Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3072 716

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

Zuzka_Zuu
24.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Každý někdy takového Rylea potká i já jsem na pokraji dospělosti měla tu smůlu. Krásný, charismatický, se špatnou minulostí, kterému člověk začne pomáhat, protože cítí tu potřebu být hodný na ostatní a pak? Pak se jen snaží vymazat a omluvit jeden opilecký večer a říkat si, že se to stalo omylem. A víte co? Člověk opravdu musí plavat dál. :)
Kniha se mi líbila, samozřejmě. Byla psaná od srdce a z vlastní zkušenosti, takové knihy jsou nejlepší, dýchá z nich ta bolest, láska a další emoce a člověk prostě cítí, že to není jen vymyšlený příběh, ale je v něm špetka Pravdy.
Jsem ráda, že Lily v sobě našla tu sílu odejít, jako tehdy já :) takové malé, velké vítězství. Člověku se pak otevřou takové možnosti,. které předtím neviděl.
Věřím, že tato kniha pomůže mnoho ženám uvědomit si svoje chyby a nebo jako mě zavzpomínat si nad svou hloupostí a slepotou, ale kdyby nebylo bývalého přítele, nebylo by současného manžela a nebylo by našeho syna. Všechno zlé je v něčemu dobré. :)
Těším se na "Námi to začíná".

chaera
24.02.2023 2 z 5

Mé první setkání s Colleen Hoover a musím říct, že za mě docela zklamání. V první části mě příběh Lily a Ryleho absolutně nezajímal. Přišlo mi to uspěchané a nerealistické - konverzace byly jak vystřižené ze špatného filmu, absolutně jsem nevěřila, že by takto spolu mluvily dvě dospělé osoby. Ono všechny osoby se chovaly tak nějak afektovaně a jako karikatury, vyjma deníkových zápisů, kde se mi vykreslení postav líbilo více. A nebýt právě těch deníkových záznamů (příběh Lily a Atlase jsem četla jedním dechem), nejspíš bych se nedostala do druhé části a knihu odložila.

Druhá část je o hodně temnější a děj jde tak trochu stranou, aby udělal místo pro pocity a vnitřní pochody hlavní hrdinky. Myslím, že kdyby v takovém duchu byla napsaná celá kniha (zaměření na emoce místo snahy napsat "fantazii", do které se čtenářky mají vžít, jako tomu bylo v první části), bylo by to bezpochyby na 4 nebo 5 hvězdiček.

Abych to shrnula - první část ve mně vzbuzovala nutkání koulet očima. Vztah byl příliš hrr, autorka se nám snaží tvrdit, že se postavy milují až za hrob, ale kromě pár (ne moc kvalitních) postelových scén ta láska nejde nijak vidět. Kýčovité konverzace jdou překousnout jen těžko a dávají smysl pouze v denících (protože která puberťačka s deníkem nemá sklony být dramatická - já ve svých denících doteď mluvím, jako bych byla hlavní postava v coming of age filmu). Druhá část je sice lepší, ale ne zas o tolik lepší, aby zachránila mé hodnocení. 2.5/5

P3_tis
24.02.2023 5 z 5

Přestože mám ráda trillery, tak Colleen se okamžitě zařadila mezi mé oblíbené autory.
Píše velmi poutavě a každá její kniha vás nuti číst dal a dal, dokud nejste na konci.
Jako velký bonus vidím, ze knihy nejsou jen klasické romantické příběhy, ale vždy zpracovávají nějaké těžké téma. A ani tato kniha není výjimkou…

adabraz
19.02.2023 5 z 5

Ze začátku této knížky jsem myslela, že půjde o klasický "obyčejný" román. Musím ale říci, že jsem se spletla. Tolik emocí, situací a překvapujících událostí jsem nečekala. Opravdu mě moc překvapila, tím, jak dokáže chytit za srdce a jak skvěle je napsaná. Přečteno jedním dechem. Moc se těším na další díl. Doporučuji!

