Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7821 7821

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Blazule
26.09.2020 5 z 5

Viděla jsem první film, tak už jsem věděla, co mě čeká...nicméně tak silné téma...spousta myšlenek...nemůžu jinak než dát všechny hvězdy...

lucie5228
23.09.2020 5 z 5

I really enjoed reading this book. It was so emotional. I was even close to tears. But I must say, that some passages were a bit weaker in my opinion.
I would recommend this book to every person, who's just started with reading books in English. The language used here isn't so difficult to understand.

maryska09
20.09.2020 4 z 5

Rakovina je strašná nemoc, která má snad jen jedno pozitivum - člověk se stihne rozloučit, naplánovat si pohřeb i smuteční řeč. O tom, že se to dá udělat i s humorem vypráví právě tato kniha. Je plná smutku, ale čtenář se stále usmívá. Díky za ní

Tucaka
20.09.2020 5 z 5

Musím přiznat, že kdysi jsem od Johna Greena četla dvě knihy a bohužel, ani jedna se mi nelíbila.
Film Hvězdy nám nepřáli jsem viděla zhruba před 6 lety, tehdy jsem při shlédnutí brečela jak želva.
Po tak dlouhé době jsem se dostala k tomu, že si přečtu i knihu (hlavně kvůli čtenářské výzvě) a jsem překvapená, jak je skvělá! Co musím nejvíce ocenit je fylozofování Augustuse a jeho poměrně dost černý humor. Líbí se mi, že je příběh plný emocí, málokomu se povede napsat něco, co je protkané šíleným smutkem a zároveň neskutečným humorem.

inachisio
02.09.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem si knihu představovala úplně jinak. Jako krásnou, smutnou knížku o dvou zamilovaných s rakovinou, z nichž jeden nebo oba umřou. Vesměs to bylo podobné, až na to, že ta knížka byla vtipná. A to hodně. Dokonce tak, že jsem se u ní nahlas smála a musela jsem ty části číst opakovaně. Ve stránce emoční byla skvělá - nezklamala - na konci jsem brečela (a to hodně). Navíc byla kniha hodně chytrá. To, co tam bylo, nevím, zda bych byla já, jako 16-ti letý teenager schopna vyslovit (a někdy i pochopit). A navíc byla strašně dobře napsaná (někdy mě vyprávění zas tak nebere), tak dobře, že jsem ji přečetla jedním dechem. Myslím, že díky téhle knížce jsem si uvědomila některé důležité věci, a že se díky ní dívám na svět zase trochu jinak.

Maki21
31.08.2020 5 z 5

Film jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu dojala. Výborný příběh o realitě života ale napsána s humorem. Podle mě návod jak prožít život a nezbláznit se z toho :D. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nechtěla přestávat protože člověk prostě musí vědět co bude dál.

Nathalinkaa
27.08.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.
První jsem četla knížku a až pak jsem se dívala na film. Film byl taky skvělý ale knížka byla lepší.
Miluju postavu Hazel Grace a Guse.
Skvělá knížka, všem doporučuji přečíst.

1v8na
22.08.2020 5 z 5

Příběh byl neskutečně silný, emotivní a citový. Byly i pasáže, kdy jsem si pobrečela. U čtení této knihy jsem si uvědomila jedno - je potřeba vážit si každé vteřiny života, člověk nikdy neví, které je zrovna ta jeho poslední.
Oceňuji vykreslení nadhledu s jakým se hlavní hrdinové perou se svým osudem a snaží se žít naplno, co jim to možnosti dovolují.

brzda.
20.08.2020 4 z 5

Knížka byla ještě lepší než film, moc se mi líbila.

leanyka
15.08.2020 3 z 5

Příběh znám, takže jsem věděla jak kniha dopadne. Ale i tak jsem se na ni těšila. Film se mi líbil, ale od knihy jsem čekala víc. Škoda

Artep071
10.08.2020 5 z 5

Hezké, asi na mě moc sladké a přesto vlastně smutné ...

Tohru-
10.08.2020 1 z 5

Téma dobrá, ale tam to končí. Autor naschvál udiera na city, ale to nestačí. Je to veľmi nerealisticky podané a viac ako predvídateľné.

sabina1996
04.08.2020 5 z 5

Zrovna jsem dočetla a nemůžu asi napsat nic víc než to, že se mi kniha moc líbila. :)

TamaraKrejčí
04.08.2020 2 z 5

Těšila jsem se, věděla jsem, že to bude smutné atd... ale nějak mi to celé nesedlo.

rozina351
04.08.2020 4 z 5

Čtivé, zdařilé, zajímavá zápletka, překvapivé momenty, romantika, ironie i závažnost tématu. Jistě kvalitní četba pro puberťáky a všechny ostatní, kteří se nebojí adolescentních schémat. Pro mě velmi zajímavá ochutnávka dávno nečteného žánru.

Luccinda
29.07.2020 5 z 5

Na první pohled se může zdát, že Hvězdy nám nepřály je knížka o rakovině. Ale není. Je to knížka o lásce mezi dvěma mladými lidmi, kteří dostali příliš málo času. A John Green jí napsal fantasticky! Navzdory tomu, jak silné a bolestné téma autor zpracovává, se knížka čte neskutečně lehce. Příběh vás pohltí hned na první straně a na konci vás vyplivne se zlomeným srdcem a se slzami v očích. Častokrát pro mě bylo opravdu těžké v knížce pokračovat, řádky se mi pro všechny ty slzy rozplývaly před očima, ale přesto jsem musela číst pořád dál a neustále jsem v sobě živila naději, že se přece jen dočkáme dobrého konce.

John Green je pro mě autorem nejen překrásných a dojemných příběhů, ale také nezapomenutelných citátů. Ať už je to „Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna“, „Svět není továrna na splněná přání“, „Moje myšlenky jsou hvězdy a já v nich nedokážu rozpoznat souhvězdí“, nebo můj oblíbenec: „Miluju tě a nehodlám si odpírat prostý potěšení říkat pravdu. Miluju tě a vím, že láska je jen výkřik do prázdna a že nevyhnutelně přijde zapomnění, že jsme všichni odsouzení k záhubě a nastane den, kdy se všechno naše snažení obrátí v prach, a vím, že slunce pohltí jedinou zemi, kterou budeme mít, a miluju tě.“ – všechny tyhle věty ve mně něco zanechaly a myslím, že si je budu pamatovat už navždycky…

Lena78537
22.07.2020 3 z 5

Oddychové čtení.

Bibianne
20.07.2020 5 z 5

První kniha, která mě svým příběhem skutečně rozbrečela :)

Jája92
20.07.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, u které jsem se zasmála a zároveň mě přepadl zvláštní smutek.

TerezaaBaarova
15.07.2020 2 z 5

Knihy od Greena jsou prostě zvlášní, protože i on je zvláštní. Jeho styl je osobitý. Čtenáři se dělí na dvě skupiny. Pro jedny je to PAN autor a pro někoho jsou knihy nudné a o ničem. Já budu asi v té druhé skupině, prostě za mně ne.
Téma má vždy zajímavé, ale knihy moc nebaví...
a tahle byla ještě ke všemu strašně smutná...