Metro 2034

Metro 2034 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408911/bmid_metro-2034-v1T-408911.jpg 3 1642 284

Metro série

3. vydání. ŘADU LET POTÉ… Rok 2034 Jaderná válka zničila celý svět. Velkoměsta zmizela z povrchu Země, o ostatních nikdo nic neví. Zbytky lidstva tráví dny v bunkrech a protileteckých krytech, z nichž největší je – moskevské metro. Všichni, kteří se v něm nacházeli, když na hlavní město padaly bojové hlavice raket, se zachránili. Pro ty, jimž se podařilo přežít poslední soud, se stalo novou Noemovou archou. Povrch planety zamořila radiace a žijí na něm nestvůry. Život je možný jen v podzemí. Stanice se změnily v městské státy a v tunelech panuje tma a strach. Obyvatelé Sevastopolské, malé podzemní Sparty, přežívají na své stanici za cenu neuvěřitelného úsilí. Jednou však dojde k tomu, že Sevastopolskaja je odříznuta od velkého metra a jejím obyvatelům hrozí strašlivá záhuba. Na záchranu je zapotřebí opravdového hrdiny.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Метро 2034 (Metro 2034) , 2009

Annkag
27.11.2018 3 z 5

Pri tejto časti som sa tak trocha nudila a núdila som sa ju dočítať.Prvý diel bol lepší.

petr1040
23.11.2018 1 z 5

Kniha samotná: Knihu jsem nepochopil. Příběh nic moc, rozvleklý děj, zápletka divná, postavy nevýrazné, takové velké zklamání.
Kniha vzhledem k trilogii: Nejslabší ze série. Pokud ji vynecháte, nebude vám to scházet v následujícím díle

Haloon
20.11.2018 3 z 5

Druhý díl Metra se mi líbil méně než první. Na změnu hlavních postav jsem si zvykl rychle, ale dost často mi nesedly jejich motivace a činy. Zvláštní a nadsazený mi přišel také kult Huntera. Občas jsem měl pocit, že s ním bylo jednáno, jako by to byl samotný Árés, což na mě působilo neuvěřitelně. Kniha nebyla špatná a náhlý konec se mi líbil stejně jako mě překvapil.

declen
14.11.2018 3 z 5

Je to sice další nášup Metra, což bude vždycky důvod k radosti, ale spisovatelsky horší než jednička. Jako by se autor v tom trochu plácal, podivné motivace postav.

Dervish
22.10.2018 4 z 5

Kniha je jiná než Metro 2033. Je jiný hlavní hrdina, vedlejší postavy a ani se tolik necestuje. Děj je také smrsknut pouze na boj se záhadnou epidemií. Ale já si myslím, že to knize naopak pomohlo, není tolik odboček, jede se zpříma a kniha tak neskonale utíká.

Z počátku mně trochu chyběl Arťom, ale zvykl jsem si a když se konečně v knize mihne, ani jsem ho tam nechtěl, protože už mě zajímali jiné postavy. Ale fajn, on má v podstatě další veledůležitou roli, i když v knize skoro není, tak má na konec příběhu zásadní vliv.

Co se oproti prvnímu dílu vůbec nezměnilo, je skvělý styl psaní a vykreslení depresivního a beznadějného prostředí. Je to síla něco takového zažít. Zároveň mě ale ruské Metro velmi přitahuje a rád bych se tam podíval. I když jen na chvilku... Stejně jako prvnímu dílu, i tomuto dávám krásných 80% a těším se na trojku.

TheAnna
13.10.2018

Při čtení Metra 2033 jsem si říkala, jaká je to škoda, že v knize není žádná významnější ženská postava. Kouzelná packa mi přání splnila, ovšem nebyla králičí, ale opičí. To už byla lepší žádná ženská postava, než Saša. Na ní je opravdu žalostně poznat, že ji psal muž. Škoda. Jinak kniha není špatná, ale kouzlo prvního dílu to nemá.

VencaKl
12.10.2018 5 z 5

Popis pokracovani pribehu z pohledu divky Sasi a starce Homera, kteri vytvori dvojice se zabijakem Hunterem a mladikem Leonidem. Artom uz sesel z cesty osudu a jeho role radisty u hlucheho telefonu pekne podtrhuje 2033. Jednoduchy dej i zapletka, ktera by ve vrave Metra zanikla, kdyby ji autor nezvecnil. Skoncilo to drive nez zacalo. Zato se mi libily postavy a jejich role/nerole v Homerove nefungujicim eposu. Osobnosti kazdeho z nich byly verohodne vykresleny. Kazdy mel svuj cil, plan a predstavy, ale osud si s nimi zahral svoje divadlo. Snad jste si nemysleli, ze Ghlukovski prida trochu mainstreamu? Ja ano a o to vice se mi libil konec. :-)

protokol
09.10.2018

No ako začať. Metro 2033 bol naozaj skvele napísaný .
Metro 2034 je zato otrasný kus žvástu a naozaj ma sklamal
. Koho zaujíma že nejaký Homér tu trepe o nejakej knihe a múze a ďalších blbostiach. No a hanter pokazená mašinka čo všetko len ničí .
neviem ale autor my v 2034 pripadá ako by už nebolo o čom písať . Za mňa mu dávam -1 hviezdu skúsim ešte 2035 ale nádej tomu už moc nedávam .

