Námi to končí

Námi to končí
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3146 3146

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

J.x
02.08.2019 4 z 5

Nesdílím stejné nadšení jako v ostatních komentářích. Čtvrtou hvězdičku jsem přidala jen kvůli tomu konci a dovětku autorky.

annettka1098
30.07.2019 5 z 5

Nevím jak to autorka dokázala, ale během 4 dní jsem si znovu prožila pubertu, zamilovala se, byla nešťastná, byla jsem zmatená a každou chvíli fandila někomu jinému.... ze začátku jsem si říkala, že je to docela klišé, pak že je to až moc young adult…. Ale nakonec! Nakonec jsem nemohla přestat číst. Každou chvíli jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Vlastně jsem sama nevěděla, jaký konec je ten správný. Nemohu jinak, než knihu doporučit.

makyla
28.07.2019 5 z 5

Krásná kniha, přečtená za jeden den.
Určitě doporučuji přečíst. Téma palčivé, ale je nutné o něm mluvit - domácí násilí. Lily prožila dvě zásadní lásky svého života. Jako patnáctiletá tajný vztah s osmnáctiletým Atlasem. Za osm let jí do života vstoupí Ryle. Víc nechci prozrazovat, abych nepsala spoilery.

Efča59
23.07.2019 5 z 5

Tohle si přečtěte. Všichni a povinně. Kniha o tom, co dokáže se vztahem dvou lidí a jejich dětí udělat domácí násilí. Jak těžké je opustit člověka, kterého milujete. Jak se celý život, který se zdá ideální, může během pár vteřin proměnit v peklo Tato kniha ve mně bude dlouho rezonovat, četla jsem ji se zatajeným dechem. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

Market = )
23.07.2019 4 z 5

So sad. Hezky zpracovaný důležitý námět, přečtení doporučuju už jenom proto, abyste se nad tématem zamysleli (nebo teda spíš zamyslely :-) ) z jiného pohledu. Strašně prima postavy, dialogy, prostředí... Jen to téma bohužel vylučuje klasický dobrý konec, no :-(.

Kamilajznik
23.07.2019 5 z 5

Vyborna kniha, desive tema. Vubec jsem netusila, ze to nabere takovy smer a vicemene cekala trochu jiny "hepac". Ale autorku radim mezi sve oblibence. A chystam se na dalsi knihu :-)

Lucika002
19.07.2019 5 z 5

Už delší dobu jsem neměla šťastnou ruku při výběru knihy, kterou bych přečetla jedním dechem a ihned mě vtáhla do děje, ale Colleen se to podařilo.
Nádherná kniha (jako vždy) a všechna čest autorce!

Kudík
17.07.2019 5 z 5

Jedná se o mé první setkání s touto autorkou. Po této knize vím, že nebylo poslední.
Děj je napínavý, prolíná se současnost s minulostí. Nyní „květinářka“ Lily a neurochirurg Ryle, tehdy mladá Lily s bezdomovcem Atlasem. Konec je rychlý. Hlavní témata jsou láska a násilí. Přečteno za 1,5 dne. Těším se na další tituly této autorky.

Domča153
13.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila jako všechny od této spisovatelky ale konec mě zklamal. Začátek knihy se poměrně táhl (příjemně táhl bavil mě) a konec byl na můj vkus až moc rychlý. Ocenila bych na konci dalších pár stránek věnovaných Atlasovi a Lily. Například i odhalení Atlasovi o tetování Lily. Celkově jejich nové sbližování.

kaculliv
13.07.2019 5 z 5

Ach, úžasná kniha! Přečteno za dva dny.

ivanaci
13.07.2019 4 z 5

Téma domácí násilí a skvělý dovětek autorky

Monika164
10.07.2019 5 z 5

Jsem úplně dojatá .Knihu jsem přečetla jedním dechem.Vůbec jsem netušila co mně čeká.
Kniha plná emocí ,lásky a bohužel násilí. Moc doporučuji a
určitě to není moje poslední kniha autorky.....Děkuji

gitty
09.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha, chvílemi mě mrazilo. Příběh byl napínavý a knihu jsem vůbec nemohla odložit. Dostaly mě i ty poznámky autorky na konci knihy. U knížky jsem si i pobrečela. Je dobře, že se o tomto tématu píše a když vám to ještě podá někdo s osobní zkušeností, vznikne takto skvělá kniha. Doporučuju.

Romča11
09.07.2019 5 z 5

Tahle kniha je skvělá! Hrozně moc čtivá (zhltla jsem ji za 3 dny), má krásně vykreslené postavy, do kterých se hned vžijete, autorčin styl psaní je plynulý a hlavně se snaží o osvětu v dalším problému, který trápí naši společnost - domácí násilí. Snaží se vysvětlit, proč pro ženu není prostě tak jednoduché odejít od muže, který jí ubližuje. Není prostě jednoduché toho muže opustit, protože ho milujete. Stojí to hodně sil, zničit šablonu.

1casper
05.07.2019 5 z 5

Příběh trojúhelníku Lily, Ryle a Atlase mě vtáhl do děje a nepustil. Do konce knihy jsem netušila, jak příběh dopadne....

Přečteno za 2 dny na pláži na dovolené. Doporučuji.

Spoiler: netušila jsem, že sama autorka si prošla dětstvim v rodině s domácím násilí.
Klobouk dolů, jak příběh uměla zpracovat.

Petra17
03.07.2019 5 z 5

Silné a dojemné jako všechny knihy od této autorky... Její knihy zanechávají silné emoce

Pája699
02.07.2019 5 z 5

Otočila jsem poslední stránku této úžasné knihy a nemám tak nějak slov....prostě wow wow wow. Knížka mě úplně dostala, slzička ukápla...byla to moje první knížka od této autorky a určitě ne poslední. Nejde mi ted pořádně vyjádřit slovy, co po přečtení knížky cítím...určitě doporučuji dalším čtenářům :-)

llllucka
27.06.2019 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. I přes závazná témata se četla sama. Autorku obdivuji, že nám ukázala domácí násilí i z jiné strany. A doporučuji přečíst i dovětek autorky.

anetka.repova
22.06.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.

Kniha byla tak krásná, nejednalo se o klasicky preslazenou knihu o lásce. Laska tu byla, ale nenásilnou a milou formou.

Kniha se mi moc líbila, škoda jen toho konec, kdy mi přišel dost uspěchaný.

Jinak moc krásná kniha.

vandalindakova
19.06.2019 4 z 5

Tahle kniha měla velmi těžký úkol. Jelikož jsem od Colleen četla Možná jednou, která se mi vůbec nelíbila, tak tato kniha byla pod velmi kritickým pohledem. Ale obstojně to ustála a tím u mě vrátila autorku do hry.