Karolína18
19.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha je neuvěřitelným způsobem čtivá a opravdu povedená. Vždycky jsem si myslela, že mám ráda špatné konce v knihách, a i když to tak autorka asi nezamýšlela, tohle pro mě byl špatný konec. Nejvíce mě frustrovalo to, že neexistovala varianta, jak by Ryleho chování šlo vysvětlit tak, aby z toho vyšel s čistým štítem. Nevím, jak bych se zachovala já, ale teda nálož přemýšlení ve mně zanechala kniha pořádnou. Fandila jsem Rylemu a možná i proto, že si sama neumím představit, že bych byla odvážná jako Lily a odešla, až mě to trochu děsí.

Miláček484
19.02.2023 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a jsem mile překvapená,moc se mi líbila,velmi čtivá a zvolené téma je silné a zároveň citlivé. Určité přečtu i další knihy.

Deia
09.02.2023 4 z 5

Priznám sa, že som očakávala nejaký thriller. Ani neviem prečo, asi som to označenie videla pri inej autorkinej knihe. Ale nakoniec ma veľmi bavila aj táto.
Chytila ma v podstate od prvej strany, aj keď spočiatku sa tam nič nedialo. Lily spozná Rylea, porozprávajú sa, dlho sa nevidia, Lily si plní svoj sen o kvetinárstve... Proste taká pohodička, ktorá sa čítala veľmi príjemne. Potom sa na scéne opäť objaví Ryle, dajú sa dokopy, istú dobu je to opäť pohodička, až kým nakoniec nie je... Lily sa mi ako postava páčila, bola správne svojská a hlavne rozumná, ja by som na jej mieste pravdepodobne reagovala tak ako ona. Tiež sa mi páčilo, že aj ostatné postavy sa správali rozumne, napríklad Alyssa, Rylova sestra, úprimne ma to celkom prekvapilo. Páčili sa mi aj denníkové zápisky mladšej Lily, ktorá prežívala svoje prvé zaľúbenie, tam som bola veľmi zvedavá ako to s Atlasom dopadne. Celkovo na mňa kniha pôsobila príjemne, aj napriek ťažkej téme, ktorá v nej bola (skvelo) spracovaná a bola to taká oddychová jednohubka. Myslím, že od autorky si ešte niečo prečítam :).

Kája041
03.02.2023 5 z 5

Tohle byla,už moje druhá kniha od autorky a asi o ní budu ještě hodně dlouho přemýšlet, stejně jako u té první.Líbí se mi,že autorka píše velmi čtivě,takže pořád chcete vědět co se stane dál.Vůbec nemůžu soudit rozhodnutí hlavních hrdinů,protože jsem nikdy v podobné situaci nebyla,ale musím říct,že Lily mi přirostla k srdci a přišlo mi,že se zachovala správně,o Atlasovi ani nemluvím toho jsme si,asi zamilovaly všichni. :)

Akťavs
31.01.2023 3 z 5

Kniha je čtivá a hlavní myšlenka dobrá, pokud je jejím cílem být motivační pro podobným osudem zasažené ženy . Jinak je dost předvídatelná, hlavní hrdinka mi byla sympatická, i když několikrát jsem si říkala, že takhle by se asi běžně člověk nechoval. Téma domácího násilí je hodně těžké, kromě žen trpí také děti, které mohou mít pokřivený vztah k opačnému pohlaví. Vysvětlení autorky , proč ženy setrvávají v takovém vztahu , lze pochopit, ale ne akceptovat. Násilí nelze tolerovat ze žádného důvodu. Styl autorky mě moc nezaujal , emoce byly sice popsány přesvědčivě, hodně věcí bylo ale příliš zjednodušených, a některé (např. erotické ) pasáže nezapadaly do stylu psaní a měla jsem pocit, že mají jen zvýšit atraktivitu a čtivost, každý má přece svoji představivost....Za mě 3hvězdy, opravdu jsem čekala více

