Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5549 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

OldaB
26.08.2012 4 z 5

Pro mě trochu slabší než předešlé díly, zvláště soudní proces mi připadl trochu jako fraška. Zajímavé sondy do novinařiny či kriminalistiky. Otázkou ale je, jestli kvůli tomu kniha neztrácí drive.

deynna
04.08.2012 4 z 5

Třetí díl se mně osobně líbil z celé trilogie nejmíň. Docela mě překvapilo, že to tentokrát nebyl samostatný příběh, ale přímé pokračování dvojky a vlastně dovysvětlení všeho, co jsme potřebovali vědět, aby byla mozaika kompletní. Každopádně ale zajímavé - zajímavý pohled do světa politiky, masmédií a manipulace.

Michalala
06.07.2012

Už len z úcty by som pre túto knihu nedovolila použiť hodnotenie odpad... Ktokoľvek kto považuje dielo Larssona za odpad jednoducho nepochopil, čo chcel autor povedať. Jednak už len z úcty k tragickému osud autora, o čom teda podľa mňa niekto kto toto označil za odpad nemá ani páru.

Takto povedané, knižka nemusí byť každého gustom... Je plná vecí, ktoré nie sú ľahké letné čítanie, nútia zamyslieť a popremýšľať čo sa deje zle na tomto svete... Autor majstrovsky vykresľuje postavy, dejové línie...

Odpad nie je niečo.. na čom autor strávil roky práce zbieraním informácii... Odpad je niečo prvoplánové...
Akákoľvek kniha.. ktorá sa stretne s takým svetovým obdivom sa nezaradzuje do kategórie odpad... Je to hrubé, nevhodné a vulgárne...
Komu sa nepáči, neberiem.. ale...

ľudia.. nejakú tú úctu a pokoru by sme si mohli zachovať...

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Bohužel ani u třetího dílu se u mě nekonalo absolutní nadšení k této trilogie (původně trilogie, nyní existují další díly z pera jiného autora). Neumím ani pořádně nic knize konkrétně vytknout, ale co vím jistě, tak jdu docela proti davu, který celou sérii Milénium zbožňuje, já k nim rozhodně nepatřím. Některé části knihy jsou zbytečně zdlouhavé, některé nereálné a neuvěřitelné.

meinita
25.06.2012 4 z 5

podle mne je tento díl nejslabší, takové vysvětlení těch předchozích. myslím si, že nejlepší byla jednička, avšak přesto i tento díl si zachoval určitou kvalitu. je to velmi návykové čtení, ale ze začátku (ostatně jako u všech tří dílů) trochu nudné. přes to všechno můžu knihu jen doporučit ;)

coney
09.06.2012

Je dobře, že byla Lisbeth trochu upozaděna, díky tomu se kniha dala číst, jinak bych byl býval asi třetí díl trilogie nedal. Ale každopádně dopručuji!

slaava
07.06.2012 5 z 5

Přímé pokračování Dívky, která si hrála s ohněm, ve kterém se dočkáme ukončení jedné velké křivdy na Lisbeth Salanderové. Ta je v tomto díle trochu upozaděna, děj táhne hlavně Mikael a tým kolem něj. Moc mě nebrala vedlejší příběhová linie o Erice a jejích problémech v SMP, celkově ale hodnotím knihu velmi kladně. Ke konci mě jen mrzelo, že Larsson zemřel, protože to znamenalo mé loučení s touto skvělou trilogií...

pavka_2009
23.05.2012

Určitě doporučuji, stojí za to.

Juditha
22.05.2012

Třetí díl byl pro mě méně zajímavý, stále jsem čekala, jak to dopadne z Lisbeth. Mezitím se tam pořád řešila sekce a to mě moc nebavilo. Až jsem se dočetla k posledním stránkám, kde to začalo být zajímavé, hlavně ze soudní síně, tak se kniha už zase četla veseleji.
Určitě doporučuji, stojí za přečtení.

Budly
19.05.2012 3 z 5

Z celej trilógie to bolo najkomplikovanejšie, a najťažšie na čítanie. Ak sa vám jednotka zdala plná faktov, až tu uvidíte čo ten pojem vlastne znamená. Priznám sa, že občasne som sa v tom celom strácala, ale po polovici ma to konečne začalo baviť, ale to nie je niž moc.

janha
16.05.2012 5 z 5

Člověk se s touto trilogií moc nevyspí. Ráno pak přemýšlí, zdá to není ztráta času. Trochu rozvleklé a na můj vkus trochu podbízivé, ale zábavné. Pěkná pohádka pro dospělé o dobru a zlu. V rámci žánru špičkové, poslední díl nejlepší.

