Na východ od ráje

Na východ od ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14507/bmid_na-vychod-od-raje-qX1-14507.png 5 1975 331

V obsáhlé rodinné kronice, zahrnující události od války Severu proti Jihu až po první světovou válku, se autor nechal inspirovat biblickým příběhem Kaina a Ábela. Děj se odehrává v údolí Salinas v Severní Kalifornii a román je pohledem do lidského nitra dvou bratrů. Kniha byla úspěšně zfilmována.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

East of Eden , 1952

niknikita
26.02.2014 5 z 5

Moje oblíbená klasika - od Steinbecka nejlepší a kupodivu se tentokrát povedla taky filmová verze.

petaSk
01.01.2014 5 z 5

Barvitý román s mnoharozměrnými postavami, skvělými dialogy a příběhem.

Staňule48
07.12.2013 5 z 5

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih, určitě se k tomuto románu chystám jednou vrátit:)

vladysX
06.12.2013 5 z 5

Velmi silný román, jeden z mých nejoblíbenějších, jednou za čas se k němu vracím a stále ten příběh prožívám znovu.

domi88
03.12.2013 5 z 5

Tenhle příběh neměl chybu. Tak krásné postavy,tak moc hezky vykresleny, až jsem měla pocit, že to jsou moji příbuzní :)

Terry11
02.12.2013 5 z 5

Ten symbol biblických bratrů - Kaina a Abela, který je rozvíjen přes tři generace, to je prostě mistrovské. Steinbeck píše tak poutavě, tak originálně, jeho postavy jsou tak zajímavě charakterizovány, že je člověk má jak na dlani. Byla jsem z knihy nadšená! Pak jsem zkoukla film a mohla jsem číst nanovo. Už nic od něho mě tak neuchvátilo.

Klarinetka
05.11.2013 5 z 5

Pro mě osobně nejsilnější kniha v mém životě... rozhodila mě ne na dny, ale na týdny... a takový "dopad" na mě jiná kniha ještě neměla....

Tétéčko
23.10.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem si po letech přečetla znovu a zase se mi líbí. Moc. A nejvíc miluju toho Číňana.

julythreemosen
13.10.2013 5 z 5

Krásná kniha. Když už jsem konečně našla čas dočíst ji, nemohla jsem přestat. Dojemný příběh, a pravdivý. Doporučuji všem.

l.ennca
02.10.2013 5 z 5

Výborná kniha.

Edana
03.09.2013 5 z 5

Mistrovsky napsaná kniha, která vyniká nejen vytříbeným stylem, ale také nesmírnou bohatostí myšlenek a příběhů - v dokonalém souznění. Začátek byl sice trošku náročnější a konec maličko slabší (takový... useknutý), ale stejně mám chuť si knihu přečíst ještě jednou. Minimálně.

janucha
27.08.2013

Můžu se jen připojit. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji jako hodně mladá, ovlivněná úžasným filmem s Jamesem Deanem, /viděla jsem ho v biu Ilusion/ a pak ještě jako dospělejší před čtyřicítkou, kdy jsem knihu vnímala jinýma očima
a také v kontextu vlastní rodiny, kdy si člověk uvědomí že krev není voda a musí se vyrovnat se svou rodinou, s tím, že si nese rysy obou rodičů a taky po nich zdědil určité vlastnosti atd.... Úžasné postavy Adama, Leeho i obou bratrů a pak samozřejmě Cathy-skvělé vylíčení zlého člověka. Navíc je to tak hezky napsané......lze jen doporučit k přečtení

bonifacka
08.07.2013 5 z 5

Šest hvězd :-) krása.

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Nádherný příběh - biblické podobenství Kaina a Abela. V autorově podání však není jednoznačně určen ten zlý a ten dobrý. Jak autor říká - "všichni jsme potomci Kainovi". Odnesla jsem si z této knihy hlavně přesvědčení, že sice existuje jisté předurčení - člověk se narodí do určité doby a do určité rodiny, záleží však jen na něm, jaký z něho bude člověk. "Můžeš překonati ďábla v sobě". Pro mě je to asi nejkrásnější román ze všech, které jsem četla.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Jedna z prvních knih, co jsem přečetla na doporučení naší paní profesorky....nejdřív tak trochu se skepsí ....pak nadšená ... díky této knize od té doby pak už jen knihy na doporučení od paní profesorky :-D .... zkrátka úúžasná kniha.

Gizminek
14.06.2013 5 z 5

Je to jedna z knížek, u kterých si několikrát za přečtení u jednotlivých vět a odstavců říkáte: "Jak je vůbec možné, že může někdo něco tak krásně napsat?" A nechápete, že se to někomu "jen tak" urodí v hlavě.... tak jako mně se například ve volné chvíli v hlavě urodí třeba ingredience na můj nákupní lístek, tak někomu takto nedostižně krásné věty - není to spravedlivé :))

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Perfektná kniha, ktorá Vás vtiahne do deja a pred Vami sa rozprestrie dokonalý príbeh o nedokonalých ľuďoch, o vzťahoch, citoch, drsnom živote a v neposlednom rade aj láske v rôznych podobách.
Steinbeck vystihol atmosféru s vernosťou tak silnou, že ešte po prečítaní vidíte v duchu nie len prostredie, ale všetky postavy a udalosti, ktoré s ňou prežijete.
Každý má v tomto obdivuhodnom príbehu svoje jedinečné a nezameniteľné miesto.
Navždy vo mne ostane Samuel Hammilton a neskutočný Lee, ktorý bol pre mňa tým najnepredvídatelnejším človekom. Lee je postava, ktorá zaujme už na začiatku, ale až na konci si uvedomíme jej zmysel, múdrosť a nenahraditeľnosť v jednom z najdokonalejších románov, aké som mala možnosť čítať.

vipera
07.06.2013 4 z 5

"Pohodlně se usaďte a poslouchejte, co vám budu vyprávět"...Tak by se asi daly popsat veškeré Steibeckovy knihy. Při jejich čtení mám pocit, že mi někdo vypráví strhující příběh, který vás naprosto uchvátí. Stále chcete slyšet víc, ale zároveň se nechcete dobrat konce...Jsem ráda, že "Na východ od ráje" byla moje první Steinbeckovská kniha, ale rozhodně nebyla poslední.

Ikkju
13.05.2013 5 z 5

Četl jsem v období kdy mě fascinovaly drogy (naštěstí jen akademicky), zážitek byl číňani na opiu studující bibli v hebrejštině, i tajemná lahvička "spolkni mě" sadomasochisticky zaměřené ženy, která pro ni byla vstupenkou z kruté reality do snového světa pohádek a trpaslíků... Když si na knihu vzpomenu, cítím přívětivou příchuť domova, ikdyž se spodními tóny, které se v sebeklidnější domácnosti občas objeví...

kam-pak
08.05.2013 5 z 5

jedna z nejnádhernějších knih, jakou jsem kdy četla. Ano, takovýto komentář se tu velmi často opakuje, takže jen znásobuji doporučení pro přečtení této úžasné knížky.