovu. A pro jistotu ještě párkrát.

Takže pokud vyhledáváte knížky, které vás rozbrečí, zničí a vy budete mít dva dny pocit, že váš život už nikdy nebude takový, jako dřív, můžu tuhle knížku jen doporučit!

ElikaS
08.12.2022 5 z 5

Knížky Colleen Hoover miluji, takže i když jsem tuto knížku četla už v minulosti, moc ráda jsem si poslechla i její audioknižní zpracování.
Knížka Námi to končí má velmi silný příběh a byla to jedna z mála knížek, kdy jsem si nebyla jistá, jak si vlastně přeji, aby to skončilo. Ryle byl neskutečně charismatický a už v první scéně na střeše jsem si ho zamilovala, bohužel se však ukázalo, že nejde dát jen na první dojem a jak těžké je se změnit. Atlas byl sympaťák zase úplně jiným způsobem. Oba vzbuzovaly neskutečné množství emocí.
No a když k tomuto silnému příběhu přidáte epilog autorky, tak to celé nemá chybu. Rozhodně doporučuji!

Lucinka6
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Když jsem četla knihu a na scénu přišel Ryle, skákala jsem radostí a strašně moc si přála, aby nakonec skončili spolu. V průběhu jsem názor na něj změnila (myslím, že to tak má většina z nás) a začala fandit Atlasovi.
Knihu strašně moc doporučuji, rozhodně se k ní vrátím.

LenkaMacak
20.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla jednoduše emocionální horská dráha. Ryle byl charismatický a jeho postavu jsem si okamžitě zamilovala. Lily opravdu miloval, ale zároveň v něm bylo tolik násilí a hněvu. Přála jsem si, ať se změní, i když bylo jasné, že tak to nefunguje. O to více jsem obdivovala Lily, za to, že našla sílu odejít. A ten epilog… moc se těším na druhý díl, hned se do něj pustím v originále.
Byla to moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední, dávám 5/5 a zítra mířím do knihkupectví.

miskaseverliska
19.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Nesnáším ji, miluju ji... Tohle vystihuje moje pocity po dočtení knihy, čekala jsem na její přečtení měsíce, čekání se ale vyplatilo. Měla jsem opravdu strach knihu číst, měla jsem strach jak to dopadne mezi hrdiny, co udělá Lily, jak se zachová, jestli se rozhodne správně a jak moc daleko Ryle zajde. Opravdu jsem si ji zezačátku musela dávkovat ale četlo se to tak rychle.. Tak moc jsem jim to přála, modlila jsem se aby se změnil. Jsem ráda za rozhodnutí Lily. Za epilog jsem vděčná. Vyvolalo to ve mně všechny emoce, občas (často) jsem měla chuť hodit knihou přes celý pokoj, to chování bylo neomluvitelné.. Ale s koncem jsme vlastně spokojená. Dávám 5/5 a všem ji moc doporučuju. Jen tady Colleen rozebírá opravdu důležité a citlivé téma, takže si myslím, že to pro někoho může být opravdu obtížné.

Sss708
18.11.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o domácím nasílí,díky ní si člověk více uvědomí, že vše není jen černobílé a ten epilog...

Zanda96
17.11.2022 5 z 5

Četla jsem tuto knihu v angličtině. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za týden.
Hodnotím ji strašně kladně, během čtení jsem se usmívala, zlobila, ale i brečela, vyvolala ve mně všechny druhy pocitů.
Ze začátku jsem si zamilovala postavu Ryla tak moc, že bylo opravdu těžké smířit se s tím, co dělá Lily a dokázala jsem se vcítit do situace, kdy Lily nevěděla, jestli mu odpustit nebo ne.
Velmi důležité téma domácího násilí, doporučuju :)

NiolaYY
17.11.2022 odpad!

(SPOILER) Musím uznat že knihou jsem tak trochu byla zklamaná, čekala jsem od toho více ale zamilovala jsem si hlavní hrdinku Lily . Hodně lidí tuto knihu chválí, to ano ale každý musel vědět co se na konci stane . Ani nevíte jak moc jsem to Lily a Rylovi přála, ale nakonec to bylo jinak . Knihu bych si asi nejspíš už nepřečetla a mám v plánu si od Colleen Hoover kupovat další knihu tak snad mě ta další kniha tak trochu nezklame tak jako tahle . Dávám 6/10 za hlavní hrdinku a popisování domácího násilí v rodině !