Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5549 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

sBety
23.12.2011 3 z 5

Mňmňm.. ztratilo to tu jisku, kterou zažehl výborný 1. díl. škoda míra čtivosti je pořád vysoko, jen už mě to prostě tak nebavilo.

Ellis
23.12.2011 3 z 5

Uf, konečně mám milénium dočteno. Poslední díl jsem přelouskala jen proto, abych se dozvěděla, jak to dopadne s Lisbeth. Budu se opakovat, když řeknu, že mě bavily pasáže pouze s Lisbeth, ale je to tak. Ostatní výplň - redakční problémy, personální změny, spousta nových osob v pátrání kolem aféry Zalaščenka apod. mě nijak nebavily a nebylo to fajn počtení. Akorát soudní proces na konci je opravdu zajímavý. Velmi moc mě otravovalo číst, jak se někdo osprchoval a dal si kávu, ona stále jen káva k snídani, káva k obědu, káva po koupeli a káva nevím už po čem všem a skoro na každé straně je děs. Nikdy si nikdo nedal např, čaj. To ve Švédsku nemají nic jiného na pití??
Jsem ráda, že jsem ten "bestseller" přečetla, ale nadšená jsem vůbec nebyla. Jsou mnohem lepší knihy....

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

I když jsem nebyl ze začátku nadšen přílišnou rozvláčností, se kterou byla popisována část pojednávající o politické situaci Švédska, závěrečná část trilogie Milénium si mě naprosto získala. Celou dobu jsem fandil Lisbeth a přál si, ať to dobře dopadne. Dokonce i obvykle „nudný“ soudní proces byl pro mě velmi napínavý. Když kniha (a s ní celá trilogie) končila, nechtěl jsem se od ní odtrhnout. Sbohem, Lisbeth a Mikaeli, bude se mi po vás stýskat.

lady
05.12.2011 odpad!

Jako knihu roku bych to nezvolila.Pitomost.

dangerita
03.12.2011 5 z 5

Když jsem si kupovala ze zvědavosti první díl, rozhodně jsem nečekala, že mě děj zaujme natolik, abych během pár dní dokoupila a přečetla celou trilogii. Parádní atmosféra se strhujícím a napínavým dějem mě ke knize přikovala. Teď je mi dokonce trochu smutno, že už není žádný další díl v dohledu, což se mi u knihy nestalo už hodně dlouho. Za sebe můžu jen doporučit.

Wyder
22.10.2011 5 z 5

Pro mne nejlepší díl série, který důstojně zakončil celé dílo i když samozřejmě pár otázek stále zůstává nedořešených (především sestra Lisbeth). Je velkou škodou, že Larsson už nikdy nic nenapíše, snad se ale jeho pozůstalí přestanou konečně hádat o dědictví a někdo pak dopíše čtvrtý díl (ke kterému Larsson napsal začátek a konec). Budu pak první, kdo si ho koupí. Vážně mě mrzí, že tímhle končí příběh Lisbeth, pár měsíců jsem u něj trávil večery...

Bbrody
24.09.2011 4 z 5

Knížka je dobrá, ale nadšení z prvního dílu už vyprchalo. Začátek je opravdu dosti vleklý, naopak druhá polovina, zejména soudní proces jsou opravdu super záživné.
,,Tak ky peníze darujte Greenpeace nebo něčemu jinému."
,,Na velryby seru."
Lisbeth je prostě super :-D

Abby
22.08.2011 4 z 5

Celá trilogie Millenium byla velice čtivá, ale 3. díl mi přišel nejslabší ze všech. Proč? Při čtení toho dílu jsem si připadala už tak nějak "přeLarssonovaná".... pro mě přiliš zbytečné některé autorovo popisování co kdo koupil, dělal, kdy si dal sprchu a šel spát a také stále další a další zamotávání a komplikování přiběhu, za mě až příliš.

maphiosso
19.08.2011 4 z 5

Na závěr trilogie Milenium jsem se hodně těšil. O to větší překvapení pak přišlo s úvodními stránkami knihy, kde autor popisuje (pro mě) až nesnesitelně zdlouhavě různé státní a policejní instituce a jejich historii. Často jsem knihu odkládal a přemýšlel, zda nedám přednost nějakému záživnějšímu čtení. Zhruba od třetiny knihy ale nabere děj plné obrátky tak, jak se na Lisbeth Salanderovou sluší a patří a tempo drží až do úplného závěru.
Takže i třetí kniha udržela vysoko nasazenou laťku, a i když jsem se musel prokousávat (pro mě) náročnějším úvodem, zklamáním v žádném případě nebyla.

