Mstitel

Mstitel https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82410/mstitel-82410.jpg 4 405 70

Na stránkách nového románu Fredericka Forsytha se zprvu seznamujeme s osudy několika mužů, kteří část svého života dobrovolně zasvětili neohroženému a čestnému zápasu se zlem ve válečných konfliktech 20. století, ať už to byla druhá světová válka či válka vietnamská. V boji uzavřeli osudová přátelství, která jsou bez nadsázky na život a na smrt. Když pak jednoho z nich tragicky zasáhne krutá a bezcitná vražda, stejně nelidská, jako byly jiné zločiny spáchané na těch, kteří chtěli v devadesátých letech pomoci nešťastné Bosně, nemůže ji nechat bez odplaty. Obrací se tedy na svého dávného přítele… Po bezohledném vrahovi jako by se však slehla země. Osamělý mstitel má k dispozici jednu jedinou nejasnou stopu, ale přesto své pátrání po všeho schopném zabijákovi z bývalé Jugoslávie nevzdává. Nevědomky však vede také nerovný boj s americkými zpravodajskými agenturami, které se snaží dostat jistého islámského teroristu… Děj knihy vrcholí – nikoliv náhodou – 10. září 2001, tedy v předvečer dne, který už asi navždy zůstane v paměti celého světa zapsán jako den hrůzného zla. Zda je možné proti takovému zlu bojovat jiným zlem a jaká je ve světě plném násilí cena přátelství, to už si musí rozhodnout každý čtenář sám.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Avenger , 2003

Koňadra
21.03.2017 5 z 5

Potrebujete občas uspokojiť toho muža vo vás. Toho tvrdého chlapa bez bázne a hanby, bojovníka a stratéga. Potrebujete na chvíľku vypandnúť zo sveta, kde ste ráno spravili deckám raňajky, vyniesli nočník, pomohli manželke zavesiť záclony, vyniesli smeti, v práci naklusali pred šéfku, ktorá vás pol hodiny pérovala, prípadne ste strávili pol hoďky sediac v obchoďáku pred Baťom, čakajúc na polovičku, kým nájde tú správnu modrú na lodičkách .... ČÍTAJTE FORSYTHA! Bude to fakt len na chvíľu, lebo dej jeho kníh určite nemožno obviniť zo statickosti. Howgh.

jarin58
17.03.2017 5 z 5

Kniha čtenáře nenechá v klidu.Napínavé čtení.Jinak než za 5 hvězdiček nemůžu dát.

Pampalini
04.11.2016 5 z 5

Výborné čítanie. Najprv som si to dal v podobe audioknihy počas cestovania autom. Príbeh, hoci vnímaný tak na polovicu, ma zaujal a prečítal som ešte aj knihu. Dobrých príbehov o pomste je málo. K tomu veľa podnetov na premýšľanie a dlhé diskusie s priateľmi.

boxas
02.11.2016 5 z 5

Nejlepší, co jsem od tohoto autora četla. FF naprosto bravurně zaplétá a hned na to zase rozplétá osudy mnoha lidí na různých kontinentech a v různých dobách. A člověk by mu až uvěřil, že se tyto příběhy skutečně staly. Ať ve Vietnamu, Panamě, USA nebo v bývalé Jugoslávii, to je jedno. Vtáhne vás do děje a nepustí. Doporučuji.

derminator
06.07.2016 3 z 5

Klasický Forsyth autor Vás seznámí perfektně s dějem, má dobrou zápletku a hlavně napětí sice jsem od autora četl lepší knihy ale tato si zaslouží plných 65%.

MaxQ
20.01.2016 5 z 5

Říkejte mi třeba "nedůvtipný", ale poslední kapitolu a vlastně i trošku pointu, jsem fakt nečekal a mám chuť si knihu přečíst ještě jednou. Místo toho ale šáhnu po další knize tohoto autora, začínám mít pocit, že neumí napsat slabou věc. Za mě výborně!

