Birthday Girl

Birthday Girl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349498/bmid_birthday-girl-AXd-349498.jpg 3 703 164

Murakami/Menschik série

< 4. díl

Tajemný příběh mladé dívky, který se odehraje na den přesně na její dvacáté narozeniny. Ten den musela zaskočit za kamarádku v restauraci. A náhoda tomu chtěla, že zrovna ten večer to byla ona, kdo má dovézt majiteli podniku jeho večeři do šestého patra. Postarší noblesní muž, kterého vidí poprvé a naposledy v životě, působí dobráckým, ale i záhadným dojmem – nabídne jí, že jí splní jakékoli přání. Přání, které nebude možné vzít nikdy zpět…... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

バースデイ・ガール (Bāsudei gāru) , 2002

petrarka72
25.10.2017 4 z 5

Jednohubka pro úsměv a lehké zamrazení. A vyznání Jacku Londonovi v doslovu potěšilo.

klodnerovic
21.10.2017

Vím, povídky bývají kratší, ale ... že by musely být až tak krátké, to by teda nemusely! Alespoň ne ty Murakamiho! Za půl hodiny jsem neměla co řešit. Pravdou ale, že čítá přesně tolik slov, kolik má ... a proto je tak dobrá! Proto a pro všechny ty krásně načervenalé až rudé ilustrace:-).

ElissEm333
16.10.2017 5 z 5

Nechápu jak to Murakami dělá, že ve mně po každé jeho knize zůstane takové vlezlé lepkavé cosi, které mě ještě dlouho po dočtení nutí přemýšlet nad knihou, životem a celkově světem a jeho fungováním. Skvělé! A ty ilustrace!

jesuswlasac
11.10.2017 3 z 5

Trošku sklamania (ale mojou chybou ) - myslel som si že si objednávam knihu a objednal som si iba poviedku.
Každé svoje narodeniny oslavujem dosť vo veľkom a materiálne. No po prečítaní tejto poviedky sa určite pri narodeninách aspoň trochu pozastavím a porozmýšľam.
PS: Dobre si rozmysli čo si želáš, lebo sa ti to môže splniť. :-)