Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74298/bmid_stvanice-l4r-74298.jpg 4 212 57

Michal Dabert série

Volné pokračování osudů Michaela Daberta, s nímž se čtenáři setkali už v románu Pohled šelmy. Když dostane záhadný Michael Dabert zakázku - ochranu Solange Blanchartové, mladé atraktivní manželky pohřešovaného podnikatele z Cannes - přijímá, i když se mu její obavy zdají neopodstatněné. Přesto k útoku na její osobu, při němž přijdou o život dva lidé, dojde a okolnosti jsou víc než podezřelé...... celý text

Vesmich
18.05.2022 5 z 5

Nejlepší je, jak si tak ten Dabert courá světem! Cestování s ním prstem po mapě, jako za mých mladých let, tentokrát jsme se především plavili. Tady posedí, tam se zahledí...Je to akční, má to spád a je jasné, že s padouchy bude řádně zatočeno!

nela3812
12.01.2022 4 z 5

Štvanice byla mé druhé setkání s autorem, byla jsem už tedy připravena na vše a svými vypravěčskými schopnostmi mi autor opět vyrazil dech. Opět jsem se pustila do druhého dílu bez znalostí toho předchozího a čtenářský požitek to vůbec nesnížilo. Autor umí skvěle navázat tam, kde začal, ale zároveň stále nechybí drobné popisy, aby připomněl charaktery, které by měl čtenář znát předchozího dílu.

Příběh se odehrává za hranicemi ČR. Pro mě ve velice sympatických oblastech Francie, Chorvatska. Velká část příběhu se odehrává také na moři. Je vidět že má autor opravdu rozsáhlé znalosti ohledně kormidlování lodí a o tématu obecně. V knize tomu bylo věnováno opravdu hodně prostoru, což pro mě jako neznalce bylo poučné a zajímavé. Nicméně po 100 stránkách zaplněných jachtařením mě příběh začal trochu nudit. Bohužel to není téma, které by mi sedělo, ačkoliv jsem se dozvěděla mnoho nových informací. Bylo to přínosné, ale bylo toho moc.

Pokud jde o vývoj příběhu, měla jsem trochu obavy, s čím autor přijde. Zhruba 100 stran před koncem to vypadalo, že hlavní zápletka byla vyřešena a dál už se dějová linka nerozvine. Autor si však jen pohrával s myslí čtenáře a rozhodně neusnul na vavřínech, právě naopak i ke konci knihy dokázal přijít s nečekaným zvratem a napětím. Musím přiznat, že něco takového jsem v tomto příběhu vůbec neočekávala a byla jsem tak mile překvapena.

Postavy jsou vykresleny stručně a jasně. Autor se tak může plně ponořit do příběhu, ale i přesto máte jako čtenář pocit, že jsou vám postavy velmi blízké. Jednoduché, za to však efektivní popisy jak postav tak jejich charakteru jsou něco, za co jsem autora obdivovala již v jiných knihách. Autor tohle prostě umí psát a nepotřebuje na to desítky stran.

Až na můj vkus příliš dlouhou část o jachtaření, jsem si knihu užila a autor mě svým stylem psaní naprosto vtáhl do děje i do míst, kde se příběh odehrává. Stejně jako minule vám knihu z pera pane F. Niedla opravdu doporučuji. Hodnotím 4/5 a myslím, že tuto detektivku určitě nesmíte minout.

Jaruš7
20.12.2021 5 z 5

Fajnovost.

Citace " Proč si myslíš, že piju vodku?
"Tu pijí přeci všichni Rusové. Pomohla vám vyhrát druhou světovou válku, pomáhá vám zapomenout na to, co jste kdy komu špatného udělali!
"A co pijí Francouzi, aby umlčeli své špatné svědomí?"
"Já nejsem Francouz," překryl Gekův trumf Dabert.
"No tos mě dostal. Že by nějaká zatrpklá duše z našich bývalých spřátelených zemí, které nepochopily, jak je máme rádi? A že ještě přijde den, kdy si znovu budeme ležet v objetí?"
Máš pravdu, Geku. Objetí vašeho medvěda bývá silné, ale blbě se v něm dýchá."

(Nostalgie).

Zájmy v patentovém byznysu jsou bezmezné.
Štvanice po souši a po moři v excelentním dramatu.

(Když jsou vlastní zážitky, je vždy o čem psát, to se pozná.)
Bavaria 420 evokuje vzpomínky.

Superčtivo.

jprst
18.12.2021 3 z 5

Poněkud lepší než první kniha této série, ale stále jen průměrný příběh mezi detektivkami tohoto druhu, i když dobře "řemeslně" zpracovaný. Prostě ten typ knihy, na který pasuje hodnocení ve stylu: "Dá se, ale stačí jednou."

janina66
13.12.2021 5 z 5

Toto je kniha dle mého gusta. Čtivá, napínavá, dobrodružná a oddychová se špetkou humoru. Nejvíce se mi líbila část s plavbou na lodi.

rafan65
12.10.2021 5 z 5

Pěkná detektivka která byla napínavá a pěkně se četla. Pokud by se dalo hodnocení upravovat na půlení bodů tak 4,5 za nekonečné plavení na moři. Jinak opět super kniha a pokud seženu další díl série tak určitě budu ve čtení pokračovat.

