Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7830 7830

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Ani832
15.05.2020 3 z 5

Tohle pro mě bylo bohužel zklamání. Pro mě tohle nebyla ta kniha, o které lidi tvrdí, jak je skvělá a life-changing. Postavy mě někdy štvaly svým chováním a jediný, kdo to jakž takž zachraňoval, byl Izák. Kolikrát jsem si říkala, jestli tu knížku nemám odložit, protože mě jednoduše moc nezajímalo, co bude dál s hl. hrdiny i jejich příběhem. Některé myšlenky byly fajn, ale co mě celkem vytáčelo, byly ty rádoby hlubokomyslné konverzace. Tím nechci narážet na to, že není možné, aby něco z toho říkal teenager. Ale proč zbytečně povídat o hloupostech, které jsou zabalené v zdánlivě kvalitně vypadajícím dárkovém papíře, ale když se podíváte zblízka, jasně poznáte, že za moc nestojí?
Ta knížka se prostě snaží být hrozně hluboká, až vlastně vůbec není.

Fajn, ale nic extra. Upřímně si ale myslím, že na tuhle knihu si každý musí udělat svůj názor.

kyselina_24
12.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Na konci jsem řvala jako amina, a to je důkaz, že je to skvěle napsaná kniha. Určitě jí nečtu naposledy. Hazel a Grace jsou navždy moje srdcovka.
Okay? Okay...

Verunka926
09.05.2020 5 z 5

Toto byla skvělá kniha. Naprosto mě dostala a i slzička ukápla... Rozhodně by si to měli všichni přečíst, protože i přesto, že to je fiktivní příběh, je zde rozebíráno důležité téma. Určitě mohu jen a jen doporučit.

ctenarka881
07.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Hazel se mi dostala pod kuzi.. chvili jsem s tou knihou mela problem, ale pak jsem si to uzivala.. doporucuji!

Karma011
07.05.2020 5 z 5

Ta kniha mi zlomila srdce! Nádherně napsáno. Tolik krásných myšlenek... Podle mě nejlepší Greenovo dílo!

miša63
05.05.2020 4 z 5

Smutný příběh mladých lidí, kteří mají smrtelnou nemoc. Zaslouží si obdiv, jak se s touto situací vyrovnávají.

asodomkova
05.05.2020 5 z 5

No co k tomu napsat. Prostě John Green. Kniha jako taková má hloubku, a to já na jeho knížkách miluju. Takhle mi přišla nejlepší. Má v sobě něco víc, takový pocit svírajícího srdce po celou dobu čtení knížky. Získalo si to mé srdce a myslím, že tahle kniha mi nezůstane v poličce ležet zrovna dlouho.

NicoleAn
26.04.2020 5 z 5

Tahle knížka je prostě srdcovka! Čtu ji nejméně po páté a stejně mě vždycky chytne za srdíčko.

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ačkoliv se smutným závěrem. Je to příběh ze života, líčení bez zbytečných příkras, s radostmi i strastmi. Velmi emotivní knížka, která ve vás zanechá stopu.

SakuraLuci
19.04.2020 5 z 5

Citlivě napsáno, zajímavé téma, dávám 5 hvězd

TheMelorry
13.04.2020 4 z 5

Knize jsem se mnoho let vyhýbala a teď po dočtení nechápu proč. Jedná se o příběh, který i přes mnohokrát opakované téma, působí zajímavě a originálně. Autor dokázal napsat silný příběh lásky dvou mladých lidí, kteří si i přes nepřízeň osudu snaží udržet zdravý rozum a životní optimismus díky spoustě skvělých sarkastických poznámek. Je to velmi čtivá kniha, která myslím zasáhne každého.

misatrix
09.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem opravdu nechtěla číst. Film se mi nelíbil a celkove mi přišlo, ze je toho kolem na toto téma az příliš. Presto jsem se v rámci čtenářské výzvy rozhodla tuto knihu přečíst, a ani jednu stránku jsem nelitovala. Jak řekl sam autor "Nejvtipnejsi smutný příběh".