Loswen
30.04.2012 5 z 5

Tak mám za sebou celou trilogii a mohu jen smutnit, že už se žádného pokračování nejspíše nedočkám. Tento díl pro mě byl takovým zadostiučiněním, kdy to konečně Lisbet všem veřejně nandala. Po 2 dílech, kdy s ní všichni hází sem a tam a ona si to víceméně nechává líbit, je to skvělý pocit :) Doporučuji celou trilogii, ale není vhodné ji číst večer, moc se pak nevyspíte.

pauele
26.04.2012 3 z 5

S trilógie milénium ma najviac pohltila druhá časť. Pravdepodobne by to dopadlo inak keby som asi dva roky pred knihou nevidel Švédske filmové spracovanie. Finchera pozriem až niekedy zase za nejaký čas. Až po vzhliadnutí som sa dozvedel, že to je celá trilógia a nielen filmová ale dokonca knižná. Neholdujem knihám označovaným "BESTSELLER" Ale nechal som si čas aby spomienky na film vybledli a potom som prečítal prvú. Spomienky neboli až tak bledé a preto, kedže trojke už dochádza para ako astmatikovi dych po náročnom behu, zákonite vyhrala dvojka. Zhltol som ju za 3 dni. U mňa nevídaná rýchlosť. Po dočítaní trojky som spokojný, že som sa nechal zlákať, ale na dlhší čas mám od bestsellerov pokoj. (možno) I) 4*; II) 4*; III) 3*

Skip
08.04.2012 3 z 5

Stejně jako předchozí díly velmi čtivé. Rozjelo se zde poněkud šílené vyšetřování, kdy různé skupiny věděly kousky z celé té skládanky, ale nebyl v tom chaos a naštěstí se nekonal fantasmagorický závěr z dvojky. Spousta vaty, která zaváněla nudou, a hrozně protahovaný závěr jsou velkým mínusem. Nicméně mám celou trilogii za sebou, ani to nijak zvlášť nebolelo a jdu zase dál. Čeká tu spousta kvalitnější literatury.

Zdeslav
11.02.2012 5 z 5

Třetím dílem, lepším než druhý (a druhý je lepší než první), vyvrcholí velice barvitý a napínavý děj. Poměrně ohraná témata všech detektivek a thrillerů v této trilogii dostávají úplně jiný rozměr. Autor originálním způsobem a bohatou fantazií, jak děj rozehrát na všechny strany, neztratit čtenáře a nenudit ho, poskytuje při čtení velmi příjemné chvíle. Ano, napínavý thriller, působivou detektivku, politicko-historický obraz státu, encyklopedii ekonomických tahounů národa či exkurzi do mezilidských vztahů umí napsat kdekdo, ale skloubit vše dohromady a vložit do toho cosi osobitého a nepopsatelného umí málokdo. Typ knihy, kdy hrdinové s Vámi žijí i dlouho po dočtení.

Vernika
20.01.2012 3 z 5

Z té triologie byla tato knížka nejslabší, už se tam moc děje nestalo, spíše se celá věc objasňovala. Některé stránky jsem přeskakovala.

Vecko99
18.01.2012 4 z 5

Nejslabší z trilogie, ale rozhodně ne špatný román, který uzavírá osud Lisbeth a její rodiny.

kklarysek
16.01.2012 4 z 5

Opět čtivá kniha, jako předchozí dva díly, ovšem u mě vede první díl.

Tytyna
02.01.2012 5 z 5

Těšila jsem se jak dospím Silvestra a místo toho jsem zhasínala v půl druhé, protože jsem se od posledního dílu opravdu nemohla odtrhnout!!!!!.....napínavá kniha, závěr mě zcela pohltil;-)

Verrrunka
30.12.2011 5 z 5

Opravdu nejlepší díl z celé trilogie... a závěrečný soud je taková smršť, že jsem chvílemi až nestíhala. Musím si to někdy přečíst znovu, určitě objevím spoustu dalších věcí, které mi unikly. Dokonalá detektivka!!

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)