ArwenAragorn
13.08.2021 3 z 5

60%
Mám tě, šmejde, uzavřel v duchu Dabert. Teď bylo otázkou, co s tím. Rozhodl se počkat. Přirozený sled událostí bývá někdy mnohem vhodnější než složité konstrukce. Teď měl čas. Nikam nechvátal.

Mám za sebou další díl s Michalem Dabertem. Tentokrát se mi příběh začal líbit až když byl Michal na lodi, tedy druhá dějová linka, což je asi v půlce. Ochrana Solange Blanchartové mě moc nebavila. Přesto to není špatná detektivka. A třeba zrovna hodnocení mého oblíbeného čtenáře konicekbily je mi hodně blízké.

malýčtenář
21.05.2021 4 z 5

I když se knížka četla dobře, přece jen nedávám plný počet hvězdiček. Vice se mi líbily jeho historické příběhy. Některé popisy se mi zdály být až moc podrobné . Ale jako průvodce po známém Chorvatsku je dobrý.

Mr.JaroCZ
12.05.2021 4 z 5

Slaďák na jeden dlouhý večír.

konicekbily
29.12.2020 4 z 5

Tři provázané krimi-příběhy z Evropy - svázané hrdinou této minisérie. Superman, přestože je bohatý, se nechá najímat do akcí, které jsou jeho životu a jeho okolí nebezpečné. Přežito, a vždy s nadhledem. Knihu provází jemný humor a někdy také jízlivá ironie. Příběh v knize se určitě nemohl stát, ale při čtení jsem se nenudil.

Lolila
11.06.2020 4 z 5

V tejto časti sa ocitnete vo Francúzsku. Dobre spracovaný príbeh s viacerými dejovými linkami, dozviete sa veľa detailov okolo plachtenia:-). Pohodové čítanie, p. Niedl vie ako udržať napätie aj napriek tomu, že tušíte ako sa bude dej vyvíjať.

kokrokr
24.05.2020 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl /Pohled šelmy/. Příběh ve Francii působil mnohem více reálně a dobře se četl.

burei
05.01.2020 3 z 5

Taková oddechovka, zejména popisy zemí, kde se odehrává děj....hezké čtení např. na dovolenou....

IHT
23.11.2019 4 z 5

Cetl jsem tuto knihu nahodou na dovolene. Remeslne zpracovani je kvalitni, pribeh a realie dobre propracovane, ale nejak mi to prislo jako klise, jako prvoplanove dilo. Cetl jsem vice knih od F. Niedla a myslim, ze jine zanry mu jdou asi lepe, nebo jsem je aspon jako ctenar lepe ocenil.

loskatos
05.08.2019 2 z 5

První díl série měl aspoň nejakou zápletku. Zde nuda a rozuzlení? No nic...

TomD
11.04.2019 5 z 5

Zase super čtení. Doporučuji.

petunkav
23.10.2018 5 z 5

Po delší době se opět vracím k české krimi od pana Niedla - je to můj oblíbený autor všech svých žánrů, do kterých se kdy pustil.
Michal Dabert opět nezklamal - moc příjemné čtení.

intelektuálka
31.07.2018 4 z 5

V tomto počasí je příjemné číst o francouzské riviéře...

Michal Dabert zde vystupuje jako osobní ochránce bohaté manželky, jejíž muž je pohřešován.
A je nepostradatelný - tak trochu superman - i co se týká žen...

Pouští se i do záchrany syna ruského vědce - scény na moři mi vůbec nevadily, aspoň jsem si pocestovala.

Je to pěkné čtení pro letní dny.

Barbara182
02.07.2018 3 z 5

De facto tři menší příběhy, do prvního z nich jsem se nějak nemohla začíst, ale pak to nabralo obrátky a zase mě to bavilo. Stejně jako u dalších knih pana Niedla jsem si musela občas připomínat, že nejde o překlad nějakého světového bestselleru, ale o naši původní českou detektivku, a to myslím, co se týče kvality, mluví za vše :-) Tři hvězdičky dávám jen proto, že detektivky nejsou úplně můj nejoblíbenější žánr.

Ramiel
27.04.2018 3 z 5

Není to pro mě ani zdaleka tak zábavná kniha jako Pohled šelmy. Pasáže na vodě s neustálým detailním popisem ovládání plachetnice byly až příliš dlouhé a nezáživné jako čtení manuálu od výrobce. Kniha obsahuje několik dějových linek, bohužel ani jedna nepůsobí zrovna věrohodně.