Elka252
07.04.2020 4 z 5

(SPOILER) Krásná kniha po které si uvědomíme váhu života. Sice jsem věděla že kniha bude o dívce s rakovinou ale čekala jsem bojovníci a místo toho na scénu přišlo uplakané káčátko Hanzel. Ta my zezačátku přišla nesympatická. Osvětlil mi ji až Augustus. Ach drahý Gus. Ten byl mím příkladem bojovníka a pravým hrdinou. Na konci knihy mi bylo smutno ale zažila jsem o moc dojemnější knihy. Hvězdy nám nepřály byla krásná kniha s dojemný koncem.Nejdřív jsem si myslela že umře Hanzel Grace. Zajímavou postavou byl pro mě spisovatel Van Hountel. Děkuji za tuto knihu a pokud hledáte podobnou zkuste
-Max - vyprojektovaný kluk z předměstí (taky pěkné a ještě lepší)

AninkaHr
06.04.2020 5 z 5

Film jsem viděla několikrát.. ale knihy jsem se "bála" - tušila jsem, že to bude těžké a smutné čtení ..
Teď jsem se odhodlala a musím napsat - nádherná! ( Dá-li se to u tohoto tématu použít)

martunka
05.04.2020 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Tahle knížka se mi opravdu líbila........ Co dodat?

Barussat
30.03.2020 5 z 5

Miluju film, který je podle knížky natočen. A proto nemohla v mém seznamu přečtených knih chybět. Shodou okolností jsem zjistila, že jsem jí před čtyřmi roky četla. Každopádně je stejně skvělá jako film. Líbí se mi vykreslení postav, příběh, který je dynamický a nenechá vás v klidu. Přelouskala jsem jí za tři dny a klidně se k ní za pár let zase vrátím. Ani tentokrát jsem se neubránila slzám. Prostě skvělá kniha!

stelloušek
28.03.2020 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Četla se mi dobře, a i když byl konec smutný, tak mi to nevadí, protože mě děj moc bavil.

bookworm_girl
22.03.2020 4 z 5

Kvůli vysokému hodnocení a spoustě kladných recenzí jsem se na tuto knihu velmi těšila, čekala jsem naprosto úžasnou emotivní bombu, na kterou budu dlouho vzpomínat a kniha tato moje očekávání bohužel nenaplnila.

Zhruba prvních sto stran mi kniha nepřišla moc zajímavá, prostě úplně obyčejná a průměrná romantická kniha. Asi od půlky už byl děj pro mě zajímavější, trošku „akčnější“, i když o významu slova akční bychom mohli v tomto případě diskutovat. Nejvíce jsem byla natěšená na konec, čekala jsem něco úžasného, strašně dojemného, emotivního a nezapomenutelného, což se mi nakonec vůbec nezdálo. Konec mě nijak neuchvátil a nepřišel mi extra zajímavý, ale samozřejmě příběh to je pěkný, pravdivý a téma rakoviny samo o sobě je smutné.

Občas mi lehce neseděl styl psaní autora, nepřišlo mi, že by kniha byla napsána vtipně a s humorem jak všichni tvrdí. To ale neznamená, že je příběh nutné špatný, moje očekávání sice byla jiná, ale tohle rozhodně nebyl propadák.

Za mě je kniha tedy dobrá, příběh má krásný nápad a je hezky napsán, moje očekávání jen nebyla naplněna, to je vše, takže za mě tak tři a tři čtvrtě až čtyři hvězdičky.

Anie94
21.03.2020 5 z 5

Okolo knížky jsem chodila hodně dlouho, protože jsem si tím prošla, a věděla jsem, že to nebude hezké čtení. Věděla jsem také, jak to skončí, a to mě od čtení odrazovalo ještě víc. Ale pak jsem se v rámci projektu #ctemesyoli odhodlala po knížce sáhnout. A myslím, že jsem udělala dobře.

Knížka je bezesporu velmi silná. Rakovina je celou knížkou úplně nasátá, ale i přesto je v ní tak citlivě schovaná, že vy se spíš soustředíte na děj, postavy a smysl celého příběhu, že vám ani nedojde jak tragická nemoc se za celým tímto příběhem skrývá. Knížka je napsaná dost humorně, což vzhledem k hlavnímu tématu knížky je opravdu úctyhodný výkon.

Tento titul vás donutí prožívat všechno s hlavními hrdiny, budete se usmívat s nimi a brečet s nimi nebo možná kvůli nim. Dá vám jasně najevo, že život dokáže být krutý a je mu s prominutím u zadku, kolik je vám let. Za mě určitě brilantní knížka, která bude mít čestné místo u mě v poličce.

Mufa
21.03.2020 5 z 5

Několik knih na podobné téma už jsem četla. Tahle ale byla první, které jsem věřila, že takhle nějak to cítí mladý člověk, když mu "hvězdy nepřály".