Metro 2034

3. vydání. ŘADU LET POTÉ… Rok 2034 Jaderná válka zničila celý svět. Velkoměsta zmizela z povrchu Země, o ostatních nikdo nic neví. Zbytky lidstva tráví dny v bunkrech a protileteckých krytech, z nichž největší je – moskevské metro. Všichni, kteří se v něm nacházeli, když na hlavní město padaly bojové hlavice raket, se zachránili. Pro ty, jimž se podařilo přežít poslední soud, se stalo novou Noemovou archou. Povrch planety zamořila radiace a žijí na něm nestvůry. Život je možný jen v podzemí. Stanice se změnily v městské státy a v tunelech panuje tma a strach. Obyvatelé Sevastopolské, malé podzemní Sparty, přežívají na své stanici za cenu neuvěřitelného úsilí. Jednou však dojde k tomu, že Sevastopolskaja je odříznuta od velkého metra a jejím obyvatelům hrozí strašlivá záhuba. Na záchranu je zapotřebí opravdového hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408911/big_metro-2034-v1T-408911.jpg 3.41433

Metro 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Метро 2034 (Metro 2034), 2009

Kniha Metro 2034

marky2558

I když se mi to velice často nestává, abych druhý díl hodnotila lépe než první - ale je to tak. Přišlo mi, že děj je v tomto díle svižnější než v prvním, líbil se mi celý příběh. Nebyla tady tolik řešena politika tak jako v prvním - což na jednu stranu chápu že první díl byl více úvodní a vysvětlující.

Jediné co mě občas zarazilo, byla Saša. Že by holka, která skoro celý život víceméně žila ve vyhnanství, bez lidí, v chudobě, tak v pohodě zvládla putování metrem a k tomu ještě měla kapacity filozofovat?

Hall3006

Po letech jsem si s chutí přečetl druhý díl Metra, kde hlavní postava z prvního dílu zde není hlavní, ale sledujeme ostatní postavy na dalších stanicích a tak se nám více otevírá další prostor pro představivost. Zápletka je prostá, jak zabránit nákaze rozšířit se z několika stanic a zachránit celé Metro? Kdo bude další hrdina, když ne Arťom? Bude to Hunter, Homér či Saša? Povedené pokračování postapo bestselleru.

Monns

Achjo, taková škoda.. v první částí jsem si říkala, že nechápu nízké hodnocení, že se mi to líbí víc než první díl.. a pak se Saša potkala s Hunterem a v tu ránu jsem myslela, že jsem místo Metra omylem šáhla k babi do červený knihovny. Bylo to tak hrozně přehnané, láska na první pohled, skoro dítě a chlap, po prvním pohledu do očí ví, že jen ona může spasit jeho duši - to snad ne. Vážně to psal ten samý člověk co první díl?

snehurec

Tohle šlo mimo mě. Vlastně si ani nepamatuji, o čem to bylo.

morpheus

Vynikajici vec :)

Ivushaak

Po přečtení hodnocení jsem měla docela strach se do knížky pustit. Je pravda, že s prvním dílem nemá kniha kromě prostředí metra moc společného, nicméně mně se druhý díl líbil. Je pravda, že občas toho filozofování ze strany Homéra bylo trošku moc, na druhou stranu mně tady asi více sedly postavy (Hunter, Saša). Celkově je docela fajn počtení, a už se těším na poslední díl.

RoseJP

Na začátku jsem měla problém do knížky začíst, vůbec jsem se nechytala, když jsem četla, myslela jsem na jiné věci a tak, když tam byly pasáže se Sašou, říkala jsem si "ježiš, proč to sem motá, to mě hrozně nezajímá" no, pak se dějové linky seběhly a hned to bylo o něčem jiném. Hodně mi vadilo, že byla Saša tak naivní? Šla nahoru, jen tak, všechno tomu flétnistovi věřila a její "láska" co si vymyslela k Hunteorvi.. štvalo mě to :D
A chyběl mi Arťom! Za mě byl díl celkově slabší, uvidíme co přinese další.

VeruMalfoy

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.