Na věky věků

Na věky věků https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467430/bmid_na-veky-veku-YlA-467430.jpg 5 961 201

Také ve druhém rozsáhlém příběhu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověkého anglického městečka Kingsbridge, avšak o zrhuba sto padesát let později než v románu Pilíře země. Do spletitých osudů obyvatel Kingsbrigde 14. století, jejichž život je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů a obchodními úspěchy vlnařského cechu, tentokrát podstatným způsobem zasáhne největší pohroma seslaná na lidský rod: epidemie nemoci známé jako velká či černá smrt, moru, který vyhladí skoro polovinu tehdejší evropské populace.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

World Without End , 2007

pavlinka0250
15.03.2020 5 z 5

Opět úžasný příběh, stejně jako v prvním dílu jsem naprosto nadšená.
Teď už mi zbývá jen poslední kniha - Ohnivý sloup.
Doporučuji.
*****

slezakmartajh
02.02.2020 5 z 5

Super čtení kdo má tento žánr rád.Těším se další poslední díl .

Hloupejhonzacz
04.01.2020 5 z 5

Super knížka. Čtivá, děj má spád...

Mojepočteníčko
26.12.2019 5 z 5

Nemám co dodat. Autor píše skvěle, o čemž svědčí i fakt, že je tato kniha již pátým, značně objemným románem, který jsem se rozhodla číst. S ním prostě nejde šlápnout vedle. Čtivé od první stránky, postavy, jež si zamilujete a budete nenávidět, tajemství rozklíčované na konci, situace, které vám zlomí srdce, spousta překvapivých zvratů a propracovanost. Folletovy knihy by vám prostě neměly ujít.

Matevi
05.12.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělá, stejně jako první díl

wandab2
21.11.2019 5 z 5

Výborná kniha

tereza5767
16.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha, pro mě ještě lepší než první díl.

Dorotka2011
29.10.2019 5 z 5

Historická sága-velice krásně psaný příběh, plný napětí, který jsem nedokázala přestat číst!

vladka321
28.09.2019 5 z 5

Opět mistrovký kousek dobrého spisovatele. Jako bych v té době žila, v té knize byla. Krásně jsem si osvěžovala příběh prvního dílu a navázala tak na dokonalou souhru dějových i životních linií předešlých postav i představitelů osob tohoto druhého dílu. Čtení plné zajímavých zvratů a také zajímavě ucelených usudů. Knihu mohu jen doporučit.

sason
26.03.2019 5 z 5

Druhý díl mě poučil, jak těžké živobytí, měli obyčejní chudí poddaní. O zatvrzelosti struktur církve ve starých praktikách léčení i uvažování. A o tom že smrt v případě moru si nevybírá a nerozlišuje nás smrtelníky.

llllucka
01.03.2019 5 z 5

Opět kvalitně napsáno.

verka5083
20.01.2019 5 z 5

Nemám slov. Je to nádherná kniha, která mě místy šokovala skutečnou realitou dřívější doby.

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Co dodat k autorovi a knize - 5*
Nádherný historický román.

Sedlmajerka
09.01.2019 5 z 5

Po Pilířích země mi chvíli trvalo zvyknout si na nové hrdiny, ale ani oni nezklamali má očekávání. Budete mi chybět, přátelé! Nechám se překvapit, s kým budu mít tu čest seznámit se v Ohnivém sloupu.

Guenevra
03.01.2019 5 z 5

Krása! Moc mě to bavilo, byť bych některé postavy s chutí propleskla :-) přestože kniha byla poměrně dlouhá, tak jsem se ani chvíli nenudila a každý den se těšila, jak budu nadále sledovat životní pouť hlavních hrdinů a jejich přátel.

Lálin59
19.12.2018 5 z 5

Koukám, že sem se do toho trochu zamotal, ale pravdou zůstává, že jsou oba romány rovnocený a krásně napsaný.

Lálin59
19.12.2018 5 z 5

Nádhera, velmi čtivý, krásně provázaný s předchozím Na věky věků. Z časových důvodů sem to četl poměrně dlouho, ale bylo to super!!!

mimi55
11.12.2018 5 z 5

Dala bych 6 hvězdiček. Krásný román. Pro mě ještě lepší než Pilíře země. Doporučuji

Jap
08.12.2018 5 z 5

Další román od Kena Folletta a další skvost. Před nějakým časem jsem četl i Pilíře země a už si ty pocity při čtení přesně tolik nepamatuji, snad jen, že jsem byl nadšen. A stejně to mam i tentokrát, ta kniha je prostě nádherná a je mi hrozně líto, že jsem ji dočetl. Nějaké porovnávání jestli jsou lepší Pilíře nebo Na věky věků vůbec není na místě. Je třeba jen otevřít knížky a ponořit se do příběhů a s hrdiny pak žít . . . .

minde
08.11.2018 5 z 5

Opět úžasné čtení. I když Pilíře země se mi o půl hvězdičky líbily vic. Asi to bude tím,že Pilíře země jsou první knihou a naprosto mě to uchvátilo. A Na věky věků jsem si taky moc užila :-) Jsem ráda, že ty knížky mám doma a můžu se k nim kdokoliv vrátit. Ohnivý sloup už mám taky doma,na který se už taky moc těším ☺