Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7815 1631

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Paja11.11
28.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla dvakrát a musím říct, že čím jsem starší, tím na mě působí jinak. A to způsobem, kdy jsem poslední čtvrtinu knihy proplakala a i když by se dalo říct, že je to příběh lásky jako z pohádky, tak není přeslazený, jelikož zde „bolest vyžaduje procítění" a autor píše tak skvěle, že se to člověka dotkne a bolest procítí s hlavními hrdiny. Nádherná a čistá kniha.

Lily101
27.01.2021 5 z 5

I jako rereading dobré čtení. Byť trochu guilty pleasure pro mě.

Stanas513
25.01.2021 4 z 5

Na obálce jsou dvě srdce, bála jsem se, že to bude něco jako červená knihovna. Byla jsem mile překvapená, jakým lehkým stylem je příběh napsán. Dokonce mi i slzička ukápla... Hezký příběh.

kululinka
24.01.2021 4 z 5

Ještě než jsem knihu přečetla, viděla jsem film, ale to nijak nezmenšilo můj zážitek. Kniha je prostě krásná, dostala mě. A to ani tak spíš dějem , který je plný různých klišé, trochu vyumělkovaných situací, několika pro mě důležitých nejasností a určité předvídatelnosti, ale spíš tou nádherou jazyka. Autor si zajímavě hraje se slovy a dokonce se mu povedlo i pár krásných, ač někdy trochu přeslazených citátů a zajímavých myšlenek. Není to nic světoborného, ale ve výsledku vlastně moc pěkná, příjemná a čtivá kniha.

Monike
21.01.2021 5 z 5

Smutne ale krasne tema!

Sabina335
21.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Moc krásně napsaný příběh mladé dívky s rakovinou. Svou diagnózu bere velmi smířeně. Nechce ublížit lidem okolo seve - své mámě a tátovi. Na podpůrné skupině potká chlapce, který se do ní zamiluje, ale ona se zdráhá, protože mu nechce ublížit tím, že umře. Nakonec je osud spojí a prožijí navzájem pár moc krásných dnů dokud opět nezasáhne krutý osud.

nangijala
15.01.2021 4 z 5

Působivá kniha. Nepotkala jsem mnoho knih takovýmto způsobem pojednávajících o nemoci, o smrti, o umírání a vlastně hlavně i o životě. Autorův styl mi vyhovoval a oceňuji ústřední motiv nedokončené knihy a jejího poselství. Možná je to jen můj pocit, naštěstí nemám zkušenost osobní, ale postavy mi připadají až neskutečně moudré, smířené a silné. Možná s vědomím vlastní konečnosti opravdu člověk zmoudří, ale nepřipadalo mi to v některých chvílích uvěřitelné. Nebrání mi to ale v tom, abych ten příběh prožívala se zatajeným dechem, soucítila, doufala v zázrak nebo abych v dojemných chvílích setřela slzu.

Meg1
12.01.2021 5 z 5

Knihu jsem na jedné návštěvě jen tak vytáhla z kamarádčiny knihovničky aniž bych předem tušila co čekat,a druhý den jsem si ji ospalá z "pročtené" noci vezla domů :-) Jednoduché téma, příběh postaveny na milostem vztahu dvou lidi s rakovinou, je však dobře propracovaný a charakter obou hlavních postav se mi velmi libil, stejně jako hluboký vztah, který mezi sebou dokázali navzdory nemoci vytvořit. Na konci samozřejmě ukápla i slza a ať si každý říká co chce i takové knihy je občas třeba číst.

Annannas
11.01.2021 5 z 5

Je velmi zvláštní napsat o knize, která je o umírání, že je krásná, ale tato kniha je opravdu taková.

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Jeden z nejsilnějších příběhů.. Greenovi patří právem titul zakladatele YA :)

Eridan
01.01.2021 5 z 5

Příjemná, vtipná a dojemná kniha o nelehkém tématu umírání a rakoviny. Postavy jsem si zamiloval. Dějová linka s pokračováním knihy Císařský neduh mě bavila i napínala. Závěrečné myšlenky byly fajn. Žádný zbytečný kýč, spíš nadhled.

