Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5548 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Darf...
02.07.2013 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, stejně jako ostatní díly. Bohužel už byla až moc zamotaná a člověk se začal hůře orientovat v postavách, kterých opravdu přibylo. Množství vedlejších "epizod" bylo spíše na škodu...ale jinak hodnotím velmi kladně.

acnalb
01.07.2013 5 z 5

i třetí díl je naprosto úžasný, četlo se opět jedním dechem.

Danalx
27.06.2013 5 z 5

Milénium nezklamalo! Všechny 3 díly se čtou jedním dechem. Člověku je líto, když to vše končí...

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Co dodat .... jedna z knih u kterých člověk zvolá ... "Hurá, tak dobrá literatura mající smysl a význam ještě nevymřela!"

michalka S.
22.06.2013 5 z 5

Perfektni moc se mi libila!!škoda že autor uz nezije .

rose
20.06.2013 3 z 5

Třetí díl, ve kterém se konečně dočkáme rozuzlení. Ale musíme se k němu prokousat desítkami stránek nezáživné „vaty“ s exkurzemi do švédské ústavy, do propletenců tajných a ještě tajnějších služeb, do špionských eskapád a těžko srozumitelných spikleneckých schůzek. Hodně jsem v tom plavala a často jsem vůbec nevěděla kdo je kdo. Lisbethin příběh se pohnul k vyřešení až v poslední třetině knihy a pak to všechno bylo ráz naráz. Těmi bezmála sedmi stovkami stránek opravdu není lehké se pročíst. Další díl už bych nevydržela.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Takze trilogia Millenium je za mnou. Myslim, ze za seba mozem povedat, ze ma Larsson nesklamal. Ponukol zaujimavy pribeh, ktory sa postupne vyvyjal v troch castiach. Mikael Blomkvist, Lisbeth Salanderova, Erika Bergerova a Dragan Armanskij su ustredne postavy, ktore hraju dolezitu ulohu v celom pribehu, plus, v kazdej knihe su predstavene nove postavy, ktore doplnaju a ozivuju tento zaujimavy pribeh. Krimi roman je pre mna novou skusenostou a pacil sa mi. Teda az niektore casti, ktore sa zaoberali dost perverznymi opismi a praktikami niektorych postav. Aj ked je to fikcia, do urcitej miery urcite cerpal autor inspiraciu aj za realneho zivota a tu ma trocha desi fakt, aki perverzaci existuju na tejto planete. Celkovo hodnotim trilogiu 5 hviezdicakmi. Napisane to bolo skvele, putave. Dakujem bratovi za pozicanie knih:)

smnpka
17.06.2013 4 z 5

Všechny tři díla jsou plná překvapení a napětí. V posledním díle to pěkně vybuchne, škoda jen že je to zase až ke konci knihy.

EvaJ.
30.05.2013 5 z 5

Jednoduše skvělé. Trochu drsné okamžiky, trochu těžko uvěřitelné.

vladuš
16.05.2013 5 z 5

Super knížka,čte se úplně sama.

Moňule13
14.05.2013

Třetí díl Milénia se mi opět hodně líbil. Závěrečný soud s Lisbeth a Annikou byl famózní! Strašná škoda, že už se žádné další knížky od Stiega Larssona nedočkáme :-(

Popluh
13.05.2013 5 z 5

Druhý a třetí díl trilogie Milénium musím hodnotit jako celek. V kontextu celé série totiž patří k sobě a první díl slouží spíše jako takový obsáhlý prolog, který na scénu vrhá nejdůležitější postavy, jejich zázemí a vzájemné vztahy. A pokud Muži kteří nenávidí ženy slouží jako předvoj následujícím dvěma knihám, tak Dívka, která si hrála s ohněm zase slouží jako prolog Dívce, která kopla do vosího hnízda. Po napínavé mysteriozní detektivce z prvního dílu se Larsson pořádně rozjel a Lisbeth s Mikaelem vyslal vstříc konspiračnímu spiknutí, za které by se nemusel stydět ani leckterý nevyléčitelný paranoik. Larsson postupuje s chirurgickou přesností a neúnavně spřádá síť různorodých motivů skrz hodně různorodé postavy. Právě postavy jsou možná největší slabinou celé trilogie, zvlášť proto, že pořádné prohloubení se dostane jen postavám hrajícím důležitou roli v první knize. Ve dvou dalších už na to prostě není čas, postavy slouží hlavně jen ke zprostředkování informací a co se týče psychologie jsou dost černobílé. Jejich psychologický profil pak kromě jednání dotvářejí spíše názory jiných postav, což ale vzhledem ke stylu knihy nijak zásadně nevadí. I přes neskutečnou rozsáhlost se obě závěrečné knihy čtou doslova jedním dechem a na posledních (stovkách) stran závěrečného dílu čtenář cítí až fyzickou touhu po vědění, jak to celé dopadne. Larssonovi se zkrátka podařilo stvořit neuvěřitelně rozsáhlou komplikovanou detektivní nestvůru, která je ale napsaná takovým stylem, že jí musí pochopit snad každý. Kdybych měl hodnotit oba díly (potažmo všechny tři) dohromady, bylo by to jednoznačně za plný počet. Samostatně je ale druhá kniha, která hlavně pokládá základy epickému vyvrcholení, o něco slabší a zdánlivě až moc "přemotivovaná" a založená na náhodě. Jako celek je to ale neprůstřelné.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Suoer.. nejlepší trilogie, ketrá se mi dostala do rukou.
Všem vřele doporučuji.

ella2008
09.05.2013

Trilogii hodnotím na výbornou.Viděla jsem i film.Kniha byla lepší

stopař
03.05.2013 5 z 5

Výborně napsaná trilogie

Jančislava
20.04.2013 2 z 5

Řekla bych, že trochu lepší než dvojka, ale nic moc. Po prvním dílu jsem se těšila na další, ale už to nebylo ono. Ve trojce se aspoň něco dělo. Vím jistě, že znovu to číst nebudu

Ereniss
17.04.2013 5 z 5

Paráda! Musím před Larssonem smeknout! Hodnotím knihu jako celek a jako celek to je dokonale propracované dílo, které dostalo čestné místo v mé knihovně.

kiddlinka
11.04.2013 odpad!

"Dívka, která 600 stránek sebelítostivě čuměla do zdi, aneb Nic se nestane". Podtitul "Vůbec nic". Larsson to dokázal: musela jsem se přemlouvat, abych to utrpení neukončila vývrtkou do oka, a dokonce se mi tváří tvář nekonečným kecům začalo stýskat po předchozích komoušských přednáškách a misandrických vymašťovnách. Aspoň že Larsson, pardon Blomkvist, je furt stejně široce vyhledávaný hřebec.

bookgover
06.04.2013 5 z 5

První půlka byla pro mě dost náročná - politické drama není mým šálkem čaje, nicméně druhou část jsem musel dočíst na jeden zátah, protože celý příběh neskutečně gradoval. Epické zakončení! PS: škoda, že se nedočkáme povolení dopsání čtvrtého dílu.

marvitekar
03.04.2013 4 z 5

Pokud by se mě někdo zeptal jako ve škole, abych seřadila tyto tři knížky podle toho jak se mi líbily, tak bych měla problém. Nicméně dějová linka z nemocnice a závěrečná linka u soudu, jsou opravdu povedené a utkvěli z knihy nejvíce.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)