Katiex2
29.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem se na tuto knihu těšila. Je velmi čtivá, příběh mě bavil, ale několikrát jsem fakt hlasitě vydechla a obrátila oči v sloup nad chováním Lily. Přiznám se, že Ryle mi byl nesympaticky uz od začátku (a to jsem o ději nic nevěděla, jen prostě typy mužů jako je on nemám ráda). Naopak Atlas to byl zlatíčko, a říkala jsem si, jak krásný život by Lily prožila kdyby byla s ním a Ryla nikdy nepotkala. Nejvíc wtf moment pro mě byl, když ji Ryle potřetí napadl (ano byla s ním i poté co ji napadl poprvé i podruhé), pokusil se ji znásilnit a zbil ji tak brutálně, že se nemohla ani zvednout. Atlas ji pomohl do nemocnice, kde se dozvěděla, že je těhotná. A to co jsem nechápala bylo, že si to dítě nechala. Ja bych na jejím místě šla hned na potrat, ohlásila to napadení na policii a s tím násilníkem zpřetrhala veškeré pouta, a byla s Atlasem. Mrzí mě, že se hrdinka nechovala víc jako silná osobnost. Po přečtení doslovu autorky to chapu, ale i tak mohla být Lily víc silná.

Míša2584
28.01.2023 4 z 5

Opět další kniha, o které se hodně mluví. Pro mě to byla prvotina této autorky, ale už teď můžu říct, že nebude poslední. Vyhovoval mi styl psaní, děj má spád, nutilo mě to číst dál a dál. Velice zajímavý děj, překvapil mě konec, který raději nebudu moc rozpitvávat, abych něco neprozradila. Za mě opravdu vynikající kniha a těším se na pokračování. :)

anndrra
27.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Do poslední kapitoly jsem si nebyla jistá tím, jak asi skončí. Silný příběh o velké lásce a silné ženě

Veronika2692
26.01.2023 5 z 5

Colleen je neuvěřitelná, já se od té knihy absolutně nemohla odtrhnout, četla jsem každou volnou chvíli, strašně jsem se těšila, pořád jsem chtěla vědět, jak to bude dál a dál a taky jsem příběh neskutečně prožívala s postavami. Mě se opravdu moc líbila, ostatně jako všechny ostatní knihy od Colleen, tuto bych ale dala na nejvyšší příčky rozhodně.

parvitas
20.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Nejdem dávať 1*, lebo nakoniec som knihu dočítala a som šťastná-prešťastná, že som ju nekúpila nikomu pod stromček, ale mám ju len požičanú. Asi to celé označím ako - bolo to ok. V skratke, taká evitovka. Ja skrátka nemám rada knihy o vzťahoch.

Takto, téma násilia v rodine je veľmi ťažká, vôbec sa autorke nečudujem, že bola emocionálne vyžmýkaná a dala do príbehu veľa zo svojho života. Ale asi som trochu cynik, lebo toto citové vyznanie na mňa nepôsobí, no rozumiem, že sa z toho potrebovala vypísať.

Hlavná hrdinka prežíva ťažké obdobie, po otcovom pohrebe sedí na streche vysokého baráku a rozmýšľa o smrti. (A trochu aj o svojej pohrebnej reči, keď otcovi nedokázala pripísať ani jednu pozitívnu vlastnosť.) Chlapík, ktorý sa na streche náhodou objaví, fajčí jointa, je neurochirurg a povie, že ju vlastne len chce ošukať. Nie, neospravedlňujem sa za tento slovník, on to zopakuje 2x a nahlas. Dievčine sa napriek tomu trochu aj páči, ale nepodľahne mu ihneď. Až po niekoľkých mesiacoch, keď sa náhodou stretnú znovu, on ju ešte trochu stalkuje a obháňa, až sa nakoniec po cca polročnej známosti zoberú. A keď ju udrie, ona mu chce odpustiť, lebo ho miluje... Žiarlivec jej dokonca vyčíta dávnu pubertálnu prvú lásku, ale aj to, že má od neho magnetku, telefónne číslo a tetovanie, písala si o ňom v denníku. A svoje neovládateľné násilné správanie odvodzuje napr. aj od toho, že omylom v detstve zastrelil svojho brata. (Wtf!?)
Neberiem to ako spoiler, lebo chlapík sa už na prvých stránkach sa o podobnom prípade zmieňuje a zdalo sa mi to akosi veľmi zdôraznené.
Toto je to, nad čím sa mám rozplývať?
Prečo so mnou nerobí nič pohľad na tohto charizmatického bohatého neurochirurga zameraného na kariéru, ktorý podľahne láske, aj keď do svojich cca 30 rokov mal len jednonočné známosti? Až tak vášnivo, že svoju milovanú sotí, zbije do bezvedomia a takmer znásilní? A ostane bez trestu?
A na druhej strane, je tu jej prvá (tínedžerská) láska. Chalan, ktorý stratil domov a ona ho vtedy pred rokmi zachránila... no jej oco ho takmer prizabil. (Niet nad toxické vzťahy v rodine, že?)
A odvtedy sa nevideli. Náhoda je sviňa, stretnutie po rokoch rozvíri spomienky. Tento však dostane samostanú knihu a šancu mať s hlavnou hrdinkou vzťah. (Hm, to bude ten druhý diel série asi.)
A keďže novinkám nie je koniec, je tu ešte jej neočakávané tehotenstvo.
Asi týmto nikoho neodradím, kto autorku miluje, tak ju bude aj naďalej. Tiež sa tu dočká aj pár šteklivých jemne erotických scén (radšej to čítať od 16+), aj pár vtipných prekáračiek (zlatá kolegyňa/švagriná a švagor), budú aj nejaké tie kvety a krv.
Čítalo sa to v podstate ľahko a rýchlo, bolo to klišoidné a predvídateľné.

