Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5549 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

safirkaa
02.04.2013

knížky super, film dobrý, pokud jste nečetli knihy. Po knize (jako ve většině případů) jsou spíše zklamáním. I když tentokrát ne tak velkým...

Rockajda
01.04.2013 5 z 5

skvělé čtení. všechny díly jsem přelouskala během chvilky

nikola_p
01.04.2013 5 z 5

Třetí díl a já musím potřetí psát super!

proton
26.03.2013

Nejsem vůbec zklamaná,líbila s mi stejně jako předchozí.

kackaj
24.03.2013 3 z 5

nejsem si ani jistá, jestli si mi líbila tak jako předchozí dva díly...na mě tam bylo zbytečně moc postav, místy jsem se v tom až ztrácela, četla jsem to jakoby už z povinnost, abych dokončila celou sérii

lisc
19.03.2013 4 z 5

Celé Milénium se mi moc líbilo - drsné, ale přesto inteligentní a ne tak brutální jako jiné severské detektivky. Přesto musím napsat, že tento díl se mi zdál nejslabší z celé trilogie.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Záverečný díl celé trilogie, který jako předchozí díly nemá chybu.

Yorika
12.03.2013 3 z 5

Oproti předchozím dílům,trochu pokles.Do čtení knihy jsem se musela někdy skoro až nutit,příběh už není tak strhující a neotřelý jako předtím.Hlavně mi vadilo zbytečné chození kolem horké kaše v podobě neustále se opakujících pasáží děje ,jako by autorovi docházel dech a snažil se stránky nějak ,,vycpat".Knihu jsem však dočetla a jsem ráda,že nakonec vím,jak to s Lisbeth a Mikaelem dopadlo.

kattyV
11.03.2013 4 z 5

Severských detektivek už jsem poněkud přesycená, ale trilogie s Lisbeth a Mikaelem byla výborná. Byla totiž sice drsná, ale ne tak depresivní, jako mnohé jiné.

Gaara1
10.03.2013 5 z 5

Určitě Liz na mě zapůsobila svým charakterem, netradičním životním stylem a po přečtení trilogie bych chtěl mít trochu charakteru jako Liz :-)
Kniha se četla výborně,stránky se jen otáčely a já jen sledoval Lisbethin napínavý příběh. Pět hvězdiček.

adajka
08.03.2013 4 z 5

V tomto díle jsem se trochu ztrácela v počtu osob. Možná je to trochu i těmi pro mě neobvyklými severskými jmény. Ale míchalo se mi, kdo je od policie, kdo je od tajné bezpečnosti, ze Sekce, z Milton security, z jedné redakce, z druhé redakce ... Ufff, už to bylo trochu překombinované a o něco méně čtivé.

Drakenovec
21.02.2013 5 z 5

Skvělý závěrečný díl této trilogie. Příběh je poutavý a čtivý s dobrými zápletkami a s ještě lepším koncem.

brabofka
20.02.2013 5 z 5

zatím jsem četla jen "dívky" a obě jsou výtečné. Sice jsem nechápala co se může vejít na téměř 700 stran, když skoro všechno už bylo řečeno v předcházející knize, ale kniha předčila mé očekávání! strhující děj, od kterého se člověk nemůže dostat, a čte, a čte, a čte až je najednou konec, a on není konec, až pak přijde definitivní, rychlý konec bez nějakého dalšího vysvětlování, protože se všechno vysvětlilo, dokonalo a tečka. Konec, ende, šlus. A světe div se, i bez jakéhokoli náznaku otevřeného konce. To se mi líbí!!

OT-PI
20.02.2013 5 z 5

Výborné děj navazuje hned za druhou knihu a pádí dál velice poutavě. Po Lisbeth se mi bude stýskat.

Mesič
19.02.2013 5 z 5

U mě trochu zklamání, první půlka byla už jakoby ohraná - stejné dialogy, furt se řešilo to samé. Stále se na to nabalovaly další (vlastně totálně nedůležité postavy). Soud byl celkem krátký. Ale každopádně nelituji a i na dle mého názoru slabší místa stála rozhodně za přečtení

maple34
14.02.2013 5 z 5

Tady bych dal 6 hvězd. Kniha ověnčena recenzními superlativy ze všech koutů světa. Asi netřeba proto říkat něco dalšího. Snad jen, že takto velkolepé finále jsem nečekal. Viděl jsem předtím švédský film, který mě nijak valně nenadchl. Ale kniha je kniha. Opravdu skvěle napsaný thriller, každá stránka se otáčí s přesvědčením, že ta skvělá, napínavá, poutavá dějová linie už musí skončit. Ona také skončí, ale hned ji plynně vystřídá linie jiná. Každá stránka je detailně vybroušená. Se slzou v oku jsem po přečtení epilogu zavřel knihu, a s ní i celou trilogii, a už se těším, až si ji za nějakou dobu znovu připomenu.

Zloba12
12.02.2013 3 z 5

Konečně jsem dočetl všechny díly. Tento třetí mi přišel ze všech nejslabší, ale i tak to bylo dobré čtení.

Paluska
10.02.2013 4 z 5

Ve Švédsku se zřejmě nejí nic jiného než obložený chlebíček a k tomu kafé:-), myslím si, že ten soudní proces taky mohl být více rozepsaný, na můj vkus to bylo příliš rychle a snadno vyřešeno... Z druhé strany musím říct, že se mi celá trilogie velice líbila. Výborně se to čte a má to spád. Rozhodně doporučuji.

Shisatej
04.02.2013

Nic moc, první díl byl nejlepší

Melanka
29.01.2013 4 z 5

To se prostě musí dočíst! Škoda, že už žádná nebude.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)