Na obtíž

Na obtíž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/bmid_na-obtiz-fjv-404309.png 4 1134 268

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Without Merit , 2017

ChrisBlack
10.01.2021 5 z 5

Jedná se o moji první zkušenost s touto spisovatelkou a musím říct, že nemám slov. Poslední dobou jsem měla hrozný problém s knihami, v nichž byla nějaká romantická zápletka, jelikož mi všechny přišly jako sbírka klišé...

Nicméně, takto kniha mě opravdu dostala. Vyvolala ve mně nespočet otázek, což dle mého názoru dobrá kniha musí, a cesta hlavní protagonistky mi byla tak blízká, že jsem nedokázala zůstat chladnou a vířilo ve mně neskutečné množství emocí. Řeší se zde úplně všední problémy a také tu dostaly prostory i problémy, které vehementně sužují dnešní společnost.
Kniha je velmi čtivě napsaná a děj utíká opravdu neskutečně rychle. Docela lituji toho, že už ji mám přečtenou, ale rozhodně se k ní budu vracet.

ArwenAragorn
07.01.2021 3 z 5

50%
Každý člověk nachází mír v něčem jiném.

Ale jo, líbilo se mi to, i když téma deprese se mi zdálo někdy až zbytečně křečovité. Na autorku si teprve zvykám, zkusím od ní něco dalšího.

Kristy.Seb
03.01.2021 4 z 5

Nedávejte najevo svou přítomnost. Dejte radši pocítit svou nepřítomnost.

Je osvobozující, když se člověk odmítne stresovat ve stresující situaci. Bez ohledu na to, jak moc si všechno předem promýšlí, stejně to může dopadnout buď, anebo. Buď se rozhodne dobře, anebo špatně.

Každá chyba si nezaslouží následky. Někdy si zaslouží jen odpuštění.

I když se snažíte, jak nejlíp umíte, všechno vždycky nedopadne tak, jak byste si přáli.

Kazdy člověk nachází mír v něčem jiném.

Máš právo na to, co cítíš a jak na to reaguješ.

Dost zvláštní příběh. Nemělo to žádný "vau". Od této autorky mě to překvapilo.

kofola33
01.01.2021 3 z 5

Ctiva knizka, ovsem pribeh se mi zdal trochu nerealny, ale kdo vi, co se deje v jinych rodinach...nicmene rekla bych, ze je to cteni spise pro teenagery.

hlentilka
28.12.2020 5 z 5

Po přečtení pár stránek jsem si říkala, že tuto knihu odložím, že nemám důvod číst "pubertální" příběh několika adolescentů žijících v kostele a jejich životní problémy. Nakonec mě kniha velmi nadchla a já ji prostě musela přečíst. Psychika dospívající dívky, na kterou je naloženo až příliš těžkostí celé rodiny.

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Tak moje třetí kniha od Colleen a opět nemůžu hodnotit jinak, než jako naprostou pecku a dát plné hodnocení.
Přiznám se, že ze začátku jsem si říkala, že je to nějaký divný příběh a co to jako je? Ale později jsem se do příběhu dostala, s Merit jsem sympatizovala a čekala jsem, co zas její labilní divná rodina udělá.
Hodně se mi líbí, jak Colleen bravurně zpracovává těžká témata, ať už neplodnost v manželství v To nejlepší v nás nebo domácí násilí v Námi to končí.
Ještě bych ráda vyzdvihla část, kdy Sagan vysvětloval význam jednoho ze svých tetování související s politickou situací v jeho rodné zemi. To se mi dost líbilo a dozvěděla jsem se i něco nového.
Její styl psaní prostě miluju a určitě ji mohu zařadit mezi mé oblíbené autorky. Její kniha Na obtíž mě opět nezklamala a vřele ji doporučuji!

HellRia
01.11.2020 5 z 5

Knížky od Colleen mě pomalu zabíjí. Každá nová mě prostřelí a zanechá další a další ránu. Na obtíž jakbysmet. Brilantně zachycuje nakřáplou psychiku dospívajících. Depresivní, dojemná, úsměvná, plná emocí... čte se téměř sama.

makul
23.10.2020 5 z 5

Uznávám, že je asi trochu přehnané (možná až nereálné?), co všechno se v jejich rodině odehrálo, ale na druhou stranu si někdy prostě potřebujete přečíst a připomenout, že špatné dny nemáte jen vy, nebo že špatné věci se nedějou jen vám, že je to naprosto normální :) A to se mi na knize líbilo.

mStationka
18.10.2020 4 z 5

Hezká kniha,autorka má ale i lepší

petulkapeta
13.10.2020 5 z 5

Jako vždy mě autorka potěšila...Merit byla užasně trhla holka a jeji rodina nebyla o nic lepší,ale libilo se mi jak to nakonec dopadlo...škoda že jsem ji nečetla dřiv...