Pasadenka
28.12.2020 3 z 5

Tohle je taková ta knížka z povinnosti. Film mě potkal už asi 3x – romantická duše – klidně mě ukamenujte! :D A asi jo, film knížku adaptuje docela věrně a jen málo vynechává. Knížka samozřejmě dokresluje niterní prožívání postav, které se mi silně pojí s jejich filmovými protějšky – no co? Je pro mě těžké knížku hodnotit jako by film nebyl! :)

Ale trošku smířlivěji a bez legrace. Hezký uplakaný malý příběh o vyrovnávání se se smrtelnou nemocí a prožíváním první lásky – která je tak jako tak ta nejintenzivnější! :P A i když mě to bavilo a i slza, či dvě ukáply, stále se jedná o docela obyčejnou knížku. Rozuměj, napsanou dobře, ale hrozně ohranou, takže za mě lepší průměr. 3 hvězdičky.

KatyM.
26.12.2020 4 z 5

Krásně napsaný dojemný příběh.

knihomolka74
25.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha, dojemný příběh. Skvěle napsaná. Viděla jsem i film, ale kniha je kniha.

barbora1583
20.12.2020 5 z 5

Dojemné, krásné, čtivé. Silný příběh, krásně napsané.

Amees
10.12.2020 5 z 5

Knížku jsem si vzala na letní dovolenou a nelitovala jsem. I když by jste se měli na dovolené smát, odpočívat a radovat. Tak já brečela, smutnila, soucítila a držela všechny palce. Ale když jsem se povznesla nad tragédii, která ty mladé lidi provází a podívala se hlouběji, do jejich duší. Smála jsem se, radovala a byla vděčná za to malé nekonečno, které jim vesmír daroval.. :-)

adel_pe
10.12.2020 4 z 5

Krásná a hrozně smutná knížka.

Uma
02.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha, která je lepší než filmové ztvárnění. Musím přiznat, že ten konec mě rozsekal.

Andulino
01.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Doporučuji všem! Kniha se mi velmi líbila, nicméně ze začátku jsem byla trošku zklamaná. Čekala jsem podle recenzí a ohlasů něco trošku jiného. Nevyhovoval mi způsob vyprávění. Ale pak jsem si uvědomila toto: Jak jinak by mohla šestnáctiletá dívka popsat svou nemoc? Jak jinak by vyjádřila svoje pocity? Vždyť John Green to napsal naprosto perfektně! Od toho momentu mi kniha ubíhala strašně rychle, užívala jsem si výlet do Amsterodamu, bála se o hlavní postavy a modlila se, aby nikdo z mých blízkých touto strašnou chorobou neonemocněl.. (Teď prozradím něco z knihy, takže vy, kdo jste ještě nečetli, dále nepokračujte.) Ve chvíli, kdy Augustus zemřel, jsem cítila naprostou bezmoc, představila jsem si, jaké by to bylo ztratit lásku tímto způsobem, bylo mi tak úzko jako už dlouho ne.. S tím, jak jsem se blížila ke konci, jsem se začala strachovat o Hazel a zajímalo mě, jak si autor s koncem poradí. Myslím si, že bravurně, dopis mě naprosto dojal. Takže tedy:

"Co víc? Je strašně krásná. Člověka nikdy neunaví se na ni dívat. Nikdy si neděláte starosti, jestli není chytřejší než vy - víte, že je. Je vtipná a přitom nikdy není zlá. Miluju ji. Mám obrovské štěstí, že ji miluju, Van Houtene. Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní. Já jsem se svou volbou spokojený. Doufám, že ona s tou svojí taky."

Ana72154
30.11.2020 5 z 5

Velmi smutná, ale hezká kniha.