AngeloTommy
09.10.2018 4 z 5

Druhý díl nebyl tak dobrý jako první. Arťom zde již není hlavní postavou. Je pravda, že děj se rozděluje. V průběhu to je skvěle propracovaný zážitek, kde víte o co vlastně jde, ale na konci se pointa příběhu tak nějak vytratila. Rozhodně to stojí za přečtení, protože ať je děj jakýkoli, tak tu atmosféru metra vám rozhodně nezkazí.

ludek.n
04.10.2018 3 z 5

Jestliže jsme se v první knize cyklu z moskevského metra vydali do jeho útrob s mladičkým Arťomou a jeho poselstvím naděje, v druhém dílu sledujeme misi nelítostného stalkera Huntera a jeho průvodce Homéra, kteří se ovšem probíjejí podzemním labyrintem s daleko neurvalejší a brutálnější energií. Dalo by se proto předpokládat, že jejich dobrodružství bude sršet výboji na všechny strany a zahlcovat čtenáře přehršlí akčních scén, ale opak je pravdou. Nemohu si pomoct, ale mně jejich putování přišlo daleko sterilnější a méně zajímavé, než bylo to Arťomovo. Celému vyprávění chybí onen prvek lidskosti, který s sebou nesl hrdina předchozí knihy a také motivy, které jednotlivé postavy pohání vpřed, jsou daleko neurčitější a rozmazanější. Co však na této syrové a odlidštěné road movie vadí daleko více je absence onoho nepostižitelného kouzla očekávání, které nám tak mistrovsky servíroval autor v prvním díle. Zde je vše dané a konec předvídatelný, i přes všechny ty skrývačky a tunely. Metro 2034 je prostě o stupeň slabší než jeho předchůdce.

Veronika33
18.09.2018 3 z 5

Druhý diel bol o poznanie lepší čo sa týka spracovania, plynulosti a náväznosti deja. Dej samotný trošku nudnejší a v podstate veľa sa toho neudialo. Uvidíme čo bude v záverečnej časti.

MonikaV
09.09.2018 odpad!

Slátanina, ale absolutní. První díl jsem zhltla, ale toto byla katastrofa. Nedám ani jednu hvězdu za námahu. Fuj.

tlllk
08.09.2018 3 z 5

a pointa ??? chýba mi tam nejaké smerovanie deja, celé to bolo nemastné neslané....

Inika
06.09.2018 4 z 5

Druhé pokračování se nevydalo ve stopách prvního dílu a pro mě to bylo jenom dobře. Jsem rád, že tam nevystupoval Arťom, užíval jsem si poznávat prostředí i z trochu jiného úhlu pohledu (a v jiných částech labyrintu) a valnou část knihy mě to vcelku bavilo až na dvě věci, které mě při čtení rušily: 1. Duševní přerod hlavní představitelky byl ale s každou další stránkou čím dál tím míň stravitelný. A 2. v závěru knihy jsem s každou další stránkou čím dál míň věřil tomu, že by bývalý pochůzkář v metru byl až takový životní filosof. Nebýt toho, měl bych z druhého dílu dokonce lepší dojem, než z prvního. Takhle tedy opět za 4 hvězdy.

Claudius
24.08.2018 3 z 5

Nemůžu se ubránit smutnému konstatování, že do atmosféry prvního dílu to má velmi daleko. Objevování metra s vyjukaným Arťomem, kdy nevíte, co na něj vyskočí zpoza dalšího záhybu tunelu, bylo zcela něco jiného než procházení tunelů s nezničitelným Hunterem a zkušeným Homérem. S Arťomem jste měli radost, když v pořádku došel do další stanice, žasli jste nad krásami Polis a trnuli nad hrůzou v Kremlu. S Homérem jste vždy věděli, kam jdete, co vás tam čeká, a že to Hunter pravděpodobně zabije.

Affares
02.08.2018 4 z 5

Dávám 4 hvězdy. Možná proto, že oproti prvnímu dílu už tak trochu víte, co Vás čeká. Dějově velmi dobře zvládnuté ale nějak mi tam chyběla drobná jiskra. Nemohu ani říct co ale bylo to slabší než první díl. Některé úseky knihy výborně zpracované, jiné trochu méně, alespoň mi to tak přišlo. Moc se mi líbila hlavní postava, jiná, temná, se svými motivy pro konání toho, co dělá. Závěr - kniha rozhodně stojí za přečtení, neuděláte s ní chybu :)

oasismanik
31.07.2018 2 z 5

Pôvodne som si myslel, a dúfal, že napriek komentárom sa to mne bude páčiť ešte viac ako jednotka, ale bohužiaľ...mal som dosť veľký problém to vôbec dočítať. Na začiatku ma to celkom bavilo, páčili sa mi flashbacky do minulosti metra a čo to sme sa dozvedeli aj o tom, ako prebiehala tretia svetová (až mrazivo uveriteľne a jednoducho). Tešil som sa aj na nové postavy a nové stanice...ale bohužiaľ, postavy ma veľmi rýchlo prestali baviť a po čase mi bolo absolútne jedno ako dopadnú a ako to celé vlastne dopadne. Po veľmi nadpriemernej jednotke veľmi slabé "pokračovanie", ktoré si možno ani tie dve hviezdy nezaslúži. Ale trojku si aj tak prečítam.

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Parádní příběh. Až z toho trochu mrazí. Ta představa je hrozná, ale příběh pro knihu skvělý.

Gaudericus
07.07.2018 3 z 5

Výrazně slabší než první díl. Poslouchal jsem audioverzi od OneHotBook a byť se vypravěči i zbytek týmu snažili, slabému příběhu a nezajímavým postavám novou krev do zkornatělých tepen nevlili.

petr3567
21.05.2018 5 z 5

Neskutečná kniha a celá série.