Na obtíž

Na obtíž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/bmid_na-obtiz-fjv-404309.png 4 1134 268

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Without Merit , 2017

anndrra
25.02.2022 5 z 5

Chvilku to trvalo, než mě to chytlo, ale jako obvykle už mě to nepustilo. A bylo to pořád lepší a lepší a lepší

Readerlady
20.02.2022 5 z 5

Pustila jsem se do další Colleen!
Je to teprve moje čtvrtá takže nemůžu říct jestli je nej, ale určitě můžu potvrdit že něco předá.

Kniha je o Merit a její rodině. Především vztazích v ní. Myslím že ty tady hrály hlavní roli. Romantická linka byla sice taky důležitá ale nebyla na knize to zásadní. Je to hlavně o tom jak vztahy v rodině mohou být složité a rozbité. Jaké to je se s rodinou odcizit a zase si k nim najít cestu zpět…
Řeší se tady opravdu závažná témata jako třeba deprese, sebeláska nebo sebevražda. Je dobré vědět že tohle je kniha především o rodinném dramatu a lásce. Ať už lásce sester nebo i lásce Merit k Saganovi.
Tahle kniha mě rozbrečela a hodně znepokojovala. Miluju na ní, že taky ale na vše nachází řešení a ponaučení. To je hodně důležité.
Je to teda kniha nad kterou je potřeba se i zamyslet a není to lehké téma.
Moc se mi líbila a jsem že ji mám přečtenou. Mimochodem byl zátah na den!!!
Doporučuji.

monika_v_trapu
08.02.2022 4 z 5

Nejdřív jsem byla trochu zklamaná. Od Colleen jsem už zvyklá na jistou kvalitu a tohle bylo slabší. I když jsem věděla, že tomu tak bude, překvapilo mě, jak moc. Četlo se to ale moc hezky, to prostě Colleen umí a tato kniha jen potvrzuje, že i ten pověstný nákupní seznam bych od ní s nadšením přečetla.
Jak to u autorky bývá, ani v téhle knize tomu neni jinak a řeší se tu další vážnější téma, dokonce hned několik témat. Upřímně, to hlavní, kolem čeho se příběh točí, mě zas až tolik nezasáhlo. Zvláštní rodina, kde vztahy mezi jednotlivými členy domácnosti nejsou zrovna ukázkové. Všichni bydlí v bývalém kostele a celé to v sobě nese zvláštní atmosféru. Divnější knihu o divnější rodině jsem snad ještě nečetla. První polovina byla dost průměrná. Konec to hodne vylepšil a ta další vážná věc, která se tu mihne, mě zasáhla jako čtenáře víc. Celkově o něco lepší průměr. V porovnání s autorčinýma dalšíma knihama trochu kvalitativní propadák.
Ale na odlehčení, jako odpočinkové čtivo, super.

pingu1
26.01.2022 4 z 5

Coleen H. mám ráda, už jsem od ní četla několik knih. I tahle se četla dobře, i když jako nejlepší ji označit určitě nemůžu. Na jednu rodinu se sešlo na můj vkus až neskutečně moc "mimoňů", bylo to dost nereálné. Taky konec mi přišel trochu uspěchaný. Jinak se ale dobrý, takže za mě čtyři hvězdy :-)

Lucy2405
18.01.2022 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Jako vždy. Nejlepší autorka.

whiolet
28.12.2021 3 z 5

Knihy od Coleen mají všechny jednu společnou věc a to, že jakmile se čtením začnete nemůžete přestat.
Přesto mi tahle kniha od ní přišla zatím nejslabší. Nejspíš je to tím, že jsem si zvykla na "větší" problémy dospělých lidí. Nebo, že mi Merit přišla dost nestabilní a bláznivá. Nevím.
Také bych čekala, že děj půjde víc do hloubky, což se nastalo.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Zatím každá knížka od Colleen Hoover, kterou jsem četla, byla úžasná. Mužů říct, že její knihy miluji.
I když tahle byla celkem odlišná od těch ostatních, tak mi něčím přišla zajímavá. Naše hrdinka Merit i celá její rodina jsou tak trochu crazy. Buď mají různé nemoci, poruchy nebo jen nějaké úchylky - což je na jednu rodinu docela hardcore. Nicméně po tomhle všem kniha nevyznívá tak šíleně, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak to byla zábava číst a čekat, co se tam zase stane či nestane.
I přes jednoduché zpracování a lehkost, má kniha co nabídnout. Rozhodně - "With Merit".

