Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3136 3136

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

JanickaP
18.06.2019 5 z 5

Nezkalama jako predesle knihy. Tak realny pribeh, i kdyz jsem doufala az do konce knizky, ze to bude trochu jinak. Nemuzu vubec rici, ze bych pribeh predpokladala. Spoiler......................

Fakt jsem si prala, ze se R. zmeni a ze mu da Lily sanci, samozrejme mu ji dala, jen jsem proste v tom tak realnym pribehu cekala, ze ta laska ty hory opravdu prenese a vse bude tak, jak ma. Kazdopadne Lily obdivuji, protoze si nedovedu představit odejit od cloveka, ktereho milujete, ale nekdy to proste nestaci. Miluji Colleen a jeji pribehy.

Damonka12
17.06.2019 4 z 5

Kniha byla stejně čtivá jako všechny ostatní autorčiny knihy. Za mě ale slabší než všechny její knihy. Dojem mi možná zkazilo to že jsem věděla, co se stane už dopředu. Jinak byla kniha skvělá. Jděte do ní bez přečtení recenzí. Ideální by bylo nečíst ani anotaci a pak by kniha podle mě byla dokonalá.

Knihomolka728
14.06.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Colleen❤️. Jsem neskutečně ráda že jsem si ju mohla přečíst.
Doporučuji si přečíst.

Malíček
11.06.2019 5 z 5

Za mě zatím asi nejlepší kniha od této autorky. Silné téma skvěle a čtivě zpracované.
Colleen je pro mě obecně jednou z nejlepších autorek young adult romantiky současnosti, ale tohle? To je opravdu nádherně napsaný příběh, který se výborně čte, není úplně tak předvídatelný a člověka rozhodně obohatí.
Doporučuji všem!

malazluta
06.06.2019 5 z 5

Opět silné téma, tentokrát okořeněné tím, že se autorky osobně dotýká.

JessieEx
05.06.2019 5 z 5

Na mém pomyslném žebříčku nejlepších (současných) romantických knih obsadil první místo už před nějakým časem román Jediné pravé lásky. Ten se ale bude muset o své prvenství ode dneška dělit s Colleen Hooverovou. Překvapivě oba romány jsou si navzájem velmi podobné. Ne zápletkou, která je úplně jiná, ale atmosférou a tím jak na mě působily. Když jsem knížku otevírala, vůbec jsem nečekala, že ji neodložím, dokud nebude přečtená. Bylo 10 hodin večer a já už pociťovala únavu, chtěla jsem do knihy spíš jen nahlédnout. Jenže to bylo jako droga, musela jsem otáčet další a další stránky. I když mým oblíbeným žánrem jsou napínavé thrillery, většinou nejsem ochotná obětovat jim spánek tak snadno jako v případě příběhů podobných Námi to končí. Začátek sice působil jako otřelá červená knihovna, přesto mě moc bavil. Postupně byl příběh hlubší a silnější a úplně mě smetl. Asi ještě u žádné jiné knihy jsem tolik nebrečela! Líbilo se mi pojetí tématu z jiného úhlu (ne, nechci tady prozrazovat jako ostatní to téma, protože to považuji za spoiler) a vůbec mě nepřekvapilo, že uvažuju stejně jako hlavní hrdinka a téměř až do posledních pár stran bych se asi chovala úplně stejně. Konec mě dorazil, stejně jako u Jediných pravých lásek jsem si přála jiný. To, že si v takových románech většinou oblíbím "záporáka" je nejspíš námět k vlastnímu zamýšlení :)
Doporučuji! Sama si podobné romány můžu dávkovat maximálně dvakrát do roka, protože mě dokážou úplně sešrotovat...

kalinka99
05.06.2019 5 z 5

Krásná kniha. Konec mě naprosto dostal. Čekala jsem, že to klasicky dopadne šťastně, že jsou si hlavní hrdinové předurčení. Několikrát se mi i tlačily slzy do očí. Řekla bych, že tohle je zatím nejlepší kniha od autorky. Zvlášť, když psala o vlastní zkušenosti s domácím násilím.

natalusak
01.06.2019 2 z 5

OBSAHUJE SPOILERY

Když jsem zjistila, že vychází nová kniha od Colleen, byla jsem natěšená a musela jsem si ji koupit, ačkoliv jsem od ní předešle četla jen Odvrácenou tvář lásky, která mě nadchla, což se ale o Námi to končí nedá říct. Začátek knihy i průběh knihy byl nádherný - poznání na střeše, opakované setkání po delší době. Knihu jsem si užívala, jak jen to jde, dokud nepřišly první výbuchy Rylea a pozdější uhození. Zde pro mne Ryle skončil a znechutil se mi. Dočetla jsem knihu jen z důvodu Atlase - prolínání příběhu minulostí se současnosti, kdy se opět s hlavní hrdinkou setkali.

