Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5549 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Jack Bauer
29.01.2013 4 z 5

Kniha pokračuje hned tam, kde skončil druhý díl. Hned od první stránky chytne, ale pak už je to je jen neustálé opakování jíž věděného a rozvleklé dialogy, přesto kniha stojí za přečtení.

borknagar
24.01.2013 2 z 5

Přiznám se, knihu jsem nedočetl (problém jsem měl i u druhého dílu, ale ten jsem nakonec úspěšně přelouskal). Život je dost krátkej na to, abych četl pořád ty samé rozhovory a stále dokola se opakující informace. Kdyby Larsson zůstal jen u prvního dílu, jsem naprosto spokojen. Ten se povedl a za to si Larssona vážím, ale další díly si mohl odpustit..........

LuminenEnkeli
19.01.2013 5 z 5

Obložené chleby + postup v kulinářském umění 3. část..:D ..ve Švédsku se zřejmě nepije čaj..Kávovar není zapnutý, kávovar je zapnutý, kávovar se musí zkontrolovat zda je či není zapnutý...Jednoduše pecka :D..Celá trilogie mě dostala..a to buď do bodu mrazu nebo do bodu varu...:) Teď můžu jen s povzdechem a nostalgií zamávat na rozloučenou.

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Všechny tři knížky jsou super, všechny tři jsem přečetla jedním dechem. Larssona obdivuji, že dokáže vymyslet něco tak geniálního.

evice
18.01.2013 5 z 5

Snad nejlep

Evča K.
09.01.2013 5 z 5

Super kniha, od které se neodcházelo snadno.

Ctibi
02.01.2013 5 z 5

Četl jsem jedním dechem, nemám slov

Oinike
01.01.2013 5 z 5

Skvělý závěr série. Bavila mě hlavně autorova schopnost překvapit i ve chvíli, kdy jsem už věřila tomu, že to nejde. Šikovný chlapík, je ho škoda.

aalexiis
31.12.2012 5 z 5

Larson u mě vede a Lisbeth je prostě bezkonkurenční

srutkovaa
31.12.2012 5 z 5

Skvělé zakončení příběhu Lisabeth a Mikaela

Ormos Atalia
15.12.2012 5 z 5

Tak asi před hodinkou jsem dočetla 3. díl Milénia a musím říct, že pro měl se jednalo o nejlepší část této trilogie, ikdyž před několika měsíci mě dostal i díl 1., to se musí nechat :-) Zkrátka pro mě je dílo S. Larssona po dlouhé době nejlepší četbou.

Katuska001
08.12.2012 5 z 5

Super, jako předchozí díly, ani jsem se nemohla od toho odtrhnout. :-)

Selinute
10.11.2012 4 z 5

Pro mě z celé trilogie nejslabší. Ale to je osobní názor. Přesto stojí za přečtení.

ReacherJack
09.11.2012 5 z 5

Mne sa trilogia zdala kazdou dalsou castou zaujimavejsia a putavejsia. V prvej casti boli pre mna dost nezazivne useky, co sa o druhej a tretej uz vobec povedat neda... Odporucam vsak citat minimalne tretiu cast nie dlho po druhej casti. Ja som si po roku s tazkostami spominal, ako to bolo v predchadzajucej casti... ;-)

Kllarriss
07.11.2012 5 z 5

Stejně jako i předchozí dvě knihy, můžu i tuto doporučit. Skvělý a napínavý děj a ještě i happy end.

laydee
24.10.2012 5 z 5

Musím říct, že když jsem poprvé viděla asi sedm lidí v metru kteří čtou tu samou knihu tak jsem vůbec nevěděla o co jde. Ale právě, že jich tam sedělo tolik tak jsem si tedy knihy sehnala, dala do čtečky a začala číst. První díl jsem četla dlouho, druhý díl o dost kratší dobu a třetí ani ne dva týdny. Postavy se mi moc líbili a prostě mě donutil Stieg doslova hltat každé slovo, které napsal. Je mi líto, že už nic nenapíše, ale rozhodně přinesl do literatury tři skvělé knihy. Děkuji :)

Abies
03.10.2012 3 z 5

čím ďalej tým viac sa mi zdalo, že autor nepochopil, o čom chcel sám písať. očividným zámerom bola podpora žien, čo by bolo v poriadku, pokiaľ by šlo o ženy. mal som ale pocit, že tie v tejto knihe sú v podstate mužmi, s istou anatomickou odchýlkou, iný rozdiel (charakterový, spôsob správania, myslenia, odlišnosť v prioritách, motivácii...) som nepostrehol. teda okrem toho, že ženy boli výhradne nositeľkami kladných vlastností (ok, s výnimkou Isabelly ,ale aký tá dostala priestor?). postavy celkovo boli až rozprávkovo čiernobiele, príbeh ostatne tiež, všetko až naivne vychádzalo a smerovalo k nevyhnutnému a absolútnemu happyendu. postavám tým, až na zdôrazňovanú slobodu sexuálnych preferencií a občasnú únavu, chýbal ľudský rozmer. vyslovene ma štvali dialógy, v ktorých bol vždy dostatočný priestor na absolútne presné a nespochybniteľné vyjadrenie myšlienky, až som uvažoval, či sa autor niekedy zúčastnil reálneho rozhovoru. poslednú výhradu mám k preplácanosti značkami (bezhlavý product placement?) a za vlasy pritiahnutá polarizácia IT (kladné postavy = apple, záporné = IBM - wtf? málo platili ,alebo zneužívajú detskú prácu?). kvalita tak pre mňa s každým dielom upadala, čo ale nič nemení na tom, že som trilógiu so záujmom dočítal. i keď s výhradami, sprostredkovala zaujímavé pohľady do priebehu vyšetrovania a novinárskej praxe. vracať sa k nej ale nebudem.

princesse
31.08.2012 4 z 5

Právě jsem dočetla třetí díl a pro mě zaručeně nejlepší dvojka a následuje jednička a trojka asi tak na stejné úrovni. První a třetí díl jsem četla o dost déle než druhý, který jsem měla přečtený během 3 dnů, od začátku až do konce neskutečně čtivý, což u jedničky a trojky neplatilo. Druhý díl jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě je to můj subjektivní názor. Určitě je škoda, že Stieg už žádnou další knihu nenapíše.

LilyFair
31.08.2012 5 z 5

5 hvězdiček a zaslouženě!
Podle mě rozhodně ne nejslabší díl!
Pro ty co doufají, že se dozví něco víc o osudu Lisbeth Salanderové kniha zklamáním asi bude. Ta je totiž v tomhle díle odsunuta až na druhou kolej...

Natalis
28.08.2012 5 z 5

Já nevím, čtu tuhle sérii od třetího dílu a zdá se mi, že je to totálni bomba a vy tady skoro všichni píšete, že je to slabší než předešlé díly, takže to pro mě znamená, že si musím okamžitě přečíst ty dva díly před tím.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)