Anie94
10.12.2021 5 z 5

Je to knizka, ktera rozhodne nenabizi prvoplanovou romantiku, ale ma v sobe dost vaznych temat, jako jsou deprese a nutnost komunikace v rodine. Sledujeme zde divenku Merit, ktera zije v dost zvlastni rodine v byvalem kostele, ktery je obehnany bilym plotem a zvlastnejsi rodinu byste asi jen tezko hledali. Prave na jejich prikladu uvadi Colleen nebezpeci deprese a nutnost komunikovat s nasimi nejblizsimi. Postavy byli hrozne sympaticke, hlavne Merit a Saganovi jsem fandila. Za me tedy jedno velke doporuceni! 5⭐/5 ⭐

Kniholapka
19.11.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, děj plynul a přesto je zde něco, co mě nutí říci, že to není nejlepší kniha této autorky. Téma zajímavé, ale nedodělané nebo to možná bylo Merit? Občas mi vážně přišlo, že by stačilo, aby víc otevřela oči a vnímala pořádně věci okolo sebe. Trochu mi lezla na nervy, to se přiznám. Nechci vůbec zlehčovat to, co se v knize probírá, ale přišlo mi to moc rychle najednou dokončené.

1v8na
18.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Bylo to méně čtivé než Odvrácená tvář lásky (to byla kniha, kterou jsem četla hned před touto). Nicméně i přesto byla kniha fajn. Střídalo se zde nepřeberné množství emocí.
Námět byl fajn, i když bych ocenila, kdyby vysvětlení stavů deprese bylo víc než jen v dotazníku.
Dost mi přišlo, že každý si v rodině hrabal na vlastním písku. je dobré, že je poukázáno na to že rodina má držet při sobě a vše si spolu vyříkat a hlavně spolu mluvit, mluvit, mluvit a vysvětlovat a vyjasňovat si věci.
Co mi přišlo zábavné a zajímavé, bylo bydlení v kostele.
A Sagan? Ten mi byl sympatickej, jen na můj vkus trochu morbidní. Nicméně co se mi hodně líbilo, byly jeho kresby, které doplňovaly příběh.

NikolaSkop
22.09.2021 4 z 5

Hezky pribeh ale od Colleen jeden z tech slabsich . Nato jake tema se zde resilo my prislo ze se vsechno vyresilo/uzavrelo az moc rychle :( ..

badliar_id
07.08.2021 4 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že je nejslabší ze všech jejích knih (co vyšly u nás), takže jsem neměla vysoká očekávání a víte co? Bylo to super. Ano, rozhodně to není její nejlepší kniha, ale už jenom tím, že jsou zde vážná témata to má v sobě tu moc mě ohromit.
Colleen je skvělá ve vysvětlování/popisování důležitých věcí a já ji za to zbožňuju.
Nebyla bych to já abych neměla nějaké problémy, ale jinak jsem si knihu fakt užila.
Ze začátku jsem byla dost zmatená, jak vás CoHo hned vrhla do víru dění, ale pak už to bylo postupně lepší a lepší.
Neskutečně mě štvala Meritina rodina a jak jí nevěřili, nevšímali si jí a byli odtažití. Tak moc mě to vytáčelo. Občas mě štvala sama Merit, vlastně mě štvali všichni :Dd. Jediný kdo ne a získal si mě hned za začátku byl Sagan (ps má tetování, takže to bylo hned jasný, protože kluci/muži + tetování jsou moje slabina). Byl hodný, pozorný a ze všeho nejvíce, všímal si Merit.
Jejich vztah byl strašně komplikovaný a odpovědi dostanete skoro až na konci, což mě neskutečně deprimovalo, ale jinak byli spolu strašně cute!!
Každopádně tu ani tak nejde o jejich vztah, jako o zdraví samotné Merit. Všechno bylo strašně fajn popsané a člověk se hned dozví nové věci. Konec knihy byl strašně hezký, protože si všichni všechno vyříkali, omluvili se navzájem a začali od začátku..
Fakt to byl silný příběh. Mně se to moc líbilo. I když jsem z toho neměla pocity stejné jako u Odvrácená tvář lásky nebo Námi to končí, tak jsem si to užila.
CoHo umí prostě napsat skvost!!
Než se pustíte do knihy, tak se koukněte na TW!!

