Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7826 7826

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

KolSkřítek
11.07.2020

Moc pěkná kniha, která nám pomáhá si uvědomit, že se máme dobře. Člověk by se měl snažit prožít každý den, jako by to byl ten poslední...

SiskaBellack
07.07.2020 5 z 5

Film je krásny, ale táto kniha je ešte lepšia, už som ju prečítala druhýkrát a zase som plakala..

luca321
06.07.2020 5 z 5

Miluju tuhle knihu, je to velice silný příběh i se špetkou humoru. Je to jedna z mála knih, co mě dohnala k slzám.

Špenda
05.07.2020 5 z 5

Knížka moc pěkná, i filmové zpracování se mi moc líbilo. Brečela jsem. A použila jsem spoustu kapesníků ????

Alexxxka
25.06.2020 5 z 5

Viděla jsem film... Asi 5 krát... Jeden z mých nejoblíbenějších. Bylo povinností přečíst si i knížku a nelituji. Smutný příběh dvou mladých lidí, kteří neměli to štěstí být zdraví... Doporučuji

HaD542
19.06.2020 5 z 5

Od všech jsem slyšela jak je ta kniha úžasná, ale právě to mě odradilo si ji přečíst dřív. V době karantény na to byla ale ideální doba. Příběh mě chytl za srdce a myslím si, že budu pokračovat v dalších knihách tohoto autora.

Janinkniznisvet
18.06.2020 5 z 5

Zamilovaný příběh, plný dobrodružství, emocí a lásky.
Při tehle knížce by mi bylo smutno a někdy i veselo. Příběh jsem prožívala až do podání věty.

Meginald
15.06.2020 4 z 5

Kniha o Hazel a Gusovi mě opravdu dostala. Ani v nejmenším jsem netušila, že příběh bude tak srdceryvný. Při čtení jsem brzy pochopila, že se nejedná o žádnou zastíněnou realitu. Je napsána tak, jak to na světě prostě je, ať chceme nebo ne. Nelehký boj s onkologickým onemocněním, vztahy visící na vlásku, bolest a utrpení. Pojednává ovšem i o radostech ze života, o úsměvech nad běžnými situacemi a především o lásce, která nezná hranic. Doporučuji všema deseti..

RMarkéta
15.06.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si od knihy, respektive od příběhu, držela zvláštní odstup. Jsem přece jen už trošku starší než hlavní hrdinové. Pak mě to v jeden okamžik přešlo. Při čtení jsem taky přišla na to, že ti dva jsou mnohem vyzrálejší, dospělejší a moudřejší než jsem já. Jedná se zde o velmi vážné věci, přesto se autor nesnaží prvoplanovitě donutit čtenáře k slzám. Příběh plyne velmi lehce, bez zaškobrtnutí. Je příjemně kousavý a kupodivu i zábavný a srdcervoucí zároveň. Vše dobře promícháno. Láska a nemoc si nevybárají. Příjdou, když je člověk nejméně čeká a nemá jak by se proti nim bránil. Zde se obojí protnulo. Bez nemoci by nebyla láska. Zjistila jsem, co znamená získat nekonečno ve vyměřeném čase. Na kapesničky došlo. Hvězdy jim sice nepřály, ale na druhou stranu je daly dohromady.

MarkétaKočí
14.06.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnější knih co jsem četla!!!! Silný příběh

MacinkaCz
14.06.2020 5 z 5

Co bych měla napsat, ačkoliv byl příběh smysleny, vzal mě. Už jen proto, že je to jen pár týdnů, co mi taky někdo odešel na rakovinu plic... Ach jo, přála bych si, aby se tohle nestavalo... I když se mi ze začátku knížka hůře četla, za mě pěkný příběh, trocha humorná, trocha romantiky, trocha dramatu... Prostě od všeho něco a i slzy byly... :"Bez bolesti by člověk nepoznal radost."

Lea_41
10.06.2020 5 z 5

Božííí. Hodně jsem o o ní slyšela.. A opravdu překvapila mě. Tak krásné, romantické a smutné. Dala mi hodně a ( i když to zní jako kýč ) má teď úplně jiný pohled na život. Cením. Klobouk dolů.

Vybubu
31.05.2020 5 z 5

Pravé a lidské štěští, které je okamžikem v moři času a ohraničeno smutkem, to bývá právě to nejsilnější a ryzí... nic jiného k tomuto asi ani nejde říct...

peeetta
31.05.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ačkoliv vypráví o velmi smutném příběhu, ale také z ní plyne ponaučení, že je třeba žít přítomností a vychutnávat si každý okamžik.

Tereyciiik
28.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc libila. Mladá láska nikdy nevyhasne, i přesto že hlavní hrdiny potkal smutný osud, dokázali si v něm najít a vydobit svůj kousek štěstí. Knihy tohoto autora se mi moc líbí.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila, měla hezký nápad a podle mě i nečekaný konec, ale také jednoduše napsaná. Takže za mě průměrná.

Gabi13
24.05.2020 3 z 5

Nechci být negativní kritik, ale tato knížka pro mě byla líbivým příběhem. Asi to tak mám s typem těchto knížek. Mrzí mě, že již dopředu jsem věděla kdo umře první.
Ale abych něco vyzdvihla, byly by to určitě pronesená slova dvou mladých lidí. Jejich konverzace v "americkém" příběhu úplně zářila, měla šťávu a byla věcí, která knížku udržovala zajímavou.

DLD
22.05.2020 5 z 5

Neskutečný příběh, knihu jsem doslova hltala a nemohla jsem přestat číst dál a dál. Určitě jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla.

Pedias
19.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení knihy si připadám jako Hazel, která se celou dobu snažila přijít na to, jako to dopadlo s Annou z knihy Císařský neduh. Hádám, že tato otázka mě bude trápit ještě dlouho.
Knize jsem se, ani nevím proč, dlouho vyhýbala. Nejspíš proto, že jsem u každého píchnutí měla díky tématu knihy pocit, že jsem určitě nemocná, umírám atd.
I přesto si knihu určitě ještě někdy přečtu. Jen mě láká napsat dopis Johnovi, abych věděla, jak to celé dopadne...

Beruška1812
17.05.2020 5 z 5

Při čtení knihy došlo i na slzičky. Moc hezky napsáná kniha, i když se smutným koncem. Doporučuji si přečíst.....