Jack93
08.10.2015 5 z 5

Dokonale odvedená práce! U Forsytha to jinak ani nechodí. Stejně jako u předchozích knih bravurní smíchání reálných konfliktů s fikcí. Nesouhlasím s tvrzením, že po studené válce ztratily Forsythovy knihy na kvalitě. Naopak, stále se jedná o dechberoucí čtení. Boží Pěst, Ikona, Mstitel a Afghánec jsou toho jasný důkazem. Zbylá díla jako Kobra nebo Seznam smrti na mě teprve čekají.

Ze všech dosavadních přečtených knih od Forsytha mi Mstitel přišel nejdepresivnější, nejtemnější. Husí kůže naskakovala poměrně pravidelně. Výše než Mstitele zatím řadím Mistra Klamu, Šakala a Ikonu. Ale žádná z těchto tří knih mě v závěru nešokovala tolik jako Mstitel. A nebylo to jen díky datu...

woodward
19.08.2015 5 z 5

Jeden z mála Forsythových dobrých románů z období po studené válce.

hanap
08.03.2015 5 z 5

Skvělý příběh , napětí od začátku až do konce . Zajímavý pohled na vietnamskou válku , jugoslávský konflikt , životní osud hlavního hrdiny . Prostě výborné.

bronn
20.02.2015 5 z 5

Perfektní kniha! Příběh zasazený do reálné historie, brilantní popis vietnamské války a situace v Bosně a Srbsku. A ten závěr mi naprosto vyrazil dech.

tomvall
31.10.2014 5 z 5

Výborná kniha. Každá dějová linie něčím zaujme a čtenář nemá čas vydechnout. A závěrečná akce na poloostrově nemá chybu. Celou dobu jsem byl napnutý jak struna, jak to vlastně Mstitel vymyslel a způsob a v podstatě jednoduchost provedení člověka téměř ohromí. No a konec k zamyšlení potěšil.

Melic
31.10.2014 4 z 5

Chlapská četba, bývalý voják a jeho promyšlená akce. Zároveň se dovídáme něco z historie.

anais
06.07.2014 5 z 5

moc příjemné čtení plné zvratů, miluju díla tohoto autora a myslím, že jde o jedno z nejlepších.

Baiba
23.03.2014 4 z 5

Moje druhé setkání s Forsythem (po Spisu ODESSA) a opět výborné čtení. Napínavé (i když ten závěr opravdu trochu přitažený za vlasy), zajímavé lidské osudy, spousta užitečných informací (o Vietnamu, a hlavně válce v Jugoslávii), zajímavé úvahy o terorismu... Oceňuji, jak umí propojit fikci se skutečnými událostmi. Datum na konci knihy mě dostalo...

Dera
08.01.2014 4 z 5

Forsyth mě nikdy nezklame. Nemá výrazně slabou knihu, v tomto žánru je to pro mě špička. Mimochodem, jímka mě rozsekala !!!

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Hned po "Šakalovi" bych ji hodnotil jako nejlepší Forsythovo dílo. Dění v Žiličově sídle mi sice přišlo trochu přitažené za vlasy, ale co bych mistrovi neodpustil. Jasná 5/5.

Ječmínek
09.12.2013 5 z 5

Podle mě nejlepší Forsythova kniha, i když některé předešlé mají asi větší literární hodnotu. Na začátku drsné, pak akční, závěr zajímavý. Pointy. No, ten lov na Žiliče v jeho pečlivě hlídané farmě byl možná až příliš akční a nepravděpodobný, ale já to autorovi odpustil.

Krišot
08.10.2013 4 z 5

Na místy až literaturu faktu opravdu velice čtivé. S povděkem kvituji autorem nastíněné dilema mezi morálním zadostiučiněním a menším zlem ve prospěch většího dobra. Má první kniha tohoto autora, ale určitě ne poslední.

markuc
03.07.2013 5 z 5

Velmi napinava a ctiva kniha - precetl jsem behem par dnu a stranky jsem vyslovene hltal a nemohl jsem se dockat konce.

valecek11
01.06.2013

Fakt moooc dobře napsáno,přečteno jedním dechem...Forsyth umí...

Bosna a Hercegovina

Frederick Forsyth