kytarka
18.01.2023 5 z 5

Ach! Nemám slov! Nechápu proč se mi tato kniha nedostala do rukou daleko dříve. Tohle byl teda Příběh s velkým P. Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem ji nechtěla vůbec odložit. Dokonce jsem potřebovala kapesníky a to se mi stává jen u skvělých knih a tahle k ní rozhodně patří.

Cami.lla
18.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku a možná ještě v půlce mi knížka přišla jako další romantická oddechovka, ale postupně jsem ocenila, jak autorka zvládla tak lehkou formou zpracovat tak vážné téma. Konec pak byl skvělý a pro mě překvapivý.

Katt15
18.01.2023 5 z 5

krásné

PeťulaV.
17.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Poslední dobou mám štěstí na opravdu skvělé knihy a tahle je každopádně jednou z nich. Pro mě nová autorka, moje první zkušenost s ní a opět si ji hned po první knížce přidávám do oblíbených a jdu se poohlédnout po dalších jejích knihách. Je to úžasně emotivní příběh, který u vás vyburcuje všechny emoce tak, že ani nevíte, co si přát víc. Lily i Ryleho jsem si hned od začátku zamilovala a i když jsem věděla, co přijde, pořád jsem si moc přála, aby to dopadlo jinak. S ničím podobným jsem se naštěstí nikdy nesetkala a ani já jsem netušila, jaké to může být z pohledu té týrané osoby a hlavně, proč kolikrát nejde odejít. Autorka to dokázala napsat tak skvěle, že by i čtenář tomu násilníkovi snad odpustil a dával mu dál a dál nové šance. Při čtení mi bylo smutno, cítila jsem neuvěřitelnou lítost a přála si, ať se Ryle změní, i když to se asi stává zřídka. Ale i jsem pak byla strašně hrdá na Lily a její odvahu se vzepřít. Plná emocí jsem hltala každou stránku a čekala, jak to celé skončí. Atlas pro mě byl ztělesněním lásky a dobra a přála jsem mu strašně moc štěstí, jenže to jim všem.. Ale přiznám, víc bych si asi přála nějakým zázrakem pomoct Rylemu. Vím, je to chyba, ale trhalo mi to srdce na kusy. Epilog určitě nevynechat, dost toho vysvětlí a poděkování otci mě pak zasáhlo znovu. Za mě emoční horská dráha, naprosto skvělá kniha, procítěná, skvěle napsaná a nemůžu jinak, než za 5* a DOPORUČUJI.

AndreaOn
13.01.2023 5 z 5

Pěkné a pro podobným osudem zasažené ženy by moha být motivační...

Schary
11.01.2023 3 z 5

Čtivá kniha s myšlenkou, ale čekala jsem víc podle hodnocení a recenzí.