Alex.rrr
22.09.2020 4 z 5

Ačkoliv autorka umí krásně vtáhnout čtenáře do knihy, u této jsem se nemohla pořádně začíst. Pořád jsem knihu odkládala a brala do ruky. Od poloviny začne příběh brát spád a už je to lepší. I přesto hodnotím knihu velmi kladně. Autorka umí prostě upoutat čtenáře. A i když mě příběh úplně nevtáhl, kniha se mi líbila a prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Konec je mírně happy end, ale to vůbec nevadilo :)

sabiburesova
19.09.2020 5 z 5

Každá knížka od Colleen je naprosto fantastická. Miluju její knížky! Tahle byla sice dost odlišná od ostatních jejich knížek, ale opět to bylo naprosto fantastické. Každá kniha, kterou od ní přečtu, se ihned řadí mezi nejlepší za ten daný rok. Ani tady tomu nebylo jinak. Skvostná záležitost. Mnohokrát jsem měla na krajíčku, Colleen mě opět dostala! ♥

mirinda973
20.08.2020 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale od autorky už jsem četla lepší. Líbí se mi výběr jejích témat, vždy ze života a zároveň něco, co každý neřekne nahlas...Hezky zpracované a příběh opět zajímavý. Hezké čtení

temna.vila
19.08.2020 3 z 5

Na obtíž je jedna z mála knih z pera Colleen Hoover, která mě úplně nezaujala. Příběh jako takový na mě působil sice nezvykle, ale nedokázala jsem se do něj tolik vžít. Rodinné vztahy mezi jednotlivými členy mi chvilkami připadaly bizarní a ne všechno jsem postavám věřila. Přesto se kniha četla dobře, autorka psát prostě umí. Knihu hodnotím jako průměrnou, rozhodně se najdou mnohem horší, ale také existuje spoustu lepších.

Meluzínka
16.08.2020 5 z 5

Musim rict ze tato spisovatelka umi opravdu moc poutave psat.Merit mi ze zacatku pripada trochu neprijemna az nekdy moc kousava.Pak jsem pochopila jeji duvody a vzapeti clovek zjisti ze vse neni jen bile a cerne.Ke konci jsem pochopila vsechny cleny rodiny.Kdybych mohla dala bych 10*.Jen mi bylo lito Sagana.

Zumaan
07.08.2020 5 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka a rozhodně se ve výběru nesekla. Ta kniha je plná zvratů, radostných a smutných chvil i romantiky. Autorky si moc vážím, má talent brát si taková náročná témata a přitom je ta kniha je poučná i zábavná a já ji miluji :)

klarinka9974
05.08.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od této autorky a já jsem nadšená. Sice kdyby mi bylo o 10 let méně, nejspíš bych si celou knihu užívala úplně jinak a chápala bych chování hlavní hrdinky. Ale i tak se mi kniha dobře četla. Trochu morbidní žít v kostele a navíc s celou rodinou, jak s macechou tak mámou v přízemí. Ale hrozně moc jsem fandila Saganovi, líbila se mi jeho povaha a když přišel Luck vše se zdálo najednou veselejší a tak nějak zábavnější. Hlavní hrdinka je sice trošku arogantní, v depresi a má každý den nálady jak na kolotoči ale i přesto všechno si ji snadno zamilujete. A jak to bývá konec dobrý všechno dobré. Tato autorka se stává mojí oblíbenou a hned jak bude možnost, sáhnu po další knize.

FejKýý
30.07.2020 5 z 5

Tak tahle kniha byla úžasná, vtáhla mě hned do děje. :) Příběh skvělý, mrzí mě že byl tak rychle konec. Klidně bych pár stránek přidala. Dávám 4,5*.

Zlá-Ňufie
27.07.2020 4 z 5

Nejdříc jsem z knihy byla trochu nešťa, protože prostě depresivní... ale čím blíže konci, tím lepší. Coleen zase nezklamala, ačkoliv mám od ni oblíbenější knihy. Zároveň se opět věnuje zajímavému a důležitému tématu :).

evismaior
23.07.2020 4 z 5

75% - čekala jsem podle anotace nějakou lehce brakovou literaturu pro teenagery, a tak jsem byla příjemně překvapená. Prostředí zajímavě poskládané rodiny žijící v kostele, který otec zakoupil jen proto, aby se zbavil přítomnosti otravného farářovic psa, bylo zajímavé a zábavné, stejně jako dvě naprosto odlišná dvojčata a jejich matka s fobií z prostoru žijící v suterénu, nemluvě o přehlížené biomaceše. Hlavní hrdinka Merit byla správně trhlý a svérázný outsider, jejíž patálie byly celkem neotřelé. Trochu mě pak tedy zklamalo rychlé a růžové zakončení. Já mám happy endy ráda, ale to, že tajemství členů rodiny i jejich sebereflexe následovala až po tom, co hrdinka udělala, a navíc s tím většina z nich byla celkem v pohodě, bylo docela děsivé. Stejně jako to, v kolika položkách onoho depresivního dotazníku se člověk může najít.