Tyn_a
05.08.2021 5 z 5

Colleen dokáže mezi řádky snad vše. Dokáže v jedné knize ve čtenáři vyvolat smutek, pocit štěstí, zármutek, vztek, lítost, bolest, pochopení.
V každé z jejich knih je nějaké poselství. Skryté, ale je tam a já si vždycky říkám, co by, kdyby hlavní postava změnila to a to, co by, kdyby se špatné chování projevilo dřív, nebo později. Situace z jejich knih nejsou až tak smyšlené, můžeme je potkat v reálném životě, kdekoliv kolem nás..

V "Na obtíž" jsem vystřídala emoce snad všechny...od smíchu až po slzy. Hlavní postavy mi bylo chvílemi líto, ať už proto, jak smýšlí o životě jako takovém, ale i proto, že v sobě nenalézá chuť něco změnit...aby se její, rádoby, špatný život přesunul na jinou, pozitivnější kolej.
Je obdivuhodné, že i přes všechny překážky (které se dají vyřešit jinak, efektivněji) Mer všechno zvládla na jedničku! Nakonec jsem ji i fandila...

Fanoušky Colleen kniha určitě neodradí, naopak :))

EvikU.
03.08.2021 4 z 5

(SPOILER) O hvězdu méně, protože jiné knihy se mi líbily o kapku víc. Tahle mi na začátku přišla trochu divná, asi nejvíc to, že bydleli v kostele. Že tam bydleli všichni, bejvalá manželka i současná. Ale stejně na to všechno jsem se uprostřed chňapla a nepustila.

Moc hezké téma o depresích a o tom, že problémy v rodině se mají řešit a mluvit o nich, jinak narostou do obludných rozměrů, které mohou vést i k sebevraždě nebo pokusu k sebevraždě. Doporučuji.

hlavajda93
12.07.2021 4 z 5

Knížky od Colleen mám ráda, ale tato mě zas tak nezaujala. Začátek byl dost zvláštní a přišlo mi, že se to pořádně rozjelo až ke konci.

Vlaďkaa4
25.06.2021 4 z 5

Každá rodina má své kostlivce, jediné ponaučení mluvit mluvit mluvit. I když si myslím, že Merit byla tak trochu sebestředná.

Toledo
23.06.2021 3 z 5

Pěkná knížka i když asi pro mladší čtenáře. Příběh se rozjel až tak v polovině a pak to začalo být zajímavé, ale jinak spíše taková pohádka. Za mě slabší kniha od Colleen, určitě má lepší.

Pája699
11.06.2021 4 z 5

Žádná rodina není dokonalá…v každé rodině jsou nějaké ty problémy, i když v této jich bylo na můj vkus nějak moc. Jsem od Colleen zvyklá na trošku něco jiného, žádná ždímačka emocí se nekonala. Takové neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Sagan byl ale zlatíčko. Nejsympatičtější postava celého příběhu.

"Pohřbíš mě"

nakavusterezou
24.05.2021 2 z 5

Tuhle knihu bych hodnotila lepe, kdybych ji cetla ve svych teen letech, protoze jako kazdej “spravnej” pubertak, jsem si i ja prochazela smutnymi stavy, stejne tak jako hlavni hrdinka Merit. Dokazala bych se s ni vic ztotoznit.

Bohuzel si kniha ke mne nasla cestu az ted.

Nudny zacatek, zapletka za me byla take slabsi. Celkove jsem z teto knihy zklamana. Neni to ta Colleen, co znam a co mam tak rada.

Ovsem! Pokud je ctenarce kolem 13-17 let, bude to zarucene kniha, ktera ji bude bavit. Ma vsechno, co cilovy ctenar hleda a potrebuje.

Za me pribeh nemel “wow efekt”, na ktery jsem u Collen zvykla. Caste tema, prumerna zaplatka a predvidatelny konec.

Knihajeradost
09.05.2021 4 z 5

Až na ten nudnější začátek se mi kniha líbila. Bylo to zase něco jiného. Tím, jak nám Colleen vyprávěla o podivné rodince, to knize přidávalo na originalitě. Úplně nejvíce se mi líbilo, že se v ní píše o často přehlížené a podceňované nemoci jménem deprese.