KateCullen
28.07.2011 5 z 5

Skvělá kniha, vše skončilo dobře, "zlo" bylo potrestáno... podle mě to byla nejlepší kniha z celé série, nemusela jsem se prokousávat sto stránkami, aby se příběh začal rychle odvíjet. Ráda bych jen věděla, jak skončí Lisbeth s Mikaelem - budou nakonec spolu nebo Mikael dá přednost nezávaznému životu?

black.susi
27.07.2011 5 z 5

Třetí díl je opravdu nejlepší, děj má spád hned od začátku, nemusíme 200 stránek čekat než se to rozjede. I 5 hvězdiček mi příjde málo, jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Nenudí ani chvilku (snad s vyjímkou asi deseti stránek popisu jak funguje bezpečnostní policie a jak vznikla Sekce) a já jsem se nemohla od čtení odtrhnout, když jsem musela jít dělat něco jiného, těšila jsem se až si zase budu moct sednout ke knížce a číst. Dneska jsem málem vyhladověla, když jsem prostě nemohla knížku odložit a jít si vzít oběd, dokud ji nedočtu, až tak mě to pohltilo. Po dočtení jsem dokonce pocítíla určité prázdno, že už mě nečekají další osudy Lisbeth Salanderové a Kalleho Blomkvista.

DannyBlakely
10.07.2011 5 z 5

Dočetla jsem dnes.. ve 2 ráno.. Nemohla jsem jinak :) Každopádně celá trilogie je to nejlepší, co jsem v poslední době četla a je pravda, že to člověka vtáhne a nepustí až do konce :)
Jen se mi teď bude nehorázně stýskat....

karelk
28.05.2011 5 z 5

Super závěr skvělé série, kde každá kniha je trochu jiná a až dohromady dávají ten správný smysl. Oproti předchozím dvěma nebyla tak rozvláčná, ale stejně měla dva, nebo tři závěry :). Přečetl jsem asi za den a kus, příběh mě strašlivě oslovil a nemohl jsem se odtrhnout. DOporučuju!

Ula
04.04.2011 5 z 5

Musím přiznat, že mně již dlouho nevtáhla žádná knížka tak jako série Milénium. Přitom tomuto žánru nijak neholduji. Nějak jsem se nemohla od těchto knížek odtrhnout a jen stěží a velmi neochotně jsem plnila běžné povinnosti.Taky jsem se podivovala, že ve Švédsku jí všichni pořad jenom obložené chleby a v konzumaci kávy asi vedou světové řebříčky. No a co? Tyto detaily mně nějak nerozhodily. Nemile mně však zaskočil konec druhého dílu, kdy se Lisbeth s dírou v mozku vyhrabala z hrobu a v tomto stavu ještě zmasakrovala tatíka-vrahouna. Je to sice ujeté, říkám si, ale hlavně, že je ta holka naživu :-). A opět jsem se nechala strhnout třetím dílem. A moc bych si přála, aby i v Česku fungovalo něco na způsob redakce Milénia, abychom měli nějakého toho Blomkvista, který by neohroženě odhaloval zloduchy.......sami vidíte, že mně to vtáhlo a zatím nepustilo :-¨)

Daniellea
27.02.2011 5 z 5

Celá trilogie mě na několik týdnů pohltila a teď najednou cítím něco jako "prázdno". Chybí mi pravidelné setkávání s hlavními hrdiny, sledování jejich příběhů, napětí... Sžila jsem se s knížkami a teď mi chybí. Je to hodně moc příjemné čtení, těšení se na každou chvilku...

Štěchýto
07.02.2011 3 z 5

Další velká komerce naprosto průměrného thrilleru, který má akorát zajímavé konce.

meli
18.01.2011 5 z 5

Byl to mazec, všechny tři díly. Budeš mi chybět, Mikaeli!!

MaaaR@
17.01.2011 5 z 5

Perfektní trilogie. Škoda, že už to je vše. Budeš mi chybět, Lisbeth.

p.mihoc
06.12.2010 4 z 5

A máme tady závěrečný díl, na který jsem pár měsíců musel čekat. A vyplatilo se. Investigativní novinařina je zajímavý obor, ale nebezpečný. Salanderová má koule.

maly princ
30.11.-0001 5 z 5

Třetí díl u nás pod názvem: "Dívka, která kopla do vosího hnízda" je perfektní zakončení celé trilogie. Je také asi nejlepším ze všech tří knih. Od začátku do konce nabitý dějem, spoustou nových postav, jejich osudů a příběhů, které více, či méně korespondují s hlavním dějem.. Jsem na mistra Larssona do budoucna zvědavý.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)