Je možné, že jsem ještě mladá a knížku hodnotím jinak, než lidé okolo mě, se zaměřením na domácí násilí.
Proto nechci knihu hned zavrhnout a nedoporučovat pro všechny, zřejmě budu muset ještě chvilku počkat.

popelka595
31.05.2019 5 z 5

S domácím násilím jsem se poprvé setkala na praxi v rámci studia sociální práce. Když bych měla říct nahou pravdu, opravdu mě tenkrát ty ženy svým způsobem uvažování rozčilovali, vůbec jsem se do nich nedokázala vcítit. A to až do dneška, kdy jsem dočetla tuto knihu a kdy naopak začínám konečně chápat a obdivovat každou silnou ženu, která se dokáže domácímu násilí postavit.
Kniha je to opravdu jiná, žádnou takovou jsem od Coleen Hoover ještě nečetla. Možná právě proto, že tahle autorka má stále čím překvapit..

tinka99
30.05.2019 5 z 5

Nemám slov... Je to 6. knížka od Colleen, kterou jsem četla... 6. knížka, kterou jsem si naprosto zamilovala... 6.knížka, která mě absolutně dostala...❤️
Na knížkách od Colleen mě baví to, že vždycky přijde něco nečekaného...originálního... ❤️

gossipavlina
29.05.2019 3 z 5

Jako 18-iletá bych asi hodnotila jinak. Takže moje hodnocení je asi třeba brát trochu s nadhledem, neb nejsem cílová skupina. Ale tohle byl uragán emocí, zbytečně přeslazené. Ryle nereálný, pan (ne)dokonalý. Ty jeho citové výlevy, až mi bylo za něj trapně.
Na konci jsem spisovatelku pochopila. Vypsat se ze své bolesti.
Jako odpočinkové čtení, proč ne. Kniha je příjemně čtivá.

Ditula
28.05.2019 5 z 5

Když jsem si jí kupovala, měla jsem za to, že to bude oddychové a se zajímavým příběhem jako předchozí autorčiny knížky. Jaké bylo mé překvapení... kniha byla velmi čtivá, nešlo se odtrhnout a člověk musel pořád číst, protože jsem byla zvědavá, co bude dál... Klobouk dolů před autorkou, že dokázala takhle sepsat do knížky a podle svých zkušeností téma domácího násilí. Musím říct, že velmi oceňuji, že se takové téma dostává k mladým lidem a že v doslovu jsou napsané i odkazy, kam se lidé mohou obrátit pro pomoc. Skvělý! Myslím, že knihu pár dní nedostanu z hlavy.. :-)

Nikyna8
28.05.2019 5 z 5

Velice silná kniha od které se nedá odtrhnout. Krásná zároveň smutná, dechberoucí, plná emocí síly,lásky.....

SiMa996
27.05.2019 5 z 5

Ďalšia kniha, ktorá ma úplne dostala, zbožňujem túto spisovateľku! ;)

a.a.candys.life
26.05.2019 4 z 5

Řekla jsem si, že si dám něco oddechového a ono houby. Kniha mě naprosto překvapila!! 4,5*/5*

vanilka231
26.05.2019 5 z 5

Noo... tak za mě nejlepší kniha autorky.
Klobouk dolů, že psala ze svého vlastního života... Nádherná kniha a zároveň hrozně smutná... Chvilkama jsem až tajila dech a bála se stejně jako Lily. Krásně byly vykresleny pasáže pro Ellen.
Za mě plný počet a doporučení!

Alienn
25.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha, u které doporučuji dočíst si i doslov. Autorku mám moc ráda a vždy hladově čekám, na každou její knížku. Moc se mi líbí, že ač je to v podstatě romantické čtení, není to jenom romantika, vždy je tam něco navíc. V této autorka otevírá další vážné téma a to domácí násilí.

Krisařka
21.05.2019 3 z 5

Přesto, že pro mne kniha ze začátku byla trošku slabší, rozjela se tak, že se mi moc líbila. Super oddychovka. Nicméně si nemohu pomoci, ale Ryle mi připomínal komplikovaného pana Greye.. Každopádně od autorky si přečtu i něco dalšího, protože to vlastně bylo pěkné čtení. A hlavně mi opět došlo, že každá máme svého Atlase, ale málokterá se s ním opět setká.

Knižní střípky
21.05.2019 5 z 5

Tak toto byla hodně silná kniha. Silná svým příběhem. Příběhem o domácím násilí, sepsaný někým, kdo si tím sám prošel. O to více je kniha cennější. Příběh Lily, Rylea a Atlase se četl jedním dechem. Láska to byla obrovská, ale bohužel i velmi nebezpečná a zraňující. Byly zde skvěle popsány Lilyiny myšlenky, kdy se rozhodovala, co je správné. Jsem moc ráda, že se rozhodla tak, jak se rozhodla a má můj obdiv za to, že to dokázala. Nebudu prozrazovat více, snad jen to, že příběh rozhodně stojí za přečtení, myslím, že ve mě bude ještě dlouho doznívat.

marketa4469
17.05.2019 5 z 5

Tahle kniha mě úplně pohltila. Celou dobu jsem v napětí očekávala, co bude dál, jak se hlavní hrdinka rozhodne. Neustále jsem odolávala, abych se nekoukla na konec knihy ???? ale vydržela jsem to a stalo to za to!