Na východ od ráje

Na východ od ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14507/bmid_na-vychod-od-raje-qX1-14507.png 5 1975 331

V obsáhlé rodinné kronice, zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku, se autor nechal inspirovat biblickým příběhem Kaina a Ábela. Děj se odehrává v údolí Salinas v Severní Kalifornii a román je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Kniha byla úspěšně zfilmována.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

East of Eden , 1952

panjan
01.10.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Za každou etapou svého života, přečíst znovu Na východ od ráje. Četl jsem ji zatím 2krát.Timšel.

konvalinka2
22.09.2011 5 z 5

Je to má nejoblíbenější knížka asi od patnácti a stále se k ní vracím. Je prostě nádherná, stále živá a aktuální, nejkrásnější postava pro mě je Lee a jeho příběh je nejtragičtější.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

"TIMŠEL" = můžeš..
Nádherná kniha o životě Adama Traska a jeho rodiny.. Hlavně když se do příběhu vloží Cathy, správně zrůdná mrcha..=) A co jejich děti, dopadnou jako Kain a Abel? Paráda!

Kvikvinka
16.04.2011

Kniha, která člověku něco dá a zanechá v něm stopu. Skvělé čtení.

Kvothe
16.03.2011 5 z 5

Krásná kniha, která může lehce vyděsit svou délkou a častým zařazením do povinné četby. Jedná se však o jednu z vyjímek seznamu nudnosti typu Labyrint světa a ráj srdce. Až ná pár prvních stran je kniha neskutečně čtivá a čtenáře doslova pohltí. Kvalita je nesporná a na konci vás téměř zamrzí, že je již konec. Timšel....jednoduché slovo plné významů. Něvěřte učitelům, který tvrdí, že se jedná o parafrázi Kaina a Abála - to je jen minimum knihy. Linek je tu nespočet a každý si najde tu svou. Je to velké dílo o člověku samotném. Doporučuji.

anděla
26.01.2011 5 z 5

Možná nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Vřele doporučuji úplně každému, koho zajímají hluboké lidské příběhy.

stoffard
04.01.2011 4 z 5

Bezvadné dílo. Člověk musí někomu fandit a Cathy je opravdu zlounka, jedna z nejlépe propracovaných charakteristik vůbec. Čtivá klasika.

Stammel
24.12.2010 5 z 5

Tohle je pro mne vzor velkého románu, o kterém můžu přemýšlet od rána do večera a stejně nepochopím, jak mohl Steinbeck vymyslet příběh tak krásně a dobře a chytře zachycující, jak se člověk potýká se zlem v sobě i v druhých.

V mnoha ohledech dokáží nezapomenutelné postavy této knihy nasadit laťku, jíž poměřujete život, zase o něco výš. Dobrák Sam, který je schopný udělat cokoli proto, aby vyvedl Adamův život ze slepé uličky. Filosof Lee a jeho nádherný otcovský vztah k Abře i jeho význam pro vyznění celého příběhu, oslavujícího zodpovědnost člověka za svůj osud. Caleb a jeho odvážný boj s vlastním osudem, tak strhující v době, kdy kolem sebe slyšíme jen rezignované povzdechy "já jsem prostě takovej". To jsou jen špičky tohoto skvostného ledovce.

"Timšel", neboli "můžeš" je jedno z nejkrásněji zvolených mott v mě známé literatuře.

I.Zi...
30.11.-0001 5 z 5

Skvělý příběh, který má děj i myšlenku

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Smutný příběh je podobenstvím biblického příběhu Kaina a Ábela. Dva bratři, z nichž jeden je milován daleko víc, než ten druhý a co z toho vzejde.

Li@
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Mám ráda děje, kde je více generací a toto je jeden z nejlepších. Viděla jsem i v divadle ABC. Skvělé zpracování. Doporučuji.