Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74298/bmid_stvanice-l4r-74298.jpg 4 212 57

Michal Dabert série

Volné pokračování osudů Michaela Daberta, s nímž se čtenáři setkali už v románu Pohled šelmy. Když dostane záhadný Michael Dabert zakázku - ochranu Solange Blanchartové, mladé atraktivní manželky pohřešovaného podnikatele z Cannes - přijímá, i když se mu její obavy zdají neopodstatněné. Přesto k útoku na její osobu, při němž přijdou o život dva lidé, dojde a okolnosti jsou víc než podezřelé...... celý text

alzbeta4340
27.12.2017 5 z 5

Michael Dabert alias "český Jack Reacher" vyšetřuje a čtenář s ním prochází nejen Francií, ale i chorvatskými ostrovy a pobřežím Itálie. Dobře napsáno, vyloženě odpočinková četba.

Schamila
20.12.2017 5 z 5

I druhé dobrodružství Daberta bylo úžasné, zcela jiné, někde jinde, napětí na moři, zvláštní zápletka, mně se to moc dobře četlo, ne vždy musí téct proudy krve, aby byl čtenář napjatý, tato "něžná detektivka" byla moc fajn, doporučuji a jdu se toulat s Dabertem dál po světě.

Jack Bauer
29.11.2017 4 z 5

Druhé pokračování oblíbeného hrdiny Daberta nás zavede tentokrát do Francie, Chorvatska a Itálie což mám u podobných knih zaměřených na štvanici různými státy jako vášnivý cestovatel velmi rád. František Niedl píše tak barvitě, jakoby se před očima odehrával skvělý akční film. Ani se nechce věřit, že to je český román, nezadá si se skvělými zahraničními díly. Akční kniha s prvky skvělého humoru a postřehy, jakoby mi autor mluvil z duše.

Lmslaver
25.10.2017 4 z 5

Hlavní hrdina Michael Dabert je český klon Jamese Bonda s Jackem Reacherem a sebevědomí z něj tryská všemi póry. V knížce jsou v podstatě tři kratší jednoduché případy lehce propojené do sebe, dva detektivní, jeden akčně dobrodružný na moři. Detektivní linie jsou docela jednoduché a lehce předvídatelné. I díky rozdrobenosti na víc příběhů se až na pár drobných zádrhelů čte Štvanice lehce a děj rychle odsýpá.

Boby17
09.09.2017 4 z 5

Naprosto všechno za mě řekl Francouz.

francouz
27.08.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že u tohoto pokračování s Michaelem Dabertem, nebylo úplně všechno namícháno, tak jak jsem u pana Niedla zvyklý. Né, že by to bylo špatné, ale některé dějové linky, v tomto případě, jakoby sem ani nepatřily. Na druhou stranu autor je mistr v udržení napětí, které tu podpoří krásnou, nebo drsnou krajinou, jindy pohledem na zajímavou ženu, prostě u románů tohoto autora se nudit rozhodně nebudete. Ale jak již jsem řekl, jsem přeci jenom zvyklý na ten nejvyšší standard v podání pana Niedla. Což mě určitě neodradí v tom, abych pokračoval ve čtení této série.

astroweb
17.05.2017 2 z 5

Pro mě nejslabší a nejméně záživná kniha od tohoto autora. Až nenápadité, místy popisně nudné, nepřesvědčivé.

martas79
17.04.2017 4 z 5

Côte d'Azur - moje oblíbená část Francie. Monsieur Dabert se vrací do svého domu na pobřeží. Už se mu stýskalo po výhledu na moře a jeho jachtě. Na tuhle idylu se těšil. Ale jak už to u mesieur Daberta bývá, tyhle idyly nemají nikdy dlouhého trvání... Děj se rozběhne jako splašená kobylka koníka lučního, ale nějak ty skoky nejsou tak skvělé jako tomu bylo.

Selinute
11.04.2017 5 z 5

Další akční příběh s Michaelem Dabertem nás zavede na Azurové pobřeží a při štvanici na jachtě v rozbouřeném Jadranu přistaneme u chorvatských ostrovů Šolta, Vis a Lastovo. Akční náboj mně tentokrát nevadil, neboť do reálií Francie, Itálie, či chorvatských ostrovů bezesporu patřil a nepůsobil nijak násilně. Knížka je obsahově poměrně krátká, přesto si čtenář napětí užije nepřeberně a bude se i skvěle bavit. Já jsem spokojená a s panem Niedlen se určitě neloučím nadlouho...

Endy17
04.12.2016 3 z 5

Autor je odborník na jachting a několikrát to dokazuje přiliš obšírným popisem úkonů na moři. Také vražda zrakově indisponovaným střelcem na mě nezpůsobila příliš věrohodně. Celkově je ale kniha, jak jsme u Františka Niedla zvyklí, příjemným pohodovým čtením, které nezklame.

soukroma
22.11.2015 4 z 5

Docela slušná štvanice, zejména na jachtě mezi ostrovy u chorvatského pobřeží. Líbilo se mi to, hrdina bývalý příslušník Cizinecké legie, momentálně usazený na Azurovém pobřeží, je tak trochu jako český Reacher - stále v pohybu, samostatný, trvale se udržující v kondici, vycvičený i zabíjet, ale hlavně přemýšlet, dle potřeby vyčkávat či naopak ze sebe fyzicky vydat vše, a přitom není zcela odolný romantickým svodům ani dojemným scénám. 85%

Majdule
19.11.2015 5 z 5

František Niedl prostě umí psát. Má to vodpich, má to šťávu, postavy jsou načrtnuté a žijí vlastním životem. Zdá se mi, že trochu mimo žánr detektivky (což není výtka), nejlépe se dá podle mě definovat jako dobrodružný román. Každopádně skvělé čtení.

klokan.1905
20.10.2015 5 z 5

Tak s Michalem Dabertem, v podání Františka Niedla, se asi nikdy nudit nebudete... No a jelikož se nebudete nudit, tak Vás to bude nutit číst a číst... až budete na konci... :-) opět skvělé, za pět, pane Niedle... samozřejmě hvězdiček ;-)

bbara155
09.03.2015 5 z 5

Příjemná detektivka, sympatický hrdina.

Macek58
16.04.2014 5 z 5

Detektivka jako má být. Budu netrpělivě čekat na další.

proton
22.05.2013 3 z 5

Pěkná detektivka, má spád a není předvídatelná.

Lenka Kadeřáb
10.05.2011 4 z 5

Tohle se odehrává ve Francii a mně pak chyběla česká policajtka:-))) Příběh je trošičku roztříštěný, nevěděla jsem, jestli je už konec, není, co bude? Tak jsem byla trošku zmatená. V téhle knížce není tolik point jako v Pohledu šelmy, ale určitě taky nezklame