Mstitel

Mstitel https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82410/mstitel-82410.jpg 4 405 70

Na stránkách nového románu Fredericka Forsytha se zprvu seznamujeme s osudy několika mužů, kteří část svého života dobrovolně zasvětili neohroženému a čestnému zápasu se zlem ve válečných konfliktech 20. století, ať už to byla druhá světová válka či válka vietnamská. V boji uzavřeli osudová přátelství, která jsou bez nadsázky na život a na smrt. Když pak jednoho z nich tragicky zasáhne krutá a bezcitná vražda, stejně nelidská, jako byly jiné zločiny spáchané na těch, kteří chtěli v devadesátých letech pomoci nešťastné Bosně, nemůže ji nechat bez odplaty. Obrací se tedy na svého dávného přítele… Po bezohledném vrahovi jako by se však slehla země. Osamělý mstitel má k dispozici jednu jedinou nejasnou stopu, ale přesto své pátrání po všeho schopném zabijákovi z bývalé Jugoslávie nevzdává. Nevědomky však vede také nerovný boj s americkými zpravodajskými agenturami, které se snaží dostat jistého islámského teroristu… Děj knihy vrcholí – nikoliv náhodou – 10. září 2001, tedy v předvečer dne, který už asi navždy zůstane v paměti celého světa zapsán jako den hrůzného zla. Zda je možné proti takovému zlu bojovat jiným zlem a jaká je ve světě plném násilí cena přátelství, to už si musí rozhodnout každý čtenář sám.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Avenger , 2003

Adapa
30.01.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Forsytha, autor je zde ve vrcholné formě a řadím to k takovým jeho špičkám jako jsou Žoldáci, Spis Odessa nebo Šakal. Vše detailně nastudováno, místy přidána fiktivní země, která se tváří jako skutečná. Knihu jsem za posledních cca 20 let četl už asi po páté, pokaždé mě dostává. Několikrát jsem v televizi viděl i filmovou variantu, ale to jsem se ani nedodíval – tam je to příliš béčkové. Knihu všem doporučuji.

pedobro
25.01.2020 4 z 5

Hodně zajímavé čtení s překvapivým závěrem.

Svamburger
27.12.2019 5 z 5

Tohle bylo jako láska na první pohled. První kniha od mistra Forsytha. Kvalitní čtení pro všechny chlapy, co se zajímají o válečné konflikty a historii. Část o tunelových krysách byla neskutečně klaustrofobická a hororově vylíčená. Nikdy předtím jsem se tak nezajímal o válku v Jugoslávii a její důvody vzplanutí. A hlavní hrdina? I Rambo by mu mohl závidět. Léta zkušeností udělají v životě hodně a to samé platí i pro pana spisovatele.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

genie
31.01.2019 5 z 5

Jedna z těch knih, od které jsem odbíhala jen s velkým přemáháním. Sice na konci trochu přitažené za vlasy, ale co ... Zážitek opravdu skvělý.

princeznaaura
23.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, mělo to drive, plno příběhů najednou, žádná zbytečná omáčka kolem. Cetla jsem zkrácenou verzi a přesto to bylo dostačující.

boxas
27.10.2018 5 z 5

Kdo má rád FF, tak toto je určitě něco, co ho nezklame. Autor zde svým typickým dokumentaristickým způsobem splétá několik dějových vláken (Vietnam, území bývalé Jugoslávie, Panama, USA...), která se nakonec spletou v silný, dobře logicky promyšlený děj, který začal před lety dlouho před válkou ve Vietnamu a skončí na prahu nového tisíciletí. Jako bonus je zde dobrá pointa, takže rozhodně nedoporučuji knihou listovat! Ale jinak doporučuji vřele! Z knih FF zatím to nejlepší, co jsem četla.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Forsyth je pro me vylozene srdecni zalezitost, ale nej je Mstitel a Kobra, ktere navic navazuji v postavach dvou hlavnich hrdinu. Proste knizka, ke ktere se budu vzdy vracet.

Rihatama
22.08.2018 5 z 5

Forsyth umí, velmi dobře zná fakta i prostředí a proto mě, zase, poučil a rozhodně zaujal. A patřičně děsil. Nenapsal totiž žádnou fantasy, ale vrací nás do válečných hrůz 20. století. A končí na prahu té současné s islámským terorismem. Současně odhaluje zákulisí výzvědné činnosti a nastoluje morální dilemata, kterým válečná doba přeje významnou měrou a která nakonec vedou ke zrození Mstitele. Forsyth tentokrát vytvořil více než spletitý příběh, který místy možná působí trochu vykonstruovaně, rozhodně však nenudí, právě naopak. Balkán je pro spisovatele, co do válečných konfliktů, vždy vděčné pole působnosti. Kdepak, na Forsytha nedám dopustit.

daudurhundur
13.06.2018 3 z 5

Hrdina v některých částech připomíná Supermana, zatímco hlavní záporák ve své nelogičnosti a nešikovnosti překonává snad i Gargamela... Od někoho jinýho bych to snad i vzal, ale na mistra žánru to je málo.
Co je platné, že Forsyth pořád píše neskutečně čtivě, a přibližně první polovina je skutečně našlápnutá, když se to pak zlomí, a s blížícím se koncem přibývá překombinovaných náhod, a nelogických kroků...
Pro mě asi nejhorší kniha od Forsytha (z cca 15ti, které jsem zatím četl)

cubeice
12.05.2018 4 z 5

Poněkud překombinované, několik vysloveně nelogických a těžko uvěřitelných náhod, finální akce mi přijde také až příliš složitá a riskantní i nelogická, s ohledem na její výsledek, (kdy mě rozuzlení celé akce nejen napadlo, ale bylo jasné už od chvíle, kdy jí Mstitel začal plánovat,) protože toho bylo možné dosáhnout rozhodně jednodušší a bezpečnější cestou. Na druhou stranu by to ale nebylo tak čtivé. První polovina, kdy autor vykresloval příběhy jednotlivých postav, než je zkušeně spojil do jednoho, se mi líbila více i přes tu roztříštěnost a lehce nepřehledné přeskakování v čase i mezi postavami. Celkově však velká spokojenost, dobře jsem se u toho bavil.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Forsythova špička. Čtení o tom, kdo Mstitel byl, je, jak se ke své "práci" dostal a popis jeho nejnovější zakázky je jednoduše strhující... navíc s brilantním zapasováním do reálných událostí. Zcela doporučuji.

nai.ivka
07.09.2017 5 z 5

Není nad to oživit si historii strhujícím příběhem. Dneska jsem šla spát až k ránu, nemohla jsem se odtrhnout. Jak tu někdo psal, odpustila jsem autorovi tu závěrečnou až neuvěřitelnou pomstičku. Kdyby toho nebylo asi bych měla po dočtení pocit frustrace. Kéž by se vždycky uvařila voda na každou svini nebo kdyby ty boží mlýny opravdu mlely.

Killingjoke
29.07.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od Fredericka Forsytha a dost možná moje nejoblíbenější... Je známá věc, že přátelství vznikající během válečných konfliktů bývají právě ta nejpevnější. Někdy takový konflikt dokáže zplodit člověka, jenž je schopný díky svému intelektu, zkušenostem a znalostem představovat poslední východisko v zoufalých situacích. Když tak Calvin Dexter obdrží žádost od svého přítele, aby našel jeho syna, rozhodne se jednat... Parádně napsaný příběh neobyčejného mstitele, nás protáhne cestou pomsty, kde se osobní zájmy jednotlivce kříží se zájmy zpravodajských služeb, což nutně vede k nevyhnutelnému střetu. Nejvíc mi pak v hlavě zůstal závěrečný twist, který za knihou udělal velmi příjemnou tečku. Touto knihou si mne Forsyth definitivně získal a dnes mám doma všechny jeho knihy.

ufounek17
25.07.2017 5 z 5

Parádní příběh. Dobře se čte.

Dr.Linus
02.07.2017 5 z 5

Asi najlepšia od Forsytha, ak nerátam Šakala.

Kerberos
30.06.2017 5 z 5

Válka v Bosně a její následky,skvělé.

Claire75
05.06.2017 5 z 5

Boží pěst pro mě zůstává číslem jedna na mém soukromém žebříčku děl FF, ale Mstitel je v těsném závěsu. Nepřestane mě udivovat autorova schopnost strhujícím způsobem vyprávět dokonale vystavěný příběh, jeho erudice, znalosti a neuvěřitelný přehled týkající se válečných konfliktů, tajných služeb a politiky.

BlackBlade
20.04.2017 5 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od F. Forsytha četl! Moc dobré, až mě zklamalo, že to celé skončilo. Rozhodně doporučuji všem milovníkům knih s tématem vojenských konfliktů, agentů, žoldáků, částečně i detektivek atd. :)

hnusák
27.03.2017 5 z 5

Naprosto perfektně a čtivě napsáno, odtrhl jsem se od ní, až když mne padala na noční stolek.

Bosna a Hercegovina

Frederick Forsyth