Na obtíž

Na obtíž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/bmid_na-obtiz-fjv-404309.png 4 1138 269

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Without Merit , 2017

Vilma232
26.10.2022 3 z 5

Moje první kniha od této autorky, takže nedokážu posoudit, zda i ostatní jsou spíš pro mladé čtenáře - spíš čtenářky. Moc problémů na jednu hodně zvláštní rodinu, ale příběh mě celkem bavil. Až na to, že se během tak krátké doby "vyřeší" takové množství potíží a nedorozumění.

bara-offici
23.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Díky téhle knížce jsme se dostala ke Colleen, a mile mě překvapila. Sice to je jedna z knížek od ní která nemá zas tak zapáleny příběh jako třeba pravda nebo lež. Ale bavila mě ohromně ne jenom kvůli Tajemném Saganovi který mi po celý příběh vrtal hlavou, ale také díky řešení vztahu mezi rodinou.

Domča153
08.10.2022 1 z 5

Za mě na Colleen určitě podprůměr. Chápu hlubší sdělení co se depresí týče ale jinak oproti jiným jejím knihám které jsem četla slabota.. přišlo mi to spis jako příběh pro náctileté, snažilo se tam narvat kde co: gay bratr, obtěžování sourozencem v dětství, smrt partnera, nevěra, nefungující matka atd .. za mě bych takový příběh čekala od začínající autorky né od kapacity jako je Colleen..
Trochu to působí jako kdyby si řekla ze už musí něco rychle vydat dala tam klasicky nějaké hlubší něco (deprese a jejich možné projevy a ze jsou “v pořádku” a ze vždy každá mince má dvě strany) a konec..

KatyM.
13.09.2022 3 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, zatím nejslabší.

Anyzz
02.09.2022 5 z 5

Trochu jiná Colleen než ji známe. Ale o nic horší. Bylo mi ctí poznat Merit a její bláznivou rodinu. Fandím vám, Vossovi!

Mistatka
28.08.2022 2 z 5

Knížku jsem sice dočetla,ale úplně mě nenadchla.

Andělla
24.08.2022 3 z 5

Řekla bych že tenhle příběh byl typickým příběhem pro náctileté, avšak nakonec měl o něco hlubší význam než klasické young adult slaďárny. Líbil se mi příběh podivné rodiny, kdy se v knize objevovalo více postav, to pro mě příběh vždy trochu okoření. Stejně jako další knihy od Collen jsem tuhle přečetla na jeden nádech. :)

Aneleh
22.08.2022 5 z 5

I když je tento příběh pro úplně jinou věkovou skupinu než jsem já, přesto se mi moc líbil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Tahle rodina je hodně zvláštní a právě proto je v ní dobře ukázáno všechno to, co se děje i v napohled normálních rodinách. Nekomunikace, nezájem, lhostejnost, skrývání problémů, v takovém prostředí se často vyvine deprese, která může vyústit až v tragédii. Za mě poučné pro všechny věkové kategorie, fandím této spisovatelce, každá její kniha má nějaké skryté poselství a hloubku.

lotofhs
27.07.2022 3 z 5

Tak tohle bylo trošku slabší. Od Coleen mám přečteno už hodně knih, ale pořád jí řadím mezi ty lepší, méně se mi líbila třeba Ničeho neliuji.
Příběh je... já ani nevím, jak to pořádně popsat, ale pro mě to bylo šíleně překombinované. Jedna větší divnost za druhou až nakonec si na to člověk zvykl a už to neřešil. Téma, který si Colleen vybrala je hodně temné, náročné a poprat se s tím není žádná sranda.
Mě trvalo asi do stranky 100, než jsem se pořádně začetla a mohla pokračovat s čistým srdcem. Do té doby, to bylo, mám jí odložit, nemám jí odložit?
Téma rodina, zvláštní vztahy, mentální poruchy, tajemství... nakonec to nebylo tak hrozné a dala bych jí 3,5. U mě to zachraňoval hlavně Sagan, ten je zlatíčko. Co se i týče jeho rodiny, tak mi ho bylo neskutečně líto.. žít v nevědomosti, tolik let a ještě poslouchat Merit. no chudák kluk...
Jenže jak tu už někdo psal, konec je na mě také moc idylický, šťastný.. člověk tomu nevěří, když si vezme, jak ta rodina byla ze začátku neskutečně porouchaná a najednou jsou happy. No nevím, nevím...

adelazelenkova
17.07.2022 3 z 5

Za mě slabší kniha od Colleen. Děj samotný mě moc nebavil, nejspíše proto, že jsem se nemohla dostat pod kůži hlavní hrdinky. Někdy mi byla sympatická, ale ve většině případech mě spíše “otravovala”. Téma je zde zase silné, tak jak to autorka už mnohokrát předvedla, ale zpracování knihy je spíše pro mladší ročníky. To je důvod, proč mi kniha moc nesedla a proč ji zařazuji až na poslední místa v porovnání s ostatními od Colleen. Ale pokud hledáte odpocinkovou knihu, která se čte rychle, mohu doporučit. Ale jak říkám, kniha je spíše pro mladší čtenáře a příběh je tak trochu nerealistický.

Zuzanka45
08.07.2022 5 z 5

Colleen opět nezklamala! Nádherná kniha, která chytne za srdce a donutí vás zapřemýšlet. Příběh mě hned vtáhl do děje a až do poslední stránky mě ohromně bavil. Doporučuji!!!

krevetka79
24.06.2022 5 z 5

První knížka od Hoover, kterou jsem neobrečela...
Opět zajímavý příběh, kdy každý z rodiny má nějaké více či méně temné tajemství, která postupně vyplouvají na povrch.
Knížce nechybí náměty k zamyšlení příjemně odlehčené úsměvnými momenty.

BetyN.
31.05.2022 4 z 5

Na obtíž je moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední! Autorka píše s neuvěřitelnou lehkostí a humorem a od první stránky mě vtáhla do děje. Tato kniha je založená na celé řadě bizarních a na první pohled naprosto nereálných postav a situací, ale v průběhu čtení se ukáže, že to vlastně až tak rozdílné od našich skutečných životů být nemusí. Příběh si mně získal, i přes to, že autorka místy opravdu až moc tlačila na pilu a konec nemusel být jako v každé plytké komedii.

Mindy
10.05.2022 3 z 5

Nejsem cílová skupina této knihy, proto mě nenadchla tak, jako většinu ostatních.
První půlka zdlouhavá až nudná, druhá půlka to zachránila. Konec až moc uspěchaný a idylický. Po letech ne-komunikace se všichni poobjímají, vše si vysvětlí a navzájem si odpustí. Takový klasický americký závěr.

teriberi424
07.05.2022 3 z 5

3 hvězdičky ode mě získala za celkový dojem. Určitě je tam spousta věcí, co bych mohla vytknout (konečný rychlý spád, náhlé odpuštění...), ale i tak se mi kniha líbila. Byť nepatří mezi to nejlepší, co jsem od Colleen četla, je krásnou jednohubkou. P. S. společná terapie by neuškodila.

veronika9761
27.03.2022 2 z 5

Rozhodne nejsem cilovka, ale knizky autorky mam rada. Tahle mi teda vubec nesedla.

simona5372
20.03.2022 5 z 5

Knížky od téhle spisovatelský jsou prostě boží. Opravdu úžasná kniha.

vera5841
14.03.2022 5 z 5

Vossovy při pohledu z venčí působí jako velmi neobvyklá rodinka, ale ve skutečnosti má každý člen své tajemství a osobní démony. Kniha krásně ukazuje, že ne vše je nutně tak, jak se na první pohled může zdát a klíčem ke všemu je komunikace. Podaří se Merit vyřešit své problémy a sblížit se se svou rodinou ? A Sagan je prostě miláček :)

Ráčkajda
14.03.2022 5 z 5

Knížky C.Hoover mě prostě baví.....nenáročná jednohubka, která nutí číst od začátku až do konce, já jsem spokojená.

kalinka99
12.03.2022 5 z 5

Nenáročná kniha od Colleen, ale také k zamyšlení. Líbil se mi autorčin